بورسیه دولتی چین CSC

دانشگاه‌های چین علاوه بر سطح آموزشی بالا، بورسیه‌های فوق العاده‌ای نیز در اختیار دانشجویان بین الملل می‌گذارند. یکی از این بورسیه‌ها، بورسیه دولتی چین یا همان بورسیه CSC است که در بیش از 270 دانشگاه چینی ارائه می‌شود. درخواست برای دریافت این بورسیه به صورت آنلاین انجام می‌شود. افرادی که درخواست آن‌ها مورد تأیید قرار می‌گیرد، تمام هزینه‌های تحصیل و زندگی‌شان در چین تأمین می‌گردد.

Scholarships
Scholarships

هنگامی که صحبت از تحصیل در چین می‌شود، بورسیه‌های متنوع آن به شدت مورد توجه قرار می‌گیرند. زیرا این بورسیه‌ها شرایط را برای تحصیل دانشجویان بین الملل بسیار آسان‌تر کرده‌اند. بورسیه دولتی چین یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین بورسیه‌های تحصیلی در این کشور است. بسیاری از افرادی که از کشورهای دیگر خواستار تحصیل در دانشگاه های رده بالای چین هستند، به دنبال دریافت این بورسیه هستند. زیرا بورسیه دولت چین مزایای فوق العاده‌ای دارد که بسیاری از دیگر بورسیه‌ها از آن‌ها بی‌بهره هستند. اگر دوست دارید در یک دانشگاه چینی مشغول به تحصیل شوید اما نگران تأمین هزینه‌ها هستید، بورسیه دولتی می‌تواند یک گزینه بسیار خوب پیش روی شما باشد. تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید تا همه اطلاعات مورد نیاز در این باره را مرور نماییم.

درباره بورسیه دولتی چین CSC چقدر می‌دانید؟

study-in-chinese-universities
study-in-chinese-universities

بورسیه دولت چین یا China Scholarship Council) CSC) مهم‌ترین و بهترین کمک هزینه تحصیلی است که از طرف دولت چین به دانشجویان بین الملل تعلق می‌گیرد. این بورسیه هر ساله در 274 دانشگاه مختلف چینی ارائه می‌گردد. دانشجویان در حال تحصیل در رشته‌های مختلف، چه به زبان چینی و چه انگلیسی، می‌توانند از امتیازات این بورسیه استفاده نمایند. هر چند این نوع بورسیه تنها بورسیه موجود در چین برای دانشجویان خارجی نیست اما پرطرفدارترین آن‌ها است. خصوصاً به این دلیل که تمامی هزینه‌های زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش می‌دهد.

اگر می‌خواهید از بورسیه دولتی چین برای پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور استفاده کنید، لازم است به طور کامل درباره مهلت و نحوه درخواست و ویژگی‌ها و مزایای آن بیشتر بدانید. زیرا هر یک از بورسیه های تحصیلی چین، قوانین و شرایط خاصی دارند که باید نسبت به آن‌ها آگاهی کاملی داشته باشید. در این صورت شانس بیشتری برای دریافت بورسیه خواهید داشت. لازم است بدانید بورسیه دولت چین تنها به تعدادی از متقاضیان که شرایط و امتیازات لازم را دارند، تعلق می‌گیرد.

بورسیه دولتی چین CSC کدام بخش از هزینه‌ها را پوشش می‌دهد؟

china-scholarship
china-scholarship

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد بورسیه دولتی چین csc در واقع یک کمک هزینه کامل است. می‌توان گفت دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی در چین می‌شوند، هیچ نگرانی بابت تأمین هزینه‌های خود نخواهند داشت. به طور دقیق‌تر مبلغ و شرایط این بورسیه در ادامه ذکر خواهد شد.

بورسیه دولتی چین CSC برای مقطع کارشناسی

دانشجویان مقطع کارشناسی که درخواست آن‌ها برای دریافت بورسیه دولتی چین CSC مورد تأیید قرار می‌گیرد، ملزم به پرداخت شهریه دانشگاه نخواهند بود. همچنین هزینه اقامت نیز برای این افراد رایگان است. در کنار این مزایا، کمک هزینه‌ای معادل 2500 یوان در ماه به آنان تعلق خواهد گرفت. هر چند هزینه زندگی در شهرهای مختلف چین متفاوت است، اما به طور کلی می‌توان گفت این کمک هزینه برای یک زندگی دانشجویی معمولی کافی خواهد بود.

بورسیه دولتی چین برای مقطع کارشناسی ارشد

دقیقاً مانند بورسیه کارشناسی، در این مقطع نیز هزینه خوابگاه و شهریه دانشگاه برای دارندگان بورسیه دولتی رایگان است. تنها تفاوت کارشناسی ارشد این است که میزان کمک هزینه ماهانه 3000 یوان در نظر گرفته می‌شود.

بورسیه دولت چین برای مقطع دکتری

به دانشجویان مقطع دکتری که بورسیه دولتی چین را دریافت کرده‌اند ماهیانه 3500-4500 یوان به عنوان کمک هزینه تعلق می‌گیرد. همچنین مانند موارد قبل از پرداخت شهریه و هزینه خوابگاه معاف هستند.

چرا چین به فکر اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین الملل افتاده است؟

students-in-china
students-in-china

یک سؤال مهم این است که چرا کشور چین باید چنین بورسیه‌های کامل و فوق العاده‌ای را برای دانشجویان بین الملل در نظر بگیرد؟ واقعیت این است که دولت چین در سال‌های اخیر تمام تلاش خود را به کار بسته است تا در حوزه آموزش نیز به یکی از کشورهای سرآمد جهان تبدیل شود. از طرفی گسترش فرهنگ و زبان چینی را نیز در برنامه کاری خود قرار داده است. بورسیه دولتی چین می‌تواند یک راه مناسب برای جذب دانشجویان بین الملل و شناساندن فرهنگ و زبان چینی به تمام دنیا باشد. به همین دلیل است که بورسیه‌هایی با امتیازات بسیار عالی، از جمله بورسیه دولتی در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌دهد. البته نتیجه این برنامه ریزی بلند مدت را از همین الان می‌توان مشاهده کرد. زیرا روز به روز به تعداد افرادی که تحصیل در دانشگاه‌های سطح بالای چین را به دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی ترجیح می‌دهند، افزوده می‌شود.

چگونه می‌توان برای دریافت بورسیه دولتی چین csc اقدام کرد؟

هر متقاضی باید برای دریافت بورسیه دولتی چین CSC به صورت آنلاین و در سایت مربوطه درخواست خود را به ثبت برساند. سؤالی که برخی از متقاضیان با آن روبرو هستند این است که آیا داشتن پذیرش از دانشگاه برای درخواست بورسیه الزامی است؟ پاسخ به این سؤال منفی است. اگر از طرف دانشگاه مورد نظر نامه پذیرش دریافت کرده‌اید یا دعوتنامه از اساتید دارید می‌توانید آن را به عنوان یکی از مدارک خود برای درخواست بورسیه ارائه دهید. اما داشتن پذیرش یا دعوتنامه از شروط الزامی نیست.

مراحل درخواست برای دریافت بورسیه دولت چین

Scholarship-process
Scholarship-process

در این بخش به طور مرحله به مرحله شما را با نحوه درخواست بورسیه دولتی چین آشنا خواهیم کرد. اگر گام به گام با دستور العمل‌های زیر پیش بروید، شانس شما برای مورد تأیید قرار گرفتن درخواست‌تان بیشتر خواهد شد.

مرحله اول

در اولین مرحله لازم است دانشگاه‌هایی را که بورسیه دولت چین را ارائه می‌دهند پیدا کنید. در این صورت می‌توانید ابتدا دانشگاه و رشته تحصیلی خود را انتخاب کرده و سپس برای دریافت بورسیه اقدام نمایید.

مرحله دوم

پس از بررسی دانشگاه‌ها، باید به سراغ وب‌سایت رسمی CSC بروید و یک اکانت شخصی بسازید. حال می‌توانید برای تکمیل آنلاین فرم درخواست بورسیه دولتی چین اقدام کنید.

مرحله سوم

برای تکمیل فرم مربوطه لازم است نام و کد نمایندگی دانشگاه مورد نظر خود را وارد نمایید. در قسمتی از فرم باید گروه B را برای درخواست بورسیه دولت چین انتخاب کنید. حال می‌توانید فرم درخواست را در سایت ارسال کرده و نسخه پی دی اف آن را دانلود نمایید.

مرحله چهارم

لازم است بررسی کنید آیا برای دریافت بورسیه دولتی چین به پذیرش دانشگاه نیاز دارید یا خیر. در صورت لزوم باید فرم دانشگاه را نیز تکمیل کرده و ضمیمه مدارک کنید. همچنین توجه داشته باشید که برای ارسال درخواست پذیرش به برخی از دانشگاه‌ها لازم است هزینه‌ای را تحت عنوان application fee پرداخت نمایید.

مرحله پنجم

تمام مدارک مربوطه و فرم درخواست دانشگاه را به فرم درخواست بورسیه ضمیمه کرده و از همه مدارک دو مجموعه تهیه نمایید. مدارک جمع آوری شده را به آدرس دانشگاه ارسال نمایید. از این جا به بعد باید منتظر پاسخ درخواست خود برای دریافت بورسیه دولتی چین بمانید.

راهنمای تکمیل فرم درخواست بورسیه

Application-form
Application-form

هر چند اینترنتی شدن بسیاری از کارها باعث آسان‌تر شدن آن‌ها شده است. اما از طرفی شاید تکمیل یک فرم درخواست مهم به صورت اینترنتی کمی پیچیده به نظر برسد یا شما را مضطرب کند. اما بدون شک جای نگرانی نخواهد بود. اگر بدانید به چه اطلاعاتی نیاز دارید، می‌توانید از قبل برای آن آماده باشید و در زمانی کوتاه و بدون دردسر فرم درخواست بورسیه دولتی چین را تکمیل و ارسال نمایید. در ادامه می‌توانید جزئیات لازم را در این باره مطالعه کنید:

1.

همان‌طور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد، اولین مرحله از ثبت اینترنتی درخواست ساخت اکانت است. به محض این که پروفایل کاربری خود را در سایت CSC بسازید می‌توانید روند اینترنتی ثبت درخواست را آغاز نمایید.

2.

فرم درخواست آنلاین بورسیه دولتی چین را در سایت پیدا کرده و تکمیل کنید. به این نکته توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید برای چند دانشگاه درخواست دهید، باید چند اکانت جداگانه بسازید.

3.

حین پر کردن فرم باید شماره‌ای به عنوان agency number وارد کنید که مربوط به دانشگاه انتخابی شماست. می‌توانید از قبل این شماره را از طریق سایت‌های دیگر پیدا کنید تا هنگام تکمیل فرم به دردسر نیفتید.

4.

در قسمتی از فرم باید نوع بورسیه دولتی چین را که می‌خواهید دریافت کنید، وارد نمایید. توجه داشته باشید که باید گروه B را برای بورسیه انتخاب کنید.

5.

دوره انتخابی خود را برای تحصیل در چین انتخاب نمایید. همچنین مدارک و گواهی‌هایی را که از شما درخواست می‌‎شود وارد کنید.

6.

فرم درخواست شما تا اینجا تکمیل شده است. کافیست گزینه SUBMIT را انتخاب کرده و آن را ارسال نمایید. در انتها باید فرم تکمیل شده درخواست آنلاین بورسیه دولتی چین را دانلود کرده و برای مراحل بعدی کار در اختیار داشته باشید.

راهنمای ارسال فرم بورسیه برای دانشگاه

online-csc-scholarship-application
online-csc-scholarship-application

تا اینجای کار موفق شده‌اید برای دریافت بورسیه دولت چین، فرم درخواست آنلاین را تکمیل و ارسال نمایید. اما اکنون لازم است این فرم را به همراه سایر مدارک مورد نیاز، برای دانشگاه مورد نظر خود نیز ارسال کنید. راهنمای زیر در این بخش نیز اطلاعات لازم را در اختیار شما خواهد گذاشت.

1:

اول از همه باید بدانید قوانین تمام دانشگاه‌ها در این قسمت یکسان نیست. برخی دانشگاه‌ها به فرم درخواست پذیرش در کنار فرم درخواست بورسیه دولتی چین نیاز دارند. اگر دانشگاه انتخابی شما در این دسته قرار می‌گیرد ابتدا باید در وب‌سایت آن، فرم آنلاین درخواست پذیرش را تکمیل نمایید. سپس فرم درخواست بورسیه را به آن پیوست کرده و ارسال کنید.

2:

اگر دانشگاه فرم درخواست پذیرش را از شما نمی‌خواهد، کافیست همان فرم درخواست بورسیه و سایر مدارکی که مورد نیاز است را ارسال نمایید.

3:

سایر فرم‌های مربوط به پذیرش دانشگاه و بورسیه را در سایت با دقت پر کرده و پس از بررسی تمام مدارک و اطلاعات، آن‌ها را در سایت ارسال نمایید. پس از ارسال آنلاین لازم است دو نسخه از مدارک را نیز به آدرس دانشگاه ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه دولتی چین چیست؟

study-in-china
study-in-china

جهت استفاده از بورسیه دولت چین باید مدارک و اطلاعاتی را برای ارائه آماده نمایید. این مدارک عبارتند از:

سوابق تحصیلی

پیش از هر چیز برای تهیه یک کپی تأیید شده از مدرک تحصیلی و ریزنمرات اقدام کنید. زیرا حتماً برای دریافت بورسیه و همچنین پذیرش در دانشگاه به آن نیاز خواهید داشت.

توصیه نامه

تمام سعی خود را به کار ببندید تا بتوانید دو توصیه نامه از اساتید خود دریافت کنید. خصوصاً اگر می‌خواهید در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری تحصیل کنید، داشتن این توصیه نامه‌ها می‌تواند تأثیر بزرگی در تأیید درخواست‌های شما داشته باشد.

نامه پذیرش استاد

یکی از مدارکی که برای اخذ بورسیه دولتی چین به شما کمک خواهد کرد، نامه پذیرش یک استاد چینی در دانشگاه مورد نظر است. البته ارائه این نامه کاملاً اختیاری است. با این حال اگر می‌خواهید جهت دریافت پذیرش با اساتید مکاتبه داشته باشید، ارسال انگیزه نامه مؤثر خواهد بود.

گواهی زبان

ارائه مدرک آیلتس یا گواهی HSK نیز از دیگر مدارک اختیاری است که می‌توانید برای دریافت بورسیه ارائه دهید. اگر در مقطع قبلی، به زبان انگلیسی تحصیل کرده‌اید نیز ارائه یک گواهی در این باره کافیست و نیازی به مدرک زبان نخواهید داشت.

گواهی معاینات پزشکی

گواهی دیگری که برای درخواست بورسیه دولتی چین به آن نیاز دارید، فرم تأیید شده معاینات پزشکی است که باید توسط پزشک تکمیل و تأیید شده باشد.

طرح تحقیقاتی

بهتر است یک طرح تحقیقاتی دقیق و خواندنی برای کمیته اعطای بورسیه آماده نمایید. در این طرح می‌توانید اهداف خود را از انتخاب یک دانشگاه چینی برای ادامه تحصیل به روشنی بیان کنید. خصوصاً اگر برای مقاطع تحصیلات تکمیلی اقدام می‌کنید، ارائه این برنامه تحقیقاتی می‌تواند به شما برای دریافت بورسیه دولتی چین کمک بزرگی نماید.

پاسپورت

داشتن پاسپورتی که به اندازه کافی اعتبار داشته باشد الزامی است. پس حتماً از قبل اعتبار آن را بررسی کرده و در صورت لزوم تمدید نمایید.

پرداخت هزینه اپلای

برخی از دانشگاه‌های چینی برای درخواست پذیرش از شما مبلغی را دریافت خواهند کرد. رسید پرداخت این مبلغ را به هر دو مجموعه مدارکی که برای ارسال آماده کرده‌اید، ضمیمه نمایید.

در انتها اگر درخواست شما برای دریافت بورسیه مورد تأیید قرار گیرد، مدارک پذیرش برای شما ارسال خواهد شد و می‌توانید برای اخذ ویزا به سفارت چین در ایران مراجعه نمایید.

نکاتی که باید برای درخواست بورسیه دولتی چین بدانید

csc-scholarship-application-process
csc-scholarship-application-process

در ادامه چند نکته کوتاه را درباره ارائه درخواست بورسیه با شما در میان می‌گذاریم:

یکبار در سال می‌توانید بورسیه بگیرید

دریافت بورسیه دولت چین برای دانشجویان بین الملل در طول یک سال تنها یک بار امکان پذیر است.

مهلت درخواست را در نظر داشته باشید

لازم است توجه کنید هر دانشگاه چینی در مهلت زمانی خاصی بورسیه دولتی چین را در اختیار دانشجویان می‌گذارد. پس حتماً هنگام جستجو برای دانشگاه‌ها و سپس ارسال مدارک، این نکته را در نظر داشته باشید.

از سیستم پستی قابل اعتماد کمک بگیرید

برای ارسال مدارک به دانشگاه سعی کنید به سراغ یک شرکت معتبر بروید و مطمئن شوید مدارک مستقیماً به دانشگاه تحویل داده می‌شوند.

آشنایی با دانشگاه‌هایی که بورسیه دولت چین را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفتیم، بیش از 200 دانشگاه در چین وجود دارد که دانشجویان می‌توانند با تحصیل در آن‌ها شانس خود را برای دریافت بورسیه دولتی چین امتحان کنند. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • دانشگاه چینهوا
 • مرکز آموزش عالی پکن
 • دانشگاه دالیان
 • مرکز آموزش عالی ووهان
 • دانشگاه شانگهای جیائو تونگ
 • مرکز آموزش عالی جیانگسو
 • دانشگاه چونگ کینگ
 • و …

آشنایی با گروه‌های A، B و C بورسیه دولتی

در قسمتی از روند ثبت درخواست اینترنتی بورسیه دولتی چین، از شما خواسته می‌شود نوع بورسیه مورد نظر خود را تعیین کنید. در بخش‌های قبل گفته شد که باید گروه B را انتخاب نمایید. اما این گروه بندی به چه معناست؟

بورسیه دولت در چین به سه گروه تقسیم بندی می‌شود. گروه A مربوط به زمانی است که فرد از طریق سفارت چین برای دریافت بورسیه اقدام می‌کند. دسته B مختص افرادی است که از طریق دانشگاه‌های چین برای دریافت بورسیه درخواست می‌دهند. گروه C نیز به دیگر روش‌ها اختصاص دارد. از آنجایی که شما باید به واسطه دانشگاه برای دریافت بورسیه دولتی چین درخواست خود را به ثبت برسانید، لازم است گروه B را انتخاب کنید.

البته توجه داشته باشید که در گروه B مجاز هستید تنها به وسیله سه دانشگاه اقدام کنید. در نهایت اگر بورسیه شما برای بیش از یک دانشگاه تأیید شد، سازمان CSC بهترین گزینه را برای شما انتخاب خواهد کرد. در چنین حالتی اجازه تغییر دانشگاه را نخواهید داشت. وبسایت سی اس اسی

چگونه باید دانشگاه‌های مناسب را پیدا کنید؟

university-in-china
university-in-china

پیدا کردن دانشگاه مناسب یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای مهاجرت تحصیلی به چین به شمار می‌رود. خصوصاً اگر در نظر دارید بورسیه دولتی چین را نیز دریافت کنید. زیرا همان‌طور که در بخش قبل به آن اشاره شد، تنها اجازه دارید از طریق سه دانشگاه برای درخواست بورسیه اقدام کنید. پس باید با در نظر گرفتن همه جوانب پیش بروید تا بتوانید از شانس‌های خود به بهترین شکل استفاده نمایید.

در انتخاب دانشگاه به چند مورد توجه داشته باشید:

رشته انتخابی

ابتدا رشته یا زمینه‌های مورد علاقه خود را برای ادامه تحصیل پیدا کنید. شاید همه دانشگاه‌هایی که بورسیه دولتی چین را در اختیار شما می‌گذارند، رشته دلخواه شما را نداشته باشند. از طرفی باید اساتیدی را پیدا کنید که در زمینه مورد نظر شما فعالیت داشته باشند تا بتوانید با آنان همکاری کنید.

شهر محل تحصیل

یکی از موارد مهمی که لازم است هنگام انتخاب دانشگاه در نظر بگیرید، شهری است که باید در آن تحصیل کنید. چین کشوری بزرگ و پرجمعیت با شهرهای متنوع است. برخی از شهرها مانند شانگهای یا پکن، از جمله شهرهای بزرگ، شلوغ و مدرن به حساب می‌آیند. اگر دوست دارید در یک محیط بزرگ و پرجمعیت زندگی کنید می‌توانید به سراغ آن دسته از دانشگاه‌های مستقر در این شهرها بروید که امکان دریافت بورسیه دولتی چین را نیز برای شما فراهم می‌کنند. اما در نظر داشته باشید که هزینه زندگی در این شهرها، به مراتب بیشتر از شهرهای کوچکتر است.

رتبه و اعتبار دانشگاه

خوشبختانه این روزها بسیاری از دانشگاه‌های چین اعتباری جهانی پیدا کرده‌اند. به طوری که اسامی بسیاری از آن‌ها را می‌توان در لیست صد دانشگاه برتر دنیا مشاهده کرد. اگر می‌خواهید در یک دانشگاه معتبر با سطح علمی بالا مشغول به تحصیل شوید، در این باره دقت بیشتری به خرج دهید. هر چند رقابت برای پذیرش در این دانشگاه‌ها و دریافت بورسیه دولتی چین بیشتر است، اما به نتیجه آن می‌ارزد.

امکانات و تجهیزات

امکانات اقامتی و رفاهی دانشگاه، تجهیزات آموزشی آن، دسترسی به مرکز شهر و مراکز تجاری و … از جمله دیگر عوامل مهم برای انتخاب دانشگاه به شمار می‌روند.

در چه صورت شانس بیشتری برای دریافت بورسیه خواهید داشت؟

csc-scholarship
csc-scholarship

این سؤال ممکن است مهم‌ترین سؤالی باشد که برای شما پیش می‌آید. از آن‌جایی که بورسیه دولتی چین تنها به بخشی از افراد متقاضی تعلق می‌گیرد، شاید نگران باشید که پس از طی تمام فرآیند درخواست، در نهایت شانس شما برای انتخاب شدن چقدر است؟ واقعیت این است که هیچ‌گاه با اطمینان صد در صدی نمی‌توانید وارد این مسیر شوید. اما اگر بدانید چه عواملی در تأیید یا عدم تأیید درخواست بورسیه نقش دارند، پیش‌بینی بهتری خواهید داشت.

به طور کلی 3 عامل بسیار مهم در پذیرش درخواست بورسیه دولتی چین وجود دارد:

 1. نمرات
 2. طرح یا برنامه تحقیقاتی
 3. دعوت نامه از استاد چینی

اگر نمرات بالایی (عموماً بالاتر از حد متوسط) داشته باشید و در کنار آن بتوانید یک طرح تحقیقاتی جامع و دقیق ارائه دهید، شانس شما برای دریافت بورسیه بسیار بالا خواهد بود. شاید بتوان گفت مورد دوم اهمیت بیشتری دارد. زیرا در برخی موارد، دانشجو علی‌رغم داشتن نمرات بسیار خوب نمی‌تواند بورسیه دولتی چین را دریافت کند. زیرا برنامه مطالعاتی متقاعد کننده یا پروپوزال قابل قبولی ارائه نداده است. پس حتماً تمام مهارت‌های خود را برای نوشتن یک طرح عالی به کار ببندید. بهترین راه این است که با زبان و کلمات مخصوص به خودتان بنویسید. هر چند می‌توانید از برخی منابع ایده بگیرید. اما توجه داشته باشید که این طرح باید طرح یا پروپوزال اختصاصی خود شما باشد.

مهمترین عامل برای بالا بردن شانس پذیرش شما داشتن دعوت نامه از یک استاد چینی میباشد اگر شما بتوانید یک استاد چینی پیدا کنید شانس پذیرش شما تقریبا 100% میشود

نحوه درخواست ویزا پس از دریافت بورسیه دولتی چین

china-visa
china-visa

همان‌طور که متوجه شدید آخرین مرحله از فرآیند دریافت بورسیه و پذیرش در دانشگاه، اخذ ویزا برای ورود به چین است. ویزاهای دانشجویی چین به دو دسته X1 و X2 تقسیم می‌شوند. ویزای X1 اجازه اقامت بیش از 180 روز در چین را برای شما صادر می‌کند. اما ویزای X2 مناسب افرادی است که برای یک دوره کوتاه مدت، کمتر از شش ماه، عازم چین هستند.پس اگر موفق به دریافت بورسیه دولتی چین و پذیرش در دانشگاه برای یکی از مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا شده‌اید، باید برای دریافت ویزای X1 اقدام نمایید.

تمام مدارک مورد نیاز از قبیل گواهی سلامت و سوء سابقه، مدارک و سوابق تحصیلی، مدرک زبان، پذیرش دانشگاهی، فرم تکمیل شده درخواست ویزا، مدارک هویتی و … در سایت سفارت قید شده‌اند. با ارائه مدارک لازم در کمتر از دو هفته کاری ویزای تحصیلی خود را دریافت کرده و عازم چین خواهید شد.

2 دیدگاه

 • سلام. ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار قرار دادید. من دو سال پیش یک بار بورسیه csc و پذیرش گرفتم پلی نرفتم. ایا امکانش هست که دوباره برای بورسیه csc اقدام کنم؟

  • سلام بله امکانش هست به شرط اینکه سنتون از بازه مدنظر سازمان سی اس سی رد نشده باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021