تحصیل کارشناسی در چین

چین امروزه یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در مقطع کارشناسی به حساب می‌آید. کیفیت بالای آموزش در کنار هزینه پایین تحصیل، دانشگاه‌های این کشور را به گزینه‌ای عالی جهت ادامه تحصیل دانشجویان بین الملل تبدیل کرده است. بدون شک تحصیل و زندگی در کشور ابرقدرت آسیا می‌تواند فرصتی عالی برای پیشرفت و ورود به بازار کار جهانی به شمار رود. به همین دلیل است که تحصیل کارشناسی در چین روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند.

Bachelor-study-in-China
Bachelor-study-in-China

پیش از این که به طور خاص درباره تحصیل کارشناسی در چین صحبت کنیم، اجاره دهید درباره این کشور آسیایی پرحاشیه کمی بیشتر بدانیم. چین امروزه به عنوان اولین کشور محبوب در آسیا و سومین در جهان به عنوان مقصد تحصیلی دانشجویان شناخته می‌شود. شاید در ابتدا این آمار کمی عجیب به نظر برسد. اما واقعیت این است که همزمان با رشد و توسعه اقتصاد این کشور، نیاز به دانش آموختگانی ماهر و کاربلد بیشتر احساس می‌شود و در نتیجه کیفیت آموزش نیز باید رو به رشد باشد. به همین دلیل است که در سال‌های اخیر، مراکز آموزش دانشگاهی چین، روز به روز در حال پیشرفت بوده‌اند و با دانشگاه‌هایی در سراسر جهان، در زمینه‌های آموزشی و تحقیقاتی، همکاری‌های مستمری رقم زده‌اند.

اگر می‌خواهید درباره شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در چین بیشتر بدانید، این مطلب برای شماست. لطفاً تا پایان همراه ما بمانید.

چرا باید دانشگاه‌های چین را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید؟

study-in-chinese-universities
study-in-chinese-universities

چین در حال حاضر بیش از 40 دانشگاه برتر و سیستم آموزشی نوینی دارد که توسط بسیاری از سازمان‌های جهان، مورد تأیید قرار گرفته است. به همین دلیل دانشجویان بسیاری از کشورهای گوناگون جهان، دانشگاه‌های معتبر چین را برای ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف، از علوم پایه و مهندسی گرفته تا هنر و پزشکی، انتخاب می‌کنند. می‌توان گفت فارغ التحصیلان این دانشگاه‌ها چه در داخل کشور چین و چه در سایر کشورها، شانس بسیار خوبی برای اشتغال به کار دارند و این خود دلیلی محکم برای تحصیل کارشناسی در چین است.

تحصیل در چین چه مزایایی به همراه دارد؟

chinese-student
chinese-student

انتخاب دانشگاه های چین برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و سایر مقاطع تحصیلی، انتخابی هوشمندانه و پرمزیت است. در ادامه چند مورد از مهم‌ترین مزایای آن را عنوان خواهیم کرد:

می‌توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید

یادگیری یک زبان جدید همیشه چالشی بزرگ به حساب می‌آید، خصوصاً وقتی آن زبان، زبانی به جز انگلیسی باشد. خوشبختانه دانشگاه‌های معتبر چین بسیاری از رشته‌های خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌دهد. با این حساب اگر دانش زبان انگلیسی خوبی دارید، تحصیل کارشناسی در چین می‌تواند بهترین پیشنهاد برای شما باشد.

با دومین زبان رایج دنیا آشنا می‌شوید

درست است که در بخش قبل گفته شد، می‌توانید به زبان انگلیسی در چین تحصیل کنید. اما نکته اینجاست که اگر زبان چینی را نیز انتخاب کنید، اصلاً ضرر نکرده‌اید. زیرا این زبان دومین زبان رایج دنیا و یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل است. با توجه به جمعیت چینی‌ها می‌توان گفت امروزه در دنیا از هر پنج نفر، یک نفر به زبان چینی صحبت می‌کند. پس اگر می‌خواهید در عرصه بین الملل و خصوصاً بازار تجارت جهان، نقشی جدی پیدا کنید، تحصیل کارشناسی در چین و به دنبال آن آشنایی با این زبان پراستفاده می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای شما باشد.

با مدرسان حرفه‌ای و تجهیزات عالی سروکار خواهید داشت

دولت چین در سال‌های اخیر حداکثر پشتیبانی خود را شامل حال دانشگاه‌های این کشور کرده است. همین موضوع باعث شده کیفیت و سطح آموزش این دانشگاه‌ها روز به روز در حال پیشرفت باشد. بسیاری از اساتیدی که در مراکز آموزش عالی چین مشغول تحصیل هستند، از اساتید بزرگ، پزشکان ارشد و افراد برجسته ملی و بین المللی هستند. علاوه بر این مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه‌هایی که در اختیار اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی در چین قرار می‌گیرند، از جمله به روزترین مراکز به شمار می‌روند. 

با هزینه‌ای معقول تحصیل می‌کنید

دانشگاه‌های کشور چین نیز مانند بسیاری از دیگر دانشگاه‌های جهان، در ازای ارائه خدمات آموزشی از دانشجویان شهریه دریافت می‌کنند. اما میزان این شهریه به مراتب از بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی، آمریکایی و … بیشتر است. این در حالی است که مراکز آموزش عالی چین، کیفیت آموزشی بالایی را ارائه می‌دارند.

با تحصیل کارشناسی در چین می‌توانید در مطرح‌ترین شرکت‌های دنیا مشغول به کار شوید

با توجه به اعتبار بین المللی چین در زمینه‌های مختلف صنعت و تجارت، بسیاری از شرکت‌های مطرح دنیا در این کشور شعبه‌های فعالی دارند. با این حساب پس از اتمام دوره تحصیلی شانس این را خواهید داشت تا در یکی از این شرکت‌ها مشغول به کار شوید و آینده کاری درخشانی برای خود رقم بزنید.

مقایسه هزینه تحصیل کارشناسی در چین با سایر کشورها

university-in-china
university-in-china

میزان شهریه دانشگاه‍‌ها در چین بنا بر مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است. اما طبق آخرین بررسی‌ها، می‌توان به طور تخمینی، شهریه دانشگاه‌های این کشور را با کشورهای دیگر به صورت زیر مقایسه کرد:

میانگین هزینه تحصیل در چین: 3500 دلار

میانگین هزینه سالیانه تحصیل در اروپا: 15 هزار دلار

میانگین هزینه سالیانه تحصیل در آمریکا: 20 هزار دلار

میانگین هزینه سالیانه تحصیل در روسیه: 4 هزار دلار

به طور کلی شهریه دوره‌های مدت و کارشناسی در چین از 10 هزار یوان در سال شروع شده و ممکن است در مقاطع بالاتر تا 150 هزار یوان در سال نیز افزایش یابد. با وجود این، در مقایسه با اعتبار دانشگاه، این مقادیر کاملاً معقول به نظر می‌رسند.

بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های مختلف برای تحصیل در مقطع کارشناسی چین

chinese-university-campus
chinese-university-campus

نکته مهمی که در رابطه با دانشگاه‌های کشور چین وجود دارد آن است که نه تنها شهریه معقول و نسبتاً پایینی دارند، بلکه امکان استفاده از انواع مختلف بورسیه تحصیلی برای دانشجویان را نیز فراهم می‌آورند. تفاوتی ندارد دانشجوی کارشناسی در چین باشید، یا در مقاطع بالاتر تحصیل کنید. در هر صورت این شانس را دارید که از فاندهای تحصیلی که توسط بنیادهای مختلف در چین ارائه می‌شوند استفاده کنید و با هزینه‌ای به مراتب کمتر، دوره تحصیل خود را سپری نمایید. از جمله انواع بورسیه تحصیلی در چین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بورسیه تحصیلی مؤسسه کنفوسیوس
 • بورسیه مجزای دانشگاه‌ها
 • بورسیه‌های استانی
 • بورسیه دولت چین
 • برنامه‌های تبادلی و …

بسیاری از این بورسیه‌ها نه تنها شهریه دانشگاه برای تحصیل کارشناسی در چین را تأمین می‌کنند بلکه کمک هزینه‌ای را نیز به طور ماهیانه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. لازم به ذکر است که کمک هزینه‌های تحصیلی معمولاً مشروط به مطالعه زبان چینی هستند اما در صورت داشتن مدرک HSK در زبان چینی نیز می‌توانید برای دریافت بورسیه اقدام نمایید.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی چین

دریافت هر یک از انواع بورسیه، شرایط خاصی دارد. لازم است با توجه به منبع تأمین فاند، مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و ارسال نمایید. معمولاً طی سه الی شش ماه، پاسخ درخواست خود را دریافت خواهید کرد. به طور کلی اگر قصد دارید برای تحصیل در مقطع کارشناسی در چین از بورسیه استفاده کنید احتمالاً به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • اطلاعات شخصی و مدارک هویتی
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • اطلاعات تحصیل که نشان دهنده پیشرفت علمی شما باشد
 • مدرک زبان HSK (برای اکثر رشته‌ها حداقل نمره 4 لازم است. اما برای برخی رشته‌های تخصصی مانند پزشکی ممکن است به نمره 5 از 6 نیاز باشد.)

یک نکته دیگر در مورد اخذ بورسیه شرایط سنی است. برای مثال بورسیه دولت چین تنها به دانشجویان زیر 35 سال تعلق می‌گیرد.

آشنایی با برنامه آموزشی کارشناسی در چین

china-university-classroom
china-university-classroom

برنامه آموزشی در دانشگاه‌های چین تا حد زیادی به سیستم آموزش ایرانی شباهت دارد. به همین دلیل دانشجویان به راحتی می‌توانند خود را با آن وقف دهند. در مراکز آموزش عالی چین، هر سال مشمول دو ترم تحصیلی است و در این بین دو دوره تعطیلات زمستانی و تابستانی برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود. تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور معمولاً 4 تا 5 سال زمان می‌برد. البته ایین موضوع به رشته تحصیلی نیز بستگی دارد. برای مثال مقطع کارشناسی در چین برای رشته پزشکی، در اغلب دانشگاه‌ها، دوره‌ای شش ساله است. قالب و نحوه برگزاری کلاس‌ها نیز تفاوت زیادی با ایران ندارد. البته کنفرانس‌ها و سمینارهای علمی در کنار کلاس‌های آموزشی نقش مهمی در روند آموزشی دانشگاه‌های چین ایفا می‌کنند.

نکته مثبت دیگری که در رابطه با تحصیل لیسانس در چین وجود دارد این است که اکثر دانشگاه‌های چینی با بسیاری از دیگر کشورها توافق نامه‌هایی را امضا کرده‌اند که باعث شده مدارک تحصیلی چینی در دیگر کشورها نیز مورد تأیید باشند. به این ترتیب در صورت اتمام دوره تحصیل، دانشجویان برای ادامه تحصیل یا اشتغال به کار در دیگر کشورها مشکل چندانی نخواهند داشت.

دانشگاه‌های چین تنها برای تحصیل طراحی نشده‌اند

study-abroad-in-china
study-abroad-in-china

هر چند دانشگاه به عنوان محل برای تحصیل در رشته‌ها و مقاطع مختلف به حساب می‌آید. اما دانشگاه‌های چین به شکل طراحی شده‌اند که از سایر ابعاد زندگی دانشجویان نیز به خوبی پشتیبانی کنند. به همین دلیل هر مرکز آموزش عالی در چین، زیرساخت‌های فراوانی برای فعالیت‌های اجتماعی، تفریحی، ورزشی، فرهنگی و … نیز فراهم کرده‌اند؛ به طوری که با تحصیل کارشناسی در چین می‌توانید از سالن‎‌های ورزشی مجهز (والیبال، بسکتبال، فوتبال و …)، کتابخانه‌های بزرگ و امکانات رفاهی گوناگون (خوابگاه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها و …) در داخل محوطه دانشگاه بهره ببرید. دسترسی به دفاتر پست، بانک، مغازه‌ها و … همگی در دانشگاه میسر است، تا جایی که دانشجویان می‌توانند تمام نیازهای خود را به راحتی در محیط دانشگاه برطرف سازند. این مسئله خصوصاً برای دانشجویان بین الملل می‌تواند یک امتیاز بسیار مهم به شمار رود.

شرایط اقامت در خوابگاه، طی دوران تحصیل کارشناسی در چین

chinese-university-dorm
chinese-university-dorm

محوطه دانشگاه‌های چن معمولاً محوطه‌ای چند ده هکتاری است که در به طور متوسط از حدود سی هزار دانشجو و کارمند میزبانی می‌کند. خوابگاه‌های دانشجویی یکی از امکانات بسیار مهمی هستند که در محوطه دانشگاه برای دانشجویان تعبیه شده است. معمولاً خوابگاه‌های متعلق به دانشجویان بین الملل، مجزا از دیگر خوابگاه‌ها هستند و تمام امکانات حداقلی برای یک زندگی دانشجویی در آن‌ها فراهم شده است.

اگر ترجیح می‌دهید در دوره تحصیل خود در مقطع کارشناسی در چین، در خوابگاه اقامت داشته باشید می‌توانید اتاق‌های تک نفره، دونفره و … را انتخاب کند که طبیعتاً هزینه‌های متفاوتی دارند. به طور متوسط می‌توان گفت هزینه اقامت در یک خوابگاه دانشجویی در چین چیزی حدود 700 یوان در ماه است. هر چند امکانات و شرایط خوابگاه بدون شک مانند یک هتل راحت و مجلل نیست ولی بدون شک با توجه به هزینه‌های بالای اجاره خانه و آپارتمان بیرون از دانشگاه، مقرون به صرفه خواهد بود. برای مثال اجاره یک آپارتمان یک خوابه در شانگهای برابر 5 هزار یوان در ماه و در شیان 2 هزار یوان در ماه است. هر چند موقعیت آپارتمان بهتر باشد، برای مثال دسترسی آن به ایستگاه مترو راحت‌تر باشد، اجاره نیز بالاتر خواهد بود.

شرایط تحصیل کارشناسی در چین  چیست؟

chinese-university-students
chinese-university-students

حال نوبت به بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه های چین برای مقطع لیسانس می‌رسد. همان‌طور که در بخش‌های قبل به آن اشاره شد بسیاری از رشته‌ها در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و همین امر باعث شده دانشجویان بین الملل زیادی در دانشگاه‌های کشور چین مشغول به تحصیل شوند. خبر خوب این است که در سال‌های اخیر بسیاری از دانشگاه‎‌ها برای پذیرش دانشجویان خارجی آمادگی بیشتری نشان داده‌اند. با این حساب سپری کردن دوره کارشناسی در چین می‌تواند انتخابی عالی جهت تحصیل در یک کشور آسیایی قدرتمند محسوب شود.

بدون شک شرایط تحصیل کارشناسی در چین برای هر یک از دانشگاه‌ها متفاوت است که این شرایط و مدارک مورد نیاز به طور دقیق در سایت مراکز آموزش عالی قید می‌شوند. با این حال شرایط و مدارکی کلی برای پذیرش در دانشگاه‌های چین وجود دارد که در ادامه عنوان خواهند شد:

داشتن حداقل سن و مدرک تحصیلی

به طور معمول متقاضیان تحصیل در دوره‌های لیسانس در چین باید حداقل 18 سال و حداکثر 25 سال داشته و مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشند.

ارائه آخرین مدرک تحصیلی قبلی

برای تحصیل در دوره کارشناسی در چین لازم است مدرک دیپلم به همراه ریزنمرات دبیرستان به زبان چینی یا انگلیسی (بنا بر درخواست دانشگاه مورد نظر) آماده و ارائه شوند. برای برخی رشته‌ها و در برخی دانشگاه‌ها باید نمرات‌تان متوسط رو به بالا باشد تا با درخواست پذیرش شما موافقت شود. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که تمام مدارک تحصیلی شما باید مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته باشند.

ارائه مدرک زبان

با توجه به این که رشته مورد درخواست شما به زبان انگلیسی ارائه می‌گردد یا به زبان چینی، باید مدرک درخواستی دانشگاه را تهیه و ارائه نمایید. به طور معمول جهت تحصیل کارشناسی در چین به زبان چینی، HSK 4 به بالا و برای زبان انگلیسی مدرک آیلتس یا تافل مورد نیاز است (حداقل نمره قابل قبول توسط دانشگاه تعیین می‌گردد).

ارائه انگیزه نامه و رزومه

لازم است تمام سوابق علمی و حرفه‌ای خود را در قالب یک رزومه کامل برای دانشگاه ارسال نمایید. همچنین نگارش انگیزه نامه جهت بیان مواردی از جمله هدف تحصیل در چین، ضرورت دارد.

ارائه گواهی‌های مورد نیاز

گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی تمکن مالی، گواهی سلامت پزشکی و … از جمله گواهی‌های مورد نیاز برای پذیرش در دوره کارشناسی در چین است.

ارائه مدارک هویتی

مدارکی از جمله پاسپورت دارای اعتبار کافی (حداقل شش ما)، عکس و سایر مدارک هویتی برای تحصیل در چین الزامی است.

رتبه دانشگاه‌های چین در جهان

beautiful-university-in-china
beautiful-university-in-china

بسیاری از دانشگاه‌های این کشور در رتبه بندی‌های معروف جهانی، جایگاه بسیار خوبی کسب کرده‌اند که این موضوع نشان دهنده اعتبار سیستم آموزشی چین در سراسر دنیاست. اگر قصد دارید برای تحصیل کارشناسی در چین اقدام نمایید، می‌توانید با جستجوی رتبه دانشگاه در سیستم‌های معتبر دنیا، بهترین دانشگاه را انتخاب کنید. در ادامه لیست ده دانشگاه برتر چین را مطابق با رتبه بندی QS در سال 2021 ارائه خواهیم داد:

 1. دانشگاه چینهوا
 2. دانشگاه دانشگاه پکینگ
 3. دانشگاه فودان
 4. دانشگاه جیائو تونگ شانگهای
 5. دانشگاه ژجیانگ
 6. دانشگاه علم و فناوری چین
 7. دانشگاه نانجینگ
 8. دانشگاه ووهان
 9. دانشگاه تونگجی
 10. مؤسسه فناوری هاربین

رشته‌های پرطرفدار برای تحصیل کارشناسی در چین

china-university-of-geosciences
china-university-of-geosciences

گستره رشته‌های ارائه شده در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های چین بسیار متنوع است. با این حال برخی رشته‌ها در میان دانشجویان متقاضیان بیشتری دارند، از جمله پزشکی عمومی (MBBS)، اقتصاد، رشته‌های مهندسی (عمران، برق، مهندسی شیمی، مکانیک، هوافضا، نرم افزار و …)، مدیریت بازرگانی، حسابداری، MBA، حقوق، هنر و …

سایر رشته‌های تحصیلی کارشناسی در چین عبارتند از:

 • ریاضیات
 • فیزیک
 • برنامه ریزی شهری
 • معماری
 • شیلات
 • دامپزشکی
 • پرستاری
 • محیط زیست
 • گردشگری
 • داروسازی
 • فناوری اطلاعات
 • تربیت بدنی
 • زبان و ادبیات چینی
 • زیست شناسی
 • روزنامه نگاری
 • علوم سیاسی
 • شیمی و …

تحصیل رشته پزشکی در چین

همان‌طور که در بخش‌های قبل به آن اشاره شد، تحصیل در رشته پزشکی در کشور چین دوره‌ای شش ساله است که با کارآموزی در بیمارستان‌های زیر نظر دانشگاه، به اتمام می‌رسد. نکته مهم درباره تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی در چین این است که حتی اگر رشته مورد نظر در دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه شود، شما برای سپری کردن دوره کارآموزی نیاز به دانش زبان چینی دارید. به همین جهت برخی از متقاضیان قبل از ورود به دانشگاه اقدام به یادگیری این زبان می‌کنند و برخی دیگر در طول دوره تحصیل با شرکت در دوره‌های زبان چینی دانشگاه، دانش خود را در این زمینه بالا می‌برند.

از جمله دانشگاه‌های چینی که مدرک آن‌ها مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Capital Medical University
 • China Med University
 • Anhui Medical University
 • Beijin Normal University
 • China Pharmaceutical University
 • Dalian Medical University
 • Fudan University
 • Nantong university
 • Southwest University
 • Jilin University
 • Southeast University
 • Wuhan University
 • Zhengzhou University
 • Zhejiang University
 • Xiamen University
 • Tongji University
 • و …

لازم به ذکر است تعداد کل دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت از عدد 50 نیز بالاتر می‌رود. در این بخش تنها چند نمونه از این دانشگاه‌ها معرفی شد.

افق پیش رو بعد از تحصیل کارشناسی در چین

graduated-students-in-china
graduated-students-in-china

بعد از اتمام دوره تحصیلی خود در کشور چین می‌توانید برای ادامه راه یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب نمایید:

 • در یک دوره کارآموزی شرکت کنید
 • به استخدام یک شرکت چینی در بیایید
 • کسب و کار شخصی خود را در چین راه اندازی کنید

خبر خوب این است که در بسیاری از موارد، موقعیت‌های خوبی برای کار در شرکت‌های چینی برای فارغ التحصیلان خارجی وجود دارد. هر چند همه شرکت‌ها این اجازه را نداند تا متخصصان خارجی را استخدام کنند، اما با آماده کردن مدارک مورد نیاز می‌توانید شانس خود را برای شروع به کار در یک شرکت معتبر چینی امتحان کنید. خوب است بدانید برای این شرکت‌ها نیز استخدام یک متخصص خارجی می‌تواند سودمند باشد زیرا سطح شرکت را بالا می‌برد. با این حساب بعد از پایان دوره کارشناسی در چین می‌توانید در یک شرکت معتبر مشغول به کار شوید و حتی حقوقی بالاتر از یک کارمند چینی متوسط دریافت نمایید. همچنین برای اشتغال در کشورهای دیگر نیز موقعیت‌های خوبی پیش روی شما خواهد بود. زیرا چین در سال‌های اخیر در حوزه‌های مختلف اقتصاد و سیاست، جایگاه خوبی در سطح بین الملل به دست آورده است.

تحصیل در چین، موقعیتی برای سفر و شناخت دنیا

با تحصیل کارشناسی در چین نه تنها شانس این را خواهید داشت تا در یکی از کشورهای مطرح دنیا زندگی و تحصیل نمایید، بلکه می‌توانید از امکان سفرهای بیشتر و آسان‌تر نیز بهره‌مند شوید. به جز کشورهای اروپایی، مناطق زیادی در آسیا نیز وجود دارد که سفر به آن‌ها می‌تواند تجربه‌ای حیرت انگیز به شمار رود و چین موقعیت لازم برای این سفرها را برای شما فراهم می‌کند. کشورهایی مانند مالزی، ماکائو، هنگ‌کنگ، تایلند، ویتنام، اندونزی، کره جنوبی، کامبوج و … از جمله کشورهای آسیایی دیدنی هستند که می‌توانند مقصدی عالی برای سفر محسوب شوند. خوب است بدانید سفر از چین به این کشورها می‌تواند از آن چه فکر می‌کنید آسان‌تر و البته ارزان‌تر باشد.

اخذ ویزای دانشجویی برای تحصیل کارشناسی در چین

Study-undergraduate-in-China
Study-undergraduate-in-China

اگر تصمیم خود را برای تحصیل در چین در مقطع لیسانس گرفته‌اید، بهتر است از هم‌اکنون با مدارک و شرایط اخذ ویزای دانشجویی چین آشنا باشید. در ادامه نیز باید خود را برای فراهم نمودن این شرایط آماده کنید. بخشی از مدارک مورد نیاز در قسمت‌های قبل نیز بیان شد، از جمله گواهی تمکن مالی، گواهی عدم سوء پیشینه و … حتماً در نظر داشته داشته باشید چین در صورتی به شما اجازه ورود به این کشور را می‌دهد که از بابت آمادگی شما جهت تأمین هزینه‌های تحصیل و زندگی مطمئن باشد. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود وضعیت اقامت خود را نیز به محض تأیید درخواست پذیرش کارشناسی در چین مشخص کنید. در صورتی که می‌خواهید در خوابگاه ساکن شوید باید درخواست آن را هنگام ثبت نام، به صورت آنلاین در سایت دانشگاه ثبت نمایید تا شرایط شما در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد.

پاسپورت معتبر، انگیزه نامه، پذیرش دانشگاه، بیمه و … از دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی چین است. ناگفته نماند، ویزای که در ایران دریافت می‌کنید تا مدت محدودی اعتبار دارد. پس از ورود به چین و آغاز دوره تحصیلی خود لازم است برای ادامه اقامت خود در این کشور مجوزهای لازم را اخذ نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021