دانشگاه ججیانگ (ژجیانگ) هرآنچه نیاز است بدانید.

دانشگاه ججیانگ (ژجیانگ) یک دانشگاه دولتی چین با رنک 54 جهانی است که در شهر هانجو واقع شده است در این مقاله صفر تا صد و هرآنچه که نیاز است در مورد این دانشگاه بدانید توضیح داده شده است.

zheijiang university
شهر
شهر

هانجو (هانژو)

تعداد دانشجو

46000

رنک دانشگاهی

54

آدرس وبسایت

وبسایت دانشگاه

دانشگاه ججیانگ (ژجیانگ) چین

یکی از دانشگاه‌های جزء اتحادیه C9 چین، دانشگاه ججیانگ یا ژجیانگ است که به عنوان یک دانشگاه تحقیقات عمومی شناخته می‌شود. خوب است بدانید این مرکز آموزشی یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور چین است و قدمت آن به سال 1897 میلادی می‌رسد. این دانشگاه در شهر هانگژو و در مرکز استان ژجیانگ واقع قرار دارد و به همین دلیل نام دانشگاه ژجیانگ هانگژو روی آن گذاشته شده است. دانشگاه قدیمی ججیانگ شامل 37 دانشکده و دپارتمان‌های مختلف است و حدود 300 برنامه کارشناسی و 140 برنامه در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد.

دانشگاه ججیانگ (ژجیانگ)چین شش کتابخانه غنی دارد که در مجموع بیش از 7 میلیون کتاب را در دل خود جای داده‌اند و از این جهت یکی از غنی‌ترین مراکز علمی این کشور به حساب می‌آید. علاوه بر این 7 بیمارستان، یک موزه، بیشتر از 200 سازمان دانشجویی و دو مؤسسه بین المللی مشترک، تحت نظر این دانشگاه در حال فعالیت هستند.

رتبه و اعتبار دانشگاه ججیانگ هانگژو

این دانشگاه در رتبه بندی‌های مختلف بین المللی، اعتبار خوبی به دست آورده است. برای مثال طبق رتبه بندی QS، دانشگاه ژجیانگ در تمام چین رتبه 6، در کشورهای آسیایی و اقیانوسیه رتبه 7 و در لیست دانشگاه‌های معتبر جهان رتبه 54 را دارد. این دانشگاه در مجموع 4 هزار عضو هیئت علمی دارد که از این میان 53 تن از آن‌ها عضو آکادمی مهندسی چین و آکادمی علوم چین هستند. همچنین 15 تن از این افراد سِمت استاد ارشد در زمینه هنرهای آزاد و علوم انسانی را کسب کرده‌اند.

رشته‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه ججیانگ چین

کلاس دانشگاه ججیانگ
کلاس دانشگاه ججیانگ

این دانشگاه در مجموعه بیش از 62 هزار دانشجو دارد که بیشتر از نیمی از آن‌ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند. به طور کلی رشته‌های درسی ارائه شده در این دانشگاه در 12 حوزه زیر قرار می‌گیرند:

 • مهندسی
 • آموزش
 • کشاورزی
 • حقوق
 • پزشکی
 • ادبیات
 • تاریخ
 • اقتصاد
 • فلسفه
 • هنر
 • علوم طبیعی
 • مدیریت

این دانشگاه در 4 حوزه، به عنوان یکی از مؤسسه‌های برتر جهان انتخاب شده است.

آشنایی با فعالیت‌های علمی دانشگاه ججیانگ (ژجیانگ:

یکی از افتخارات این دانشگاه فعالیت در حوزه‌های کارآفرینی و نوآوری است. به طوری که حوزه‌های پرچالش و نوینی مانند انرژی پاک، فناوری پرواز هواپیماهای بزرگ، سفر فضایی با سرنشین، هوش مصنوعی، تکنولوژی دریا، اقدامات پیشگیرانه و درمانی برای بیماری‌های عفونی و … در اولویت کار دانشگاه ججیانگ(ژجیانگ) قرار دارند. همچنین در زمینه‌های علوم اجتماعی و انسانی می‌توان این دانشگاه را یکی از دانشگاه‌های پیشرو در چین دانست که با عزم زیاد در این زمینه مشغول به تحقیقات و فعالیت است. دانشگاه ژجیانگ چین با مؤسسات گوناگونی در سرتاسر جهان فعالیت و همکاری مشترک دارد و تربیت رهبران آینده را در برنامه کاری خود قرار داده است.

دانشگاه پزشکی ژجیانگ

MBBS in zheijiang

یکی از زمینه‌هایی که این دانشگاه در آن پرقدرت ظاهر شده، حوزه پزشکی است و از این جهت به عنوان یکی از بهترین‌های چین شناخته می‌شود. خوشبختانه در سال‌های اخیر ایرانیان نیز می‌توانند برای تحصیل در رشته پزشکی در این دانشگاه اقدام نمایند. با توجه به جایگاه و اعتبار دانشگاه ججیانگ، تحصیل پزشکی در این دانشگاه می‌تواند موقعیت عالی به حساب بیاید.

معماری و امکانات دانشکده پزشکی ژجیانگ

نکته جالب درباره این دانشکده معماری زیبای اروپایی آن است. همچنین دانشکده پزشکی ججیانگ خوابگاه‌های مجزایی برای دختران و پسران، با امکانات مناسب در نظر گرفته و از این جهت موقعیتی بسیار خوب برای دانشجویان و خصوصاً دانشجویان بین المللی فراهم آورده است. امکانات و سالن‌های ورزشی گوناگون، رستوران‌ها و سوپرمارکت‌ها، هتل، باشگاه و … نمونه‌ای از امکانات این دانشکده برای دانشجویان هستند.

تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه ژجیانگ

تحصیل پزشکی در دانشگاه ژجیانگ، نیاز به صرف زمانی 6 ساله دارد. نکته مهم درباره مدرک پزشکی این دانشگاه، مورد قبول بودن آن توسط وزارت بهداشت و درمان ایران است. از این جهت می‌توانید مطمئن باشید که با شش سال تحصیل در چین می‌توانید با مدرک پزشکی خود در ایران مشغول به کار شوید. همچنین این دانشگاه هیچ‌گونه آزمون ورودی یا دوره‌های مقدماتی خاصی ندارد و برای تحصیل تنها باید با درخواست شما موافقت شود. شهریه تحصیل پزشکی در دانشگاه ژجیانگ حدود 42 هزار یوان در سال در نظر گرفته شده است.

دروس رشته پزشکی دانشگاه ججیانگ

همانطور که گفتیم این رشته در 6 سال ارائه می‌شود که به طور دقیق‌تر مطابق زیر است:

 • سال اول: pre-medical

در سال اول شما باید دروسی از جمله شیمی عمومی، زبان چینی، حسابداری، علوم زیست شناسی مدرن (معرفی)، شیمی آلی، زیست شناسی سلولی و … را مطالعه نمایید.

 • سال دوم و سوم: پیش پزشکی

در سال دوم و سوم پزشکی در دانشگاه ججیانگ لازم است دروس آناتومی، سم شناسی، جنین شناسی، زبان چینی، فیزیولوژی، ژنتیک پزشکی، تاریخ پزشکی، طب سنتی چینی، طب پیشگیرانه، میکروب شناسی، روانشناسی پزشکی، آسیب شناسی، ایمونولوژی، فارماکولوژی، پاتوفیزیولوژی و … را پشت سر بگذارید.

 • سال چهارم: پیش پزشکی و پزشکی

زنان و زایمان، پزشکی قانونی، جراحی، اپیدمیولوژی، رادیولوژی، پزشکی اجتماعی، اطلاع رسانی پزشکی و … از جمله دروسی هستند که باید در سال چهارم مطالعه کنید.

 • سال پنجم و ششم: پزشکی

در سال پنجم پزشکی دانشگاه ججیانگ، جراحی، اطفال، عصب شناسی، پزشکی اورژانس، پوست، بیماری‌های عفونی، روانپزشکی، چشم پزشکی و … را پشت سر خواهید گذاشت و در سال ششم نیز به عنوان کارمند ارشد مشغول به فعالیت خواهید شد.

هزینه تحصیل در دانشگاه ژجیانگ چین، سایر رشته‌ها

دانشگاه ججیانگ(ژجیانگ)

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید برای درخواست تحصیل به دانشگاه‌های خارجی در نظر گرفت، هزینه تحصیل و زندگی است. در بخش‌های قبل درباره شهریه این دانشگاه در رشته پزشکی صحبت کردیم. در این قسمت به طور دقیق‌تر شهریه سایر رشته‌ها و مقاطع و هزینه‌های زندگی در چین را عنوان خواهیم کرد.

برای مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه شهریه‌ای در نظر گرفته شده است که میزان حدودی آن مطابق موارد زیر است:

 • شهریه دوره‌های کوتاه مدت: 3 هزار و دویست تا 18 هزار یوان
 • شهریه مقطع کارشناسی: 19 هزار و هشتصد تا 42 هزار و هشتصد یوان
 • شهریه مقطع کارشناسی ارشد: 18 هزار و چهارصد تا 100 هزار یوان
 • شهریه مقطع دکتری: 29 هزار و هشتصد تا 60 هزار یوان

هزینه‌های زندگی دانشجویی

علاوه بر شهریه دانشگاه ججیانگ(ژجیانگ)، هزینه‌های دیگر مانند خوراک، محل اقامت و … نیز باید در نظر گرفته شوند. در ادامه میزان تخمینی این هزینه‌ها ارائه خواهد شد:

 • هزینه اقامت در اتاق دو نفره (خوابگاه): 6000 یوان در سال برای هر نفر
 • هزینه معاینه پزشکی: 400 یوان در سال
 • هزینه مجوز اقامت در چین: 400 یوان در سال
 • هزینه خوراک و غذا: 1500 یوان در ماه

خوب است بدانید خوابگاه‌ها معمولاً دارای فضایی برای آشپزی نیز هستند. اما رستوران‌های مختلف نیز از جمله رستوران حلال، در نزدیکی خوابگاه وجود دارد.

تصاویر خوابگاه های ژجیانگ

zheijang dorm photo
zheijang dorm photo

استفاده از بورسیه تحصیلی دانشگاه ججیانگ (ژجیانگ) چین

بورسیه چین

نکته مثبت درباره تحصیل در این دانشگاه، امکان استفاده از بورسیه‌های تحصیلی است که توسط این دانشگاه یا دولت چین در اختیار دانشجویان بین الملل قرار داده می‌شود. این بورسیه‌ها معمولاً هزینه‌هایی مانند شهریه، بیمه درمانی، هزینه زندگی، خوابگاه و … را تا حد بسیار خوبی پوشش می‌دهند.

 • بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی: 2 هزار دلار در ماه
 • بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد: 2 هزار و پانصد دلار در ماه
 • بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکتری: 3 هزار دلار در ماه

چگونه می‌توان بورسیه تحصیلی دریافت کرد؟

برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه ججیانگ (ژجیانگ) باید به صورت آنلاین درخواست دهید. زمان درخواست توسط بنیاد چین اعلام می‌شود و باید با توجه به آن، وارد سایت شده و درخواست خود را به ثبت برسانید. برای ثبت درخواست پذیرش تحصیلی و دریافت بورسیه، لازم است مدارکی را آماده نمایید:

 • کپی برابر اصل مدرک تحصیلی قبلی و نسخه اصلی آن
 • کپی پاسپورت
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل (معمولاً آیلتس 6.5 و تافل 90 مورد نیاز است)
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • توصیه نامه (برای مقاطع تحصیلات تکمیلی)
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مقاله‌های منتشر شده
 • مدرک زبان چینی HSK4 (در صورتی که رشته مورد نظر شما به زبان چینی ارائه می‌شود)

دانشگاه ججیانگ با بررسی درخواست و مدارک، درباره پذیرش یا عدم پذیرش شما به عنوان دانشجوی بین الملل و اعطای بورسیه تصمیم خواهد گرفت و به شما اطلاع خواهد داد. لازم است بدانید به طور معمول، شرط سنی پذیرش دانشجوی بین الملل در این دانشگاه، پایین 45 سال است.

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه ژجیانگ با متخصصان ما تماس بگیرید

اطلاعاتی درباره شهر هانگژو

شهر هانجو

اگر می‌خواهید برای تحصیل در دانشگاه ججیانگ هانگژو اقدام نمایید، بهتر است پیش از آن کمی هم درباره شهر هانگژو اطلاعاتی را کسب کنید تا بتوانید خود را با شرایط زندگی در آن تطبیق دهید. این شهر به عنوان یکی از زیباترین و پرطرفدارترین شهرهای چین شهرت دارد. زیرا مناظر منحصر به فرد و باغ‌های دیدنی را در خود جای داده است. همچنین دریاچه معروف West Lake، یکی از زیباترین مناطق دیدنی شهر هانگژو به شمار می‌رود.

اگر می‌خواهید برای تحصیل در دانشگاه ججیانگ به این شهر سفر کنید باید بگوییم احتمالاً از نظر رفت و آمد مشکل چندانی نخواهید داشت، زیرا بزرگ‌ترین سیستم اجاره دوچرخه در دنیا در این شهر راه‌اندازی شده است. به طوری که حدود 3000 ایستگاه برای اجاره دوچرخه در شهر دیده می‌شود. جالب است بدانید استفاده از هر دوچرخه تا یک ساعت برای شما رایگان خواهد بود. نکته جذاب دیگر درباره این شهر این است که شاخص هزینه‌های زندگی و اجاره خانه در آن، پایین‌تر از تهران است.

آیا پس از فارغ التحصیلی در ججیانگ میشه به کشورهای اروپایی رفت؟

بله- مدرک دانشگاه ججیانگ در تمام دنیا مورد قبول هستش و بدون هیچ مشکلی میشه برای تخصص به کشور های دیگه رفت.

آیا برای پذیرش در این دانشگاه حتما باید مدرک آیلتس یا تافل داشت؟

خیر- موسسه اوستا با دانشگاه قرارداد مسقیم داره و دانشجویان ما بدون داشتن مدرک زبان میتونن پذیرش بگیرن ولی داشتن مدرک آیلتس یا تافل شانس پذیرشتون رو بالا میبره

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021