دانشگاه نانکای چین

یکی از دانشگاه های معتبر چین که رتبه جهانی خوبی به دست آورده، دانشگاه نانکای چین است. این دانشگاه رشته‌های گوناگونی را در مقاطع مختلف برای دانشجویان خارجی و چینی ارائه می‌دهد. امکانات عالی این دانشگاه، اساتید برجسته، بورسیه‌‌های متنوع و سیستم آموزشی بی‌نقص، از جمله مزایای این مرکز آموزش عالی به شمار می‌روند.

-nankai-university-main-building
-nankai-university-main-building
شهر
شهر

تیانجین

تعداد دانشجو
تعداد دانشجو

30000

رنک جهانی
رنک جهانی

301

سال تاسیس
سال تاسیس

1919

اگر علاقه‌مند به تحصیل رشته‌های علوم انسانی در یک دانشگاه خارجی معتبر و عالی هستید، دانشگاه نانکای چین، می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این دانشگاه برتر که از سال تأسیس اولیه خود (1919 میلادی) تا به الان دستخوش اتفاقات و تغییرات مختلف بوده است، امروز به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های تخصصی علوم انسانی در چین شناخته می‌شود. البته به جز علوم انسانی سایر رشته‌ها نیز در این مرکز آموزش عالی تدریس می‌شوند و بهترین استادان برای این کار گمارده شده‌اند. می‌توان گفت دانشگاه نانکای چین یک گزینه عالی برای تمامی افرادی است که به دنبال تحصیل در چین و تحصیل در یک دانشگاه آسیایی قابل اعتماد هستند که در دنیا اعتبار بالایی داشته باشد. در ادامه با این دانشگاه بیشتر آشنا خواهیم شد.

درباره دانشگاه برتر نانکای چین چقدر می‌دانید؟

این دانشگاه بنام چینی در سال 1919 در تیانجین پایه گذاری شد و فعالیت خود را آغاز کرد. هر چند در برهه‌ای به دلیل جنگ تغییر مکان یافت. اما نهایتاً در سال 1946 میلادی دوباره در تیانجین فعالیت خود را ادامه داد. دانشگاه نانکای چین یکی از موفق‌ترین دانشگاه‌های این کشور به حساب می‌آید که طی سال‌ها توانسته با فعالیت خود زیر نظر آموزش و پرورش چینی، به اعتباری جهانی دست یابد. امروزه نزدیک به 30 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و افراد مشهور و موفق زیادی از دل این مرکز آموزش عالی به شکوفایی رسیده‌اند.

آشنایی با پردیس‌ها

nankai-university-building
nankai-university-building

دانشگاه نانکای چین در مجموع سه پردیس دارد که برخی قدیمی‌تر و برخی تازه ساز هستند. قدیمی‌ترین پردیس این دانشگاه، Balitai نام دارد که ده دانشکده گوناگون را در خود جای داده است. 14 دانشکده دیگر در پردیس جدید جینان واقع شده‌اند که در سال 2015 فعالیت خود را آغاز کرده است. TEDA سومین پردیس این دانشگاه است که در واقع مؤسسه فیزیک TEDA و مؤسسه زیست و بیوتکنولوژی Binhau در آن قرار دارند. مساحت این سه پردیس در مجموع از 450 هکتار نیز تجاوز می‌کند.

آشنایی با دانشکده‌های دانشگاه نانکای چین

nankai-university-campus
nankai-university-campus

در این دانشگاه رشته‌های بسیار گوناگونی در حوزه‌های مختلف ارائه می‌شوند و 27 دانشکده در آن مشغول فعالیت آموزشی هستند. این دانشکده‌ها عبارتند از:

 • ریاضیات
 • علوم زندگی
 • فیزیک
 • اقتصاد
 • کسب و کار
 • زبان‌های خارجی
 • شیمی
 • هوش مصنوعی
 • زبان و فرهنگ چینی
 • علوم کامپیوتر
 • علوم سایبری
 • مهندسی اپتیک و الکترونیک
 • مهندسی و علوم محیط زیست
 • داروسازی
 • نرم افزار
 • مدیریت خدمات و گردشگری
 • تاریخ
 • فلسفه
 • دانشکده مالی
 • حقوق
 • ادبیات
 • مارکسیسم
 • مهندسی و علوم مواد
 • پزشکی
 • علوم داده و استاتیک
 • خبرنگاری و ارتباطات
 • دانشکده دولت Zhou Enlai

خوب است بدانید دانشگاه نانکای در رشته ریاضیات به عنوان یک قطب مهم در سراسر دنیا شناخته می‌شود.

اعتبار و رتبه جهانی

برای ملاک میزان اعتبار یک دانشگاه می‌توان به رتبه آن در رده بندی‌های جهانی نگاهی انداخت. دانشگاه نانکای چین در رتبه بندی QS در سال 2022 میلادی، جایگاه 358 در جهان و 17 در چین را به دست آورده است. همچنین این دانشگاه در رده بندی Times رتبه 301-350 دارد. این رتبه‌ها نشان دهنده جایگاه معتبر دانشگاه نانکی در چین و در تمام دنیاست. با این حساب با تحصیل با اخذ مدرک از این دانشگاه می‌توانید در بسیاری از دیگر دانشگاه‌های معتبر جهان ادامه تحصیل دهید و یا وارد بازار کاری مطمئن و سودآور شوید.

مزایای تحصیل در دانشگاه نانکای چین

nankai-university-library
nankai-university-library

در سال‌های اخیر به تدریج به تعداد افرادی که این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند، افزوده شده است. اما سؤال اینجاست که چرا این مرکز آموزش عالی به یکی از پرطرفدارترین‌ها، خصوصاً در میان دانشجویان بین الملل تبدیل شده است؟ موارد زیر تعدادی از پاسخ‌های مهم به این سؤال هستند.

تحصیل در یک محیط آکادمیک حرفه‌ای

سطح بالای سیستم آموزشی و بهره گیری از بهترین و برجسته‌ترین اساتید، موج ارتقاء سطح آکادمیک این دانشگاه و پیشرفت آن در عرصه‌های جهانی شده است. دانشجویان می‌توانند با کمک این ویژگی دانشگاه نانکای چین، در زمینه‌های علمی و تحقیقاتی به بالاترین درجات برسانند و آینده‌ای درخشان پیش چشم خود رقم بزنند.

تجهیزات و امکانات عالی

تجهیزات عالی آزمایشگاهی و تحقیقاتی، کتابخانه‌ای غنی با بیش از 3 میلیون جلد کتاب، امکانات رفاهی عالی، خوابگاه‌های مجهز و … از جمله داشته‌های ارزشمند این دانشگاه هستند که فضای فوق العاده‌ای را برای تحصیل دانشجویان، خصوصاً دانشجویان بین الملل فراهم آورده‌اند. همچنین امکانات ورزشی از جمله زمین‌های تنیس، فوتبال، بدمینتون، بسکتبال، استخر شنا و استادیوم نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه نانکای چین

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های تحصیل در این دانشگاه، عدم نیاز به دانش بالای زبان چینی است. بدون شک فراگیری این زبان در مقایسه با زبان انگلیسی کار آسانی نیست. دانشگاه نانکای چین شرایطی را فراهم آورده تا دانشجویان خارجی بتوانند دروس را به زبان انگلیسی بیاموزند. البته برای رشته‌هایی مانند پزشکی، یادگیری زبان چینی در کنار دروس تخصصی الزامی است. زیرا دانشجویان باید یک سال آخر تحصیل را به کارآموزی در بیمارستان‌های چین بپردازند و بدون شک باید تا حدی زبان چینی را آموخته باشند.

شهریه مناسب و بورسیه تحصیلی

یکی دیگر از مزیت‌های بزرگ تحصیل در دانشگاه نانکای چین یا سایر دانشگاه‌های این کشور، شهریه پایین است. زیرا برخلاف دانشگاه‌های معتبر اروپایی یا آمریکایی، دانشجویان مجبور نیستند برای ادامه تحصیل هزینه‌های هنگفتی پرداخت کنند. حتی هزینه زندگی نیز در چین به مراتب کمتر از کشورهای غربی است. در کنار تمام این موارد، انواع مختلف بورسیه تحصیلی نیز برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است تا عدم توانمندی مالی مانع تحصیل علاقه‌مندان نشود.

تحصیل در دانشگاه نانکای چین

study-in-nankai-university
study-in-nankai-university

می‌توان گفت تا این لحظه بیش از 10 هزار دانشجوی بین الملل از این دانشگاه پرطرفدار فارغ التحصیل شده‌اند. در این سال‌ها که دولت چین تمرکز ویژه‌ای بر جذب دانشجویان خارجی گذاشته است، تحصیل در دانشگاهی مانند نانکای می‌تواند یک فرصت استثنایی برای ساختن آینده باشد. شما برای پذیرش در این دانشگاه نیازی به پشت سر گذاشتن آزمون‌های خاص یا شرکت کردن در دوره‌های آمادگی ندارید. رشته‌های گوناگون این دانشگاه در دسترس شما هستند و به راحتی می‌توانید رشته‌ای را که به آن علاقه‌مند هستید، انتخاب کنید.

می‌توانید پزشکی را انتخاب کنید

MBBS-in-nankai-university
MBBS-in-nankai-university

دانشگاه نانکای چین یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی است که می‌خواهند در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهند. دانشکده پزشکی این دانشگاه از سال 1989 میلادی شروع به جذب دانشجو کرده است و امروزه به عنوان یکی از معتبرترین دانشکده‌های این مرکز شناخته می‌شود. دوره پزشکی در دانشگاه نانکای دوره‌ای شش ساله، متشکل از دروس تئوری و دوره عملی یا کارآموزی است. دانشجویان بخشی از این دوره شش ساله را به کارآموزی در دانشگاه سطح A تیانجین می‌گذرانند.

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه نانکای با ما تماس بگیرید

برای پذیرش در دانشکده پزشکی دانشگاه نانکای چین تنها لازم است در دروس تخصصی، مخصوصاً زیست شناسی، شیمی و ریاضیات نمرات خوبی را کسب کرده باشید. همچنین داشتن حداقل 18 سال سن برای متقاضیان الزامی است. دوره پزشکی بالینی برای دانشجویان بین الملل به زبان انگلیسی ارائه می‌گردد و لازمه آن داشتن حداقل نمره معادل 6 یا 6 و نیم آیلتس است (اطلاعات دقیق را از بخش بین الملل دانشگاه جویا شوید).

شرایط پذیرش در دانشگاه نانکای چین چیست؟

برای پذیرش در این دانشگاه باید بیشتر از 18 سال سن داشته باشید. اگر می‌خواهید برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید شرایط سنی زیر 35 سال و برای دوره دکتری زیر 40 سال نیز الزامی است. همچنین داشتن سلامت جسمی کامل و ارائه مدرک معتبر گواه بر آن، از دیگر شرایط الزامی برای پذیرش است. سایر مدارکی که باید برای دانشگاه ارسال کنید عبارتند از:

 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل
 • مدرک HSK4 برای رشته‌های چینی زبان
 • فرم درخواست پذیرش دانشگاه نانکای چین
 • نسخه کپی از پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه
 • ترجیحاً دو توصیه نامه (برای مقاطع تحصیلات تکمیلی) به زبان انگلیسی
 • سه قطعه عکس گذرنامه
 • طرح تحقیقاتی حداقل 800 کلمه‌ای (برای تحصیلات تکمیلی)
 • انگیزه نامه و رزومه
 • مدارک تحصیلی قبلی و ریزنمرات
 • و …

هزینه تحصیل در دانشگاه نانکای چین چقدر است؟

education-fee
education-fee

شهریه سالیانه برای رشته‌های مختلف، متفاوت است. به طور حدودی می‌توان گفت شهریه دوره کارشناسی بین 20 هزار تا 25 هزار یوان، دوره کارشناسی ارشد 25 هزار تا 30 هزار یوان و دوره دکتری تا 40 هزار یوان متغیر است. البته هزینه تحصیل در رشته‌های مرتبط با پزشکی ممکن است از این اعداد نیز بیشتر باشد.

باید هزینه‌های جانبی پذیرش و زندگی را نیز در محاسبه هزینه تحصیل در دانشگاه نانکای چین در نظر بگیرید. برای مثال هزینه اپلای دوره کارشناسی 400 یوان و کارشناسی ارشد 600 یوان است. همچنین هزینه‌هایی مانند رفت و آمد، اقامت، خورد و خوراک، پوشاک، بیمه درمانی و … نیز وجود دارند. به طور حدودی می‌توان گفت هزینه خوراک از ماهیانه 600 تا 1200 یوان متغیر است.

چگونه از هزینه‌ها بکاهیم؟

دو راه عالی برای کاهش هزینه‌ها وجود دارد:

اقامت در خوابگاه دانشجویی دانشگاه نانکای چین

اولین راه برای کاهش هزینه‌های تحصیل، اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه است. می‌توانید مشکل اقامت خود را با اجاره آپارتمان یا سوئیت شخصی و همچنین زندگی کنار یک خانواده چینی حل کنید. اما اقامت در خوابگاه در عین این که تا مقدار زیادی از هزینه‌های شما می‌کاهد، آسودگی و رفاه بیشتری نیز به همراه دارد. زیرا خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه نانکای چین، تمام امکانات لازم را برای یک زندگی راحت دانشجویی فراهم آورده‌اند. هزینه ماهیانه اقامت در خوابگاه با توجه به نوع اتاق و امکانات موجود از ماهیانه 800 یوان تا 1200 یوان متغیر است.

دریافت بورسیه تحصیلی

اگر سوابق تحصیلی خوبی داشته باشید می‌توانید به راحتی بورسیه دریافت کنید. بورسیه‌هایی مانند بورسیه دولت مرکزی چین، بورسیه دانشگاه نانکای چین، بورسیه دولتی تیانجین، بورسیه کنفوسیوس و … در دسترس شما هستند. برخی از این بورسیه‌ها مانند بورسیه دولت مرکزی تمامی هزینه‌های شما را پوشش خواهند داد و کمک هزینه‌های ماهیانه از 2500 تا 3500 یوان را نیز در اختیار دانشجو قرار می‌دهند. برخی دیگر نیز بخشی از هزینه‌ها مانند شهریه، اقامت و … را تأمین می‌نمایند.

پس از دریافت پذیرش

پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه نانکای چین، نوبت به گرفتن ویزای دانشجویی می‌رسد. ویزای دانشجویی بلند مدت X1 معمولاً طی مدتی کوتاه صادر می‌شود و پس از آن سفر تحصیلی شما به چین بزرگ آغاز خواهد شد.

آیا دانشگاه نانکای چین مورد تایید ایران میباشد؟

بله این دانشگاه هم مورد تایید وزارت بهداشت بوده و هم مورد تایید وزارت علوم میباشد

آیا میتوان در دانشگاه نانکای چین بورسیه شد؟

بله – برای افرادی که رزومه قدرت مندی دارند این دانشگاه دارای انواع مختلفی از بورسیه هاست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021