دانشگاه شمال غربی A&F

دانشگاه شمال غربی A&F یکی از برترین دانشگاه های چین در حوزه کشاورزی و جنگلداری است که تأسیس اولیه آن به سال 1934 میلادی باز می‌گردد. این دانشگاه حدود 30 هزار دانشجو دارد و در رشته‌های گوناگونی از کشاورزی گرفته تا هنر و مهندسی، دانشجو می‌پذیرد.

northwest-a&f-university-in-china
northwest-a&f-university-in-china
شهر
شهر

شیان یانگ

تعداد دانشجو
تعداد دانشجو

30000

رنک جهانی
رنک جهانی

689

سال تاسیس
سال تاسیس

1934

یکی از دانشگاه‌های قدیمی و تخصصی در حوزه کشاورزی در چین، دانشگاه شمال غربی A&F است؛ با نام اصلی دانشگاه کشاورزی و جنگلداری شمال غربی. برای افرادی که به دنبال یک دانشگاه بنام آسیایی برای ادامه تحصیل در رشته‌هایی مانند کشاورزی، باغبانی، جنگلداری و … هستند، این دانشگاه یک مرکز نام آشنا به حساب می‌آید. این دانشگاه می‌تواند گزینه‌ای عالی برای افرادی باشد که قصد دارند با هزینه معقول و مناسب، در یک دانشگاه سطح بالای خارجی مشغول تحصیل شوند. امکانات عالی این دانشگاه و امتیازاتی که در اختیار دانشجویان بین الملل می‌گذارد، باعث محبوبیت روزافزون تحصیل در آن و در واقع تحصیل در چین شده است. در ادامه تمام اطلاعات لازم را در خصوص تحصیل در دانشگاه شمال غربی A&F و چگونگی پذیرش در آن در اختیار شما خواهیم گذاشت.

چرا باید این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید؟

northwest-a&f-university-outview
northwest-a&f-university-outview

تحصیل در یک دانشگاه خارجی خوب می‌تواند آرزوی بزرگ هر فردی باشد که برای آینده شغلی و تحصیلی خود برنامه‌های ویژه‌ای دارد. اما تعداد دانشگاه‌هایی که آمادگی پذیرش دانشجویان خارجی را دارند آنقدر زیاد است که گاهی انتخاب از میان آن‌ها، انتخابی بسیار پیچیده و دشوار به نظر می‌رسد. اما چرا در این میان، این دانشگاه را به عنوان یک گزینه عالی معرفی می‌کنیم؟ در ادامه پاسخ این سؤال را بررسی خواهیم کرد.

قوی بودن سیستم آموزشی

اولین چیزی که سطح یک دانشگاه را مشخص می‌سازد، سیستم آموزشی آن است. در سال‌های اخیر دولت چین با تمرکز بر سیستم آموزشی دانشگاه‌ها، سعی در ارتقاء کیفیت آموزش و جذب دانشجویان بیشتر داشته است. در نتیجه سیستم آموزشی اغلب دانشگاه های چین، از جمله دانشگاه شمال غربی A&F پیشرفت چشم‌گیری را تجربه کرده است. همین موضوع باعث شده دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا، این دانشگاه‌ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. سیستم مدرن آموزشی و بهره گرفتن از اساتیدی ممتاز و کاربلد، فرمول اصلی موفقیت مراکز آموزشی عالی چین به شمار می‌رود.

 فضای عالی پژوهشی

دانشگاه های چین نه فقط برای کسب علم، بلکه برای تحقیقات و پژوهش‌های حرفه‌ای نیز بهترین گزینه به حساب می‌آیند. زیرا تمام امکانات و تجهیزات لازم برای انجام فعالیت‌های پژوهشی را در اختیار دانشجویان می‌گذارند. همچنین بسیاری از این دانشگاه‌ها، مانند دانشگاه شمال غربی A&F همکاری‌های گسترده‌ای با بسیاری از مراکز تحقیقاتی موفق دنیا دارند.

امکانات کامل رفاهی

اگر تنها نگاهی به خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه شمال غربی بیندازید، متوجه می‌شوید این دانشگاه تا چه اندازه به آسودگی دانشجویان بین الملل حین تحصیل اهمیت می‌دهد. البته این استراتژی تنها منحصر به این دانشگاه نیست. بلکه اغلب دانشگاه های چین شرایطی را فراهم آورده‌اند تا دانشجویان خارجی بتوانند بدون دغدغه دوران تحصیل خود را در این کشور سپری نمایند.

کمک هزینه‌های کامل و جزئی تحصیلی

هر چند شهریه دانشگاه شمال غربی A&F و دیگر دانشگاه های چین، به خودی خود معقول و مناسب است. اما علاوه بر آن امکان استفاده از انواع بورسیه تحصیلی نیز برای دانشجویان فراهم شده است. با این حساب حتی دانشجویانی که از نظر مالی با مشکل مواجه هستند می‌توانند تحت حمایت مالی دولت چین، به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بپردازند.

تنوع رشته‌ها

یک مزیت بسیار خوب تحصیل در دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه A&F شمال غربی چین، امکان انتخاب از میان ده‌ها و حتی صدها رشته متفاوت است. رشته‌های تحصیلی گوناگون در حوزه‌های متفاوت در این دانشگاه تدریس می‌شوند. به همین دلیل دانشجویان از سراسر جهان می‌توانند در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه شمال غربی A&F مشغول ادامه تحصیل شوند.

با دانشگاه A&F شمال غربی بیشتر آشنا شویم

northwest-a&f-university-campus
northwest-a&f-university-campus

یکی از دانشگاه‌های کلیدی کشور چین، دانشگاه کشاورزی و جنگلداری شمال غربی است. این دانشگاه در استان شانشی و شهر شیان‌یانگ قرار دارد و متشکل از دو پردیس شمالی و جنوبی است. تاریخ تأسیس این دانشگاه به سال 1934 میلادی باز می‌گردد. البته از آن زمان تا کنون، این مرکز آموزش عالی دستخوش تغییرات بسیاری بوده است. بطوریکه می‌توان گفت دانشگاه شمال غربی A&F که امروزه به عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر چین شناخته می‌شود، حاصل ادغام و همکاری چندین مرکز آموزشی و مؤسسه تحقیقاتی گوناگون است.

این دانشگاه به طور همزمان تحت نظارت وزارت‌ها آموزش و پرورش، کشاورزی، منابع آب، جنگلداری دولتی، آکادمی علوم چین و دولت محلی شانشی قرار دارد. همچنین به عنوان یکی از 140 دانشگاه تحت حمایت پروژه 985 دولت چین شناخته می‌شود. (این پروژه با هدف تبدیل دانشگاه های چین به دانشگاه‌های تراز اول جهان راه اندازی شده است.)

اعتبار و رتبه دانشگاه شمال غربی A&F

بر اساس رده بندی USNWR در سال 2021 میلادی، این دانشگاه در جهان رتبه 689، در آسیا رتبه 150 و در سطح چین رتبه 58 را به دست آورده است. همچنین رشته علوم کشاورزی دانشگاه A&F شمال غربی در سال 2020 جایگاه 11ام در جهان را به خود اختصاص داده است. در سایر رشته‌ها از جمله علوم گیاهی و جانوری نیز این دانشگاه یکی از برترین‌های چین و جهان محسوب می‌شود. با این حساب می‌توانید با اطمینان کامل، برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کنید.

آشنایی با رشته‌ها و دانشکده‌ها

agriculture-students-in-china
agriculture-students-in-china

دانشگاه شمال غربی A&F در مجموع حدود 26 دانشکده، دپارتمان و انیستیتو تحقیقاتی و آموزشی دارد، شامل:

تحقیقات این دانشگاه در حوزه‌ها گوناگونی چون اصلاح ژنتیکی گیاهان و جانوران، بیماری‌های زراعی و کنترل و پیشگیری آفات، احیای اکولوژیک و حفاظت از آب و خاک، بیوتکنولوژی گیاهی و جانوری و … جای می‌گیرد. همچنین از جمله دانشکده‌های فعال دانشگاه شمال غربی  A&F می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باغبانی
 • کشاورزی
 • دامپزشکی
 • فناوری و علوم حیوانی
 • جنگلداری
 • حفاظت گیاهی
 • علوم
 • علوم زندگی
 • شیمی و داروسازی
 • مهندسی برق و مکانیک
 • مهندسی اطلاعات
 • منابع طبیعی و محیط زیست
 • مهندسی کشاورزی و منابع آب
 • مهندسی و علوم غذایی
 • اقتصاد و مدیریت
 • علوم انسانی
 • زبان‌های خارجی
 • تربیت بدنی
 • دانشکده معماری و هنر
 • دانشکده بین الملل
 • و …

آشنایی با پردیس‌های دانشگاه شمال غربی A&F چین

همان‌طور که در بخش‌های قبل نیز اشاره کردیم، این دانشگاه دارای دو پردیس جنوبی و شمالی است. پردیس جنوبی به طور کلی امکانات رفاهی و آموزشی برای دانشجویان دانشکده‌های کشاورزی، باغبانی، جنگلداری، مهندسی کشاورزی و منابع آب، محیط زیست و منابع و اقتصاد و مدیریت را در بر می‌گیرد. همچنین دانشجویان بین الملل، دانشجویان کارشناسی هنر و معماری و … نیز در این پردیس اقامت دارند و به تحصیل می‌پردازند.

دانشجویان کارشناسی سایر دانشکده‌ها نیز اغلب در پردیس شمالی دانشگاه شمال غربی A&F در حال تحصیل هستند. امکان رفت و آمد و حمل و نقل دانشجویان توسط وسایل حمل و نقلی در پردیس‌ها فراهم شده است.

امکانات رفاهی و فرهنگی دانشگاه

northwest-a&f-university-nature
northwest-a&f-university-nature

علاوه بر امکانات عالی آموزشی، در دیگر زمینه‌ها نیز دانشگاه امکانات ویژه‌ای در اختیار دانشجویان قرار داده است. از جمله امکانات ورزشی دانشگاه شمال غربی A&F می‌توان به 12 زمین تنیس، 3 استادیوم ورزشی، زمین‌های والیبال و بسکتبال، زمین بدمینتون، میزهای بازی پینگ پنگ، استخرهای شنا و … اشاره کرد. موزه، کتابخانه، کافه تریا، رستوران‌های مخصوص مسلمانان و … از دیگر امکانات رفاهی و فرهنگی این دانشگاه به شمار می‌روند.

وجود 48 ساختمان خوابگاهی برای دانشجویان، یکی دیگر از امکانات منحصر به فرد دانشگاه شمال غربی A&F است که تحصیل در این دانشگاه را خصوصاً برای دانشجویان خارجی آسان‌تر کرده است. اتاق‌هایی که به دانشجویان چینی اختصاص دارند معمولاً 4 تا 6 نفره هستند. این در حالی است که دانشجویان بین الملل در اتاق‌های تک نفره یا دونفره، که البته هزینه بالاتری دارند، اقامت می‌کنند. سرویس بهداشتی و حمام، سیستم تهویه هوا، تخت خواب و … از جمله امکانات اولیه این اتاق‌ها به شمار می‌روند.

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه شمال غربی A&F با ما تماس بگیرید

شرایط تحصیل در دانشگاه شمال غربی A&F

این دانشگاه در مجموع حدود 30 هزار دانشجو دارد که تعدادی از آنان دانشجویان بین الملل از 40 کشور گوناگون هستند. امکان تحصیل در رشته‌ها و مقاطع مختلف برای دانشجویان خارجی فراهم است. خوشبختانه بسیاری از این رشته‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌گردند. با این حساب شما برای پذیرش در دانشگاه A&F شمال غربی، به دانش بالای زبان چینی نیاز نخواهید داشت.

از جمله شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه شمال غربی A&F می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدرک زبان انگلیسی

برای پذیرش در رشته‌های انگلیسی زبان به مدرک آیلتس یا تافل نیاز خواهید داشت. (تافل حداقل 90 و آیلتس حداقل 6)

شرایط سنی

شرایط سنی برای مقاطع مختلف متفاوت است. برای مثال اگر می‌خواهید برای مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری اقدام کنید باید زیر 40 سال، سن داشته باشید.

سایر شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه شمال غربی A&F

سایر مدارک عبارتند از: دو قطعه عکس پاسپورتی، فرم اپلای، پروپوزال (برای تحصیلات تکمیلی)، گواهی سلامت جسمی و عدم سوء پیشینه، ترجمه آخرین مدرک تحصیلی، کپی پاسپورت معتبر، دو توصیه نامه به زبان چینی یا انگلیسی (برای تحصیلات تکمیلی) و …

هزینه تحصیل در دانشگاه A&F شمال غربی

northwest-a&f-university-in-autumn
northwest-a&f-university-in-autumn

هزینه تحصیل در این دانشگاه برای رشته‌های مختلف، متفاوت است. با این حال به طور حدودی شهریه سالانه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 26 هزار یوان و شهریه سالانه دوره دکتری 30 هزار یوان است. علاوه بر هزینه اپلای 400 یوان، بیمه سالانه 800 یوان، هزینه خوابگاه برای اتاق تک نفره 1000 یوان در ماه و برای اتاق دو نفره 500 یوان در ماه، محاسبه می‌شود.

امکان استفاده از بورسیه تحصیلی

اگر پرداخت هزینه‌های تحصیل در دانشگاه شمال غربی A&F برای شما دشوار است می‌توانید روی بورسیه‌های تحصیلی نیز حساب کنید. بورسیه تحصیلی دانشگاه، بورسیه دولت مرکزی، بورسیه دولت محلی و … از انواع این بورسیه‌ها به شمار می‌روند. اغلب این بورسیه‌ها تمامی هزینه‌ها را به طور کامل پوشش می‌دهند و یا بخشی از هزینه‌ها مانند شهریه، بیمه و اقامت را تأمین می‌نمایند. در صورتی که سوابق علمی معتبری داشته باشید شانس شما برای دریافت بورسیه بالا خواهد بود. کافیست از طریق وب‌سایت مربوطه، همزمان با اپلای، برای دریافت بورسیه نیز درخواست دهید.

آغاز ماجراجویی شما در چین با دریافت ویزا

study-in-northwest-a&f-university
study-in-northwest-a&f-university

برای تحصیل در دانشگاه شمال غربی A&F چین، باید ویزای دانشجویی دریافت کنید که در دو نوع X1 و X2 ارائه می‌گردد. برای دوره‌های بیش از شش ماه، اخذ ویزای X1 لازم است. با ارائه نامه پذیرش دانشگاه، فرم درخواست ویزا و مدارکی که در سایت سفارت چین ذکر شده‌اند در کمتر از دو هفته ویزای خود را دریافت کرده و برای تحصیل عازم چین خواهید شد.

آیا دانشگاه شمال غربی مورد تایید وزارت بهداشت ایران میباشد؟

بله این دانشگاه کاملا مورد تایید وزارت بهداشت ایران میباشد

آیا میتوان در دانشگاه شمال غربی بورسیه شد؟

بله این دانشگاه دارای انواع مختلفی از بورسیه هاست که بنا به شرایط شما میتوان اقدام کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021