دانشگاه اقیانوس شناسی چین

تحصیل در دانشگاه اقیانوس شناسی چین موقعیتی عالی برای آن دسته از افراد است که به رشته‌های حوزه اقیانوس و دریا علاقه‌مند هستند. زیرا این دانشگاه، به طور خاص در این زمینه یکی از بهترین‌های آسیا و جهان به شمار می‌رود. سطح آموزشی عالی، امکانات خوب، شهریه مناسب و … همگی باعث محبوبیت این دانشگاه در میان دانشجویان بین الملل شده‌اند.

study-in-Ocean-University-of-China
study-in-Ocean-University-of-China
شهر
شهر

چینگ داو

تعداد دانشجو
تعداد دانشجو

40000

رنک جهانی
رنک جهانی

482

سال تاسیس
سال تاسیس

1924

همه ما چین را به عنوان یک قطب بزرگ تجارت در دنیا می‌شناسیم. اما بسیاری از ما نمی‌دانیم، این کشور علاوه بر تجارت، در زمینه آموزش نیز در حال تبدیل شدن به یک ابرقدرت است و برنامه‌های ویژه‌ای برای آن دارد. دانشگاه اقیانوس شناسی چین که با نام دانشگاه اقیانوس چین نیز شناخته می‌شود، یکی از ده‌ها دانشگاهی است که تحت حمایت و توجه دولت چین، به یک مرکز بی‌نظیر آموزش عالی تبدیل شده است. اعتبار دانشگاه های چین، از جمله همین دانشگاه، در تمام جهان تا جایی بالا رفته است که دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف، متقاضی تحصیل در چین هستند.

در این مطلب شما را به طور خاص با یکی از بهترین دانشگاه های کشور چین که دانشجوی بین الملل می‌پذیرد، آشنا خواهیم کرد، یعنی دانشگاه اقیانوس شناسی چین. در ادامه تمام مزایای تحصیل در این دانشگاه، امکانات و شرایط پذیرش در آن به طور مفصل بیان خواهند شد. اگر به دنبال تحصیل در یک دانشگاه خارجی معتبر هستید، حتماً تا پایان این مطلب همراه ما بمانید.

درباره دانشگاه اقیانوس شناسی چین چقدر می‌دانید؟

یکی از برترین دانشگاه های چین که به طور خاص در حوزه علوم مرتبط با اقیانوس و شیلات فعالیت دارد، دانشگاه اوشن چین (Ocean University of China) است. تأسیس این دانشگاه به سال 1924 میلادی باز می‌گردد. البته در آن زمان به نام دانشگاه خصوصی چینگدائو شهرت داشته است. پس از آن طی سال‌ها تغییر و مواجهه با مشکلات کوچک و بزرگ، به یکی از برترین دانشگاه‌های تحت نظارت آموزش و پرورش چین تبدیل شد. در حال حاضر این دانشگاه با سه پردیس اصلی به نام‌های پردیس فوشان، پردیس یوشان و پردیس لائوشان مشغول ارائه خدمات آموزشی و تحقیقاتی به دانشجویان است.

آشنایی با برنامه‌ها و دانشکده‌های دانشگاه اقیانوس شناسی چین

Ocean-University-of-China-entrance
Ocean-University-of-China-entrance

دانشگاه اقیانوس چین نزدیک به 70 برنامه تحصیلی برای دوره کارشناسی و  بیش از 190 برنامه برای دوره کارشناسی ارشد است. همچنین 81 رشته در مقطع دکتری و 12 رشته در مقطع فوق دکتری در این دانشگاه ارائه می‌گردد. همچنین حدود 20 دانشکده تخصصی در دانشگاه اوشن چین مشغول فعالیت هستند که عبارتند از:

 • علوم اقیانوسی و جوی
 • مهندسی و علوم غذایی
 • علوم زمین شناسی دریایی
 • مهندسی و علوم محیط زیست
 • حقوق
 • مدیریت
 • زبان‌های خارجی
 • پزشکی و داروسازی
 • مهندسی و علوم اطلاعات
 • علوم زندگی دریایی
 • مهندسی
 • شیمی و مهندسی شیمی
 • ریاضیات
 • مارکسیسم
 • اقتصاد
 • مهندسی و علوم مواد
 • هنرهای آزاد، روزنامه نگاری و ارتباطات
 • شیلات
 • و …

همان‌طور که می‌بینید دانشگاه اقیانوس شناسی چین، علاوه بر رشته‌های حوزه اقیانوس، در سایر زمینه‌ها از مهندسی گرفته تا حقوق، پزشکی و … نیز فعالیت دارد و دانشجو می‌پذیرد. البته رتبه برخی از رشته‌های این دانشگاه مانند مهندسی دریا/اقیانوس، اقیانوس شناسی، صنایع غذایی و … در سطح جهانی بالاتر است.

چرا دانشگاه اقیانوس چین؟

Ocean-University-of-China-outview
Ocean-University-of-China-outview

تا اینجا متوجه شدیم که با دانشگاهی روبرو هستیم که فعالیت‌های گسترده‌ای در حیطه آموزش دارد و البته یکی از قدیمی‌ترین مراکز آموزش عالی در چین به حساب می‌آید. اما مزایای تحصیل در این دانشگاه و به طور کلی تحصیل در چین، بیش از این‌هاست. در ادامه شما را با چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

قدرتمندترین کشور آسیایی تحصیل کنید

یکی از مزیت‌های تحصیل در دانشگاه اقیانوس شناسی چین، امکان تحصیل و زندگی در یکی از کشورهای ابرقدرت آسیا و حتی جهان است.بدون شک تحصیل در کشوری که به مثابه پلی برای ورود به اروپا و بازار کار جهانی است، یک فرصت استثنایی به شمار می‌رود. پس از تحصیل در دانشگاه اوشن چین می‌توانید ادعا کنید از یکی از بهترین دانشگاه‌های کشوری پیشرفته فارغ التحصیل شده‌اید. حتی امکان این را خواهید داشت که به همین واسطه تحصیل خود را در دانشگاه‌های اروپایی یا آمریکایی ادامه دهید و یا در بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان مشغول به کار شوید.

دانشگاه اقیانوس شناسی چین، اعتباری جهانی دارد

به لطف سیاست‌های دولت چین در سال‌های اخیر، دانشگاه‌های این کشور روز به روز اعتبار بیشتری در سطح جهان پیدا می‌کنند. به طوری که می‌توانید نام بسیاری از آن‌ها را در زمره 100 دانشگاه برتر جهان پیدا کنید. همین امر باعث شده هر ساله افراد بیشتری متقاضی تحصیل در دانشگاه های چین ، از جمله دانشگاه اقیانوس چین باشند.

در مقابل خدمات عالی، هزینه معقولی پرداخت می‌کنید

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که در خصوص تحصیل خارج از کشور وجود دارد، تأمین هزینه‌هاست. این مشکل در مورد دانشگاه اقیانوس شناسی چین، بسیار کمتر است. زیرا به طور کلی شهریه تحصیل در دانشگاه های چین، از جمله این دانشگاه، مناسب‌تر و معقول‌تر از دانشگاه‌های غربی است. خوب است بدانید حتی هزینه زندگی در چین نیز به مراتب کمتر از هزینه زندگی در کشورهای اروپایی و آمریکایی است. با این حساب با تحصیل در چین، بیش از نیمی از مشکلات مالی پیش رو، از میان برداشته می‌شود.

از حمایت مالی برخوردار خواهید بود

دانشگاه اقیانوس شناسی چین، دولت محلی شاندونگ و دولت مرکزی، همگی آماده هستند تا ده‌ها و صدها بورسیه تحصیلی را در اختیار دانشجویان بین الملل قرار دهند. این بورسیه‌ها در بسیاری از موارد تمامی هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویان را تأمین می‌نمایند. دانشجویانی که سوابق علمی خوبی دارند از شانس بالاتری برای دریافت بورسیه برخوردار هستند. با این وجود از آن‌جایی که دولت چین تمام تلاش خود را برای جذب دانشجویان خارجی به کار بسته است، اغلب دانشجویان می‌توانند به نحوی از بورسیه یا کمک هزینه کامل یا جزئی برخوردار شوند.

رتبه و جایگاه دانشگاه اقیانوس شناسی چین در دنیا

Ocean-University-of-China-campus
Ocean-University-of-China-campus

در بخش‌های قبل نیز اشاره کردیم که دانشگاه های چین جایگاه خوبی در عرصه جهانی به دست آورده‌اند. اما در این بخش به طور خاص درباره دانشگاه اقیانوس چین صحبت خواهیم کرد.

منابع معتبر بسیاری برای سنجش اعتبار و امتیاز دانشگاه‌های جهان وجود دارد. با مراجعه به این منابع می‌توان جایگاه هر دانشگاه را در سطح ملی و بین المللی جستجو کرد. Shanghai Jiao Tong یکی از معتبرترین رنکینگ‎ها را ارائه می‌دهد که دانشگاه اوشن چین نیز در رده بندی آن جای گرفته است. طبق این رده بندی دانشگاه اقیانوس شناسی چین دارای جایگاه 55 در چین و 301-400 در کل دنیا است. همچنین بر اساس رده بندی CWTS، این دانشگاه در دنیا رتبه 482 و در چین رتبه 67 را به خود اختصاص می‌دهد.

تحصیل در دانشگاه اقیانوس چین

در حال حاضر این دانشگاه حدوداً از 30 هزار دانشجو میزبانی می‌کند که بیش از 500 نفر از آنان دانشجویان بین الملل از کشورهای گوناگون جهان هستند. خوشبختانه در اغلب دانشگاه های چین از جمله دانشگاه اقیانوس شناسی چین، این امکان فراهم شده است تا دانشجویان خارجی بتوانند بسیاری از رشته‌ها را در مقاطع گوناگون، به زبان انگلیسی بیاموزند. این یک فرصت عالی برای افرادی است که با یادگیری زبان چینی مشکل دارند یا زمان کافی برای آن در اختیار ندارند. کافیست با مطالعه سایت دانشگاه یا برقرای ارتباط با بخش بین الملل آن، درباره شرایط ارائه رشته مورد علاقه خود اطلاعات کافی را به دست آورید.

امکانات دانشگاه اقیانوس شناسی چین برای دانشجویان

Ocean-University-of-China-dorm
Ocean-University-of-China-dorm

بدون شک سطح خدمات آموزشی یک دانشگاه در انتخاب آن به عنوان مقصد تحصیلی اهمیت بسیاری دارد. اما علاوه بر آن امکانات آموزشی، رفاهی و اقامتی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. بخصوص برای دانشجویان بین الملل که قرار است چندین سال برای تحصیل در یک کشور غریبه زندگی کنند. در مورد دانشگاه اقیانوس چین ابتدا باید به تجهیزات و امکانات آموزشی عالی اشاره کرد. وجود چندین و چند آزمایشگاه مجهز، شناور دریایی عظیم، مراکز رایانه و تحقیقات و … باعث شده است دانشجویان بدون هیچ‌گونه مشکلی به امکانات آموزشی مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. علاوه بر آن دانشگاه اقیانوس شناسی چین دارای یک کتابخانه غنی و بزرگ با نزدیک به دو میلیون کتاب است که نیاز دانشجویان را به منابع علمی به طور کامل رفع می‌نماید.

خوابگاه‌های دانشجویی یکی دیگر از امکانات دانشگاه اوشن چین به شمار می‌روند که شرایط اقامت را برای دانشجویان بین الملل بسیار آسان‌تر کرده‌اند. این خوابگاه‌ها در اتاق‌های تک نفره یا چند نفره در اختیار افراد قرار می‌گیرند. هزینه اقامت در خوابگاه به مراتب از هزینه اقامت در آپارتمان‌های اجاره‌ای کمتر است. بدین ترتیب دانشجویان می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای کمتر در یک فضای سالم و با امکانات کافی سکونت داشته باشند.

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه اقیانوس شناسی چین با ما تماس بگیرید

شرایط پذیرش در دانشگاه اقیانوس شناسی چین

Ocean-University-of-China-students
Ocean-University-of-China-students

اطلاعات کامل و دقیق درباره شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش در این دانشگاه را باید از وب‌سایت رسمی آن جویا شوید. اما به طور کلی به مدارک زیر برای اپلای نیاز خواهید داشت.

 • گواهی سلامت جسمی متقاضی
 • مدرک زبان (آیلتس یا تافل برای زبان انگلیسی و HSK برای زبان چینی)
 • گواهی قانونی عدم سوء پیشینه
 • ترجمه چینی یا انگلیسی آخرین مدرک تحصیلی
 • ترجمه ریزنمرات قبلی
 • تمامی سوابق علمی و پژوهشی مانند مقاله، دوره‌ها و …
 • توصیه نامه و پروپوزال (برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی)
 • و …

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه اوشن چین

شهریه تحصیل در دانشگاه اقیانوس شناسی چین برای رشته‌ها و مقاطع مختلف، گوناگون است. برای مثال با بالا رفتن مقطع تحصیلی، مزیان شهریه برای هر رشته خاص نیز بالا می‌رود. از طرفی رشته‌هایی مانند پزشکی و داروسازی هزینه بیشتری نسبت به سایر رشته‌ها دارند. اما به طور کلی می‌توان مقادیر زیر را به صورت حدودی به عنوان شهریه عنوان کرد:

 • دوره کارشناسی: 18 هزار تا 23 هزار یوان
 • مقطع کارشناسی ارشد: 20 هزار تا 25 هزار یوان
 • دوره دکتری: حداقل 31 هزار یوان

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفتیم، می‌توانید برای تأمین هزینه‌های تحصیل در دانشگاه اقیانوس شناسی چین، درخواست بورسیه دهید. بسیاری از بورسیه‌ها شهریه، بیمه و هزینه اقامت را به طور کامل پوشش می‌دهند. حتی مبلغی را نیز به عنوان کمک هزینه ماهانه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.یکی از بهترین نوع بورسیه های این دانشگاه بورسیه سی اس سی میباشد.

آخرین قدم

study-abroad-in-Ocean-University-of-China
study-abroad-in-Ocean-University-of-China

پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، تنها کافیست برای دریافت ویزای دانشجویی بلند مدت (X1) درخواست دهید. لیست مدارک به طور کامل در سایت سفارت ذکر شده است. از زمان ارسال مدارک تا دریافت ویزا، به طور معمول بیش از دو هفته زمان نمی‌برد. پس از آن می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه اقیانوس شناسی چین، راهی سفر شوید.

آیا دانشگاه اقیانوس شناسی چین مورد تایید وزارت بهداشت ایران میباشد؟

بله این دانشگاه کاملا مورد تایید وزارت بهداشت ایران میباشد

آیا میتوان در دانشگاه اقیانویس شناسی چین بورسیه شد؟

بله این دانشگاه دارای انواع مختلفی از بورسیه هاست که بنا به شرایط شما میتوان اقدام کرد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021