دانشگاه طب چینی نانجینگ

یکی از دانشگاه‌های معتبر چین که انتخاب اصلی بسیاری از دانشجویان بین الملل محسوب می‌شود، دانشگاه طب چینی نانجینگ است. این دانشگاه با بکارگیری بهترین سیستم آموزشی و کمک گرفتن از اساتیدی برجسته، به عنوان یکی از برترین‌های چین در حوزه سلامت و درمان شناخته می‌شود.

Nanjing-University-of-Chinese-Medicine-in-winter
Nanjing-University-of-Chinese-Medicine-in-winter
شهر
شهر

نانجینگ

تعداد دانشجو
تعداد دانشجو

20000

رنک جهانی
رنک جهانی

1229

سال تاسیس
سال تاسیس

1954

دانشگاه طب چینی نانجینگ یکی از اولین دانشگاه های چینی است که سطوح بالای تحصیلی را برای رشته پزشکی چینی (طب چینی) ارائه داده است. مانند دیگر دانشگاه های چین، این مرکز آموزش عالی نیز با تکیه بر اساتیدی برجسته و برنامه آموزشی ممتاز، توانسته است در طول سال‌های فعالیت خود به یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان تبدیل شود. در سال‌های اخیر دانشجویان بین الملل زیادی از نقاط مختلف جهان برای تحصیل، این دانشگاه را انتخاب می‌کنند. این خود نشان دهنده اعتبار روزافزون این مرکز آموزش عالی است. در ادامه شما را با مزیت‌های تحصیل در این دانشگاه و چگونگی اخذ پذیرش و بورسیه به طور کامل آشنا خواهیم کرد.

آشنایی با دانشگاه طب چینی نانجینگ (NJUCM)

این دانشگاه به طور رسمی در سال 1954 میلادی تأسیس شده است که خبر از سابقه طولانی و حرفه‌ای آن می‌دهد. این دانشگاه در مرکز استان جیانگسو، شهر زیبای نانجینگ واقع شده است و به عنوان اولین دانشگاه برتر چین در حوزه طب سنتی چینی و یکی از دانشگاه‌های کلیدی استان جیانگسو شناخته می‌شود. فعالیت‌های مشترک این دانشگاه با مراکز تحقیقاتی و علمی در سراسر دنیا باعث پیشرفت و ارتقاء سطح آن در جهان شده است.

دانشگاه طب چینی نانجینگ دارای دو پردیس به نام‌های Xianlin (پردیس اصلی) و Hanzhongmen (پردیس قدیمی) است که هر دو در نانجینگ واقع شده‌اند. این دانشگاه با ده‌ها بیمارستان و انستیتو تحقیقاتی در چین در حال همکاری است.

مزایای تحصیل در دانشگاه نانجینگ طب چینی چیست؟

Nanjing-University-of-Chinese-Medicine-in-building
Nanjing-University-of-Chinese-Medicine-in-building

شاید بهتر باشد این سؤال را کمی عمومی‌تر کرده و درباره مزایای تحصیل در چین صحبت کنیم. چین در سال‌های اخیر نشان داده که نه فقط در حیطه تجارت و اقتصاد بلکه در سایر زمینه‌ها از جمله آموزش و تحقیقات نیز می‌تواند به یک ابرقدرت تبدیل شود. به طوری که در این سال‌ها به تعداد متقاضیان تحصیل در دانشگاه های چین، از جمله دانشگاه طب چینی نانجینگ، افزوده می‌شود. اما علت این افزایش تقاضا چیست؟ برخی از مهم‌ترین دلایل آن را در ادامه عنوان خواهیم کرد.

مهیا بودن شرایط رفاهی و آموزشی مناسب برای دانشجویان

وجود یک کتابخانه بزرگ و غنی با بیش از 900 هزار کتاب چاپی و  970 هزار کتاب الکترونیکی، نشان دهنده توجه ویژه دانشگاه طب چینی نانجینگ به فراهم نمودن امکانات آموزشی است. علاوه بر این امکانات رفاهی لازم نیز برای دانشجویان، خصوصاً دانشجویان بین الملل در نظر گرفته شده است که بارزترین آن وجود خوابگاه‌های دانشجویی است. این خوابگاه‌ها با ارائه اتاق‌های تک نفره یا چند نفره شرایطی را مهیا ساخته‌اند تا دانشجویان بین الملل بتوانند با کمترین هزینه مسئله اقامت خود را حل کنند و برای رفت و امد به کلاس‌های درس نیز با مشکلی مواجه نباشند.

شهریه مناسب در مقایسه با دانشگاه‌های مطرح خارجی

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه طب چینی نانجینگ و دیگر دانشگاه‌های کشور چین، پرداخت شهریه کم در ازای دریافت خدمات آموزشی سطح بالاست. با توجه به نرخ قیمت دلار و یورو، بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج کشور باید قید تحصیل در کشورهای اروپایی یا آمریکایی را بزنند. این در حالی است که با هزینه‌ای بسیار معقول‌تر می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های آسیا در چین، مشغول به تحصیل شوند.

اعتبار و سطح آموزشی بالا

بسیاری از دانشگاه های چین، از جمله دانشگاه طب چینی نانجینگ، در رده بندی‌های جهانی به عنوان برترین دانشگاه‌ها شناخته می‌شوند. کیفیت بالای سیستم آموزشی باعث شده است این مراکز آموزش عالی روز به روز پیشرفت بیشتری در عرصه جهانی داشته باشند. همچنین اغلب دانشگاه های چین در زمره دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران قرار گرفته‌اند که در مورد دانشگاه نانجینگ طب چینی نیز صدق می‌کند.

تحصیل و زندگی در کشوری با تاریخ و فرهنگی کهن

می‌توان تحصیل در دانشگاه طب چینی نانجینگ را به مثابه یک ماجراجویی شگفت انگیز در چین در نظر گرفت. زیرا این کشور به عنوان گهواره تمدن جهان شناخته می‌شود. تاریخی طولانی، بناهای باستانی دیدنی، طبیعت زیبا و … از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد چین به شمار می‌روند که زندگی در آن را برای شما جذاب‌تر خواهد کرد.

آشنایی با دانشکده‌ها و دوره‌های تحصیلی در دانشگاه طب چینی نانجینگ

Nanjing-University-of-Chinese-Medicine-in-entrance
Nanjing-University-of-Chinese-Medicine-in-entrance

این دانشگاه بیش از ده دانشکده و مؤسسه را در خود جای داده است که عبارتند از:

 • مدرسه طب چینی
 • طب یکپارچه چینی و غربی
 • پرستاری
 • پزشکی و پزشکی یکپارچه کل نگر
 • داروسازی
 • اقتصاد و مدیریت بهداشت
 • بهداشت و توانبخشی
 • طب سوزنی و Tuina
 • هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات
 • مارکسیسم
 • پزشکی علوم انسانی
 • دانشکده اول پزشکی بالینی
 • دانشکده دوم پزشکی بالینی
 • دپارتمان آموزش عمومی زبان خارجی
 • کالج تحصیلات بین الملل
 • و …

هزینه تحصیل در دانشگاه نانجینگ طب چینی

همان‌طور که در بخش‌های قبل نیز درباره آن صحبت کردیم، هزینه تحصیل در چین به مراتب از بسیاری از دانشگاه‌های غربی، کمتر است. با این وجود مقدار دقیق شهریه دانشگاه طب چینی نانجینگ برای رشته‌ها و دوره‌های تحصیلی گوناگون، تفاوت دارد. برای مثال تحصیل در رشته پزشکی هزینه بیشتری نسبت به رشته‌های حوزه علوم انسانی دارد. همچنین برای یک رشته خاص، هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد بیشتر از کارشناسی و در دکتری بیشتر از کارشناسی ارشد است.

به طور تقریبی  هزینه تحصیل در دوره کارشناسی بین 10 هزار تا 45 هزار یوان در سال، در دوره کارشناسی ارشد 22 هزار تا 63 هزار یوان در سال و در دوره دکتری 10 هزار تا 60 هزار یوان در سال برآورده می‌شود.

می‌توانید از کمک هزینه تحصیلی استفاده کنید

scholarship
scholarship

اگر فکر می‌کنید تأمین هزینه‌های تحصیل در دانشگاه طب چینی نانجینگ ممکن است برای شما دردسرآفرین باشد، می‌تواند از بورسیه تحصیلی چین استفاده کنید. در کشور چین بورسیه‌های متنوعی از طرف سازمان‌ها و منابع مختلف برای دانشجویان بین الملل در نظر گرفته می‌شود که معروف‌ترین آن‌ها بورسیه دولت مرکزی چین است. علاوه بر این بورسیه بسیاری از سازمان‌های خصوصی، مؤسساتی مانند مؤسسه کنفوسیوس و البته خود دانشگاه نیز بورسیه‌هایی را به دانشجویان ارائه می‌دهند. هر چقدر سوابق علمی و نمرات شما بالاتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه یک ساله خواهید داشت.

دانشجویان بین الملل دانشگاه طب چینی نانجینگ که موفق به دریافت بورسیه دولت مرکزی چین می‌شوند، حمایت مالی کامل دریافت می‌کنند. یعنی علاوه بر تأمین شهریه دانشگاه، هزینه بیمه درمانی و هزینه اقامت، مبلغی نیز به عنوان کمک هزینه ماهیانه به آنان پرداخت می‌گردد که برای دانشجویان مقاطع مختلف، متفاوت است. البته، بورسیه‌هایی نیز که کامل نیستند، به طور قطع شهریه، هزینه خوابگاه و بیمه را پوشش خواهند داد.

نحوه پذیرش در دانشگاه طب چینی نانجینگ

اپلای برای این دانشگاه توسط موسسه بنیان جهانی اوستا انجام میپذیرد. پیش از هر چیز لازم است با مشواران این مووسه در ارتباط باشید و اطلاعات کامل را در خصوص مدارک و شرایط مورد نیاز، زمان شروع هر ترم و ددلاین درخواست به دست آورید. اما به طور کلی می‌توان گفت برای ارسال درخواست پذیرش ارائه مدارک زیر ضرورت دارد:

 • گواهی سلامت
 • مدارک تحصیلی قبلی
 • ریزنمرات قبلی
 • سوابق علمی مانند مقاله‌ها و …
 • کپی پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • رضایت نامه والدین برای افراد زیر 18 سال
 • رزومه
 • توصیه نامه (فقط برای تحصیلات تکمیلی)
 • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل) یا چینی (HSK)
 • و …

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه طب چینی نانجینگ با ما تماس بگیرید

نحوه اخذ ویزا

visa-application
visa-application

برای ورود به چین به عنوان دانشجوی دانشگاه طب چینی نانجینگ، باید ویزای تحصیلی بلند مدت، یعنی ویزای X1 دریافت نمایید. این ویزا اجازه اقامت بیش از 6 ماه در چین را برای شما صادر می‌کند. البته بعد از ورود به چین نیز 30 روز زمان دارید تا برای دریافت اجازه اقامت موقت به مراکز مربوطه مراجعه نمایید.

لیست مدارک لازم برای دریافت ویزای را می‌توانید در سایت سفارت مشاهده نمایید. این مدارک عبارتند از نامه تأیید دانشگاه، مدارک هویتی، فرم مربوط به درخواست ویزا و … با ارائه این مدارک، در مدتی کوتاه (معمولاً دو هفته) ویزای دانشجویی خود را دریافت کرده و برای تحصیل عازم چین خواهید شد.

چند سؤال رایج که با آن مواجه می‌شوید

FAQ
FAQ

سه سؤال متداول مرتبط با تحصیل در دانشگاه طب چینی نانجینگ عبارتند از:

شهر نانجینگ، چطور شهری است؟

باید بگوییم این شهر یکی از بهترین شهرهای چین برای تحصیل و زندگی است. زیرا در عین حال که شلوغی و به هم ریختگی شهرهای بزرگی مانند پکن و شانگهای را ندارد، تمام امکانات پیشرفته لازم را برای یک زندگی راحت در اختیار ساکنانش می‌گذارد. البته آب و هوای بسیار دلپذیر، مناظر دیدنی و بناهای باستانی را نیز باید به ویژگی‌های مثبت شهر نانجینگ اضافه کنیم.

تحصیل در دانشگاه طب چینی نانجینگ، به چه زبانی امکان پذیر است؟

خوشبختانه اغلب دانشگاه های چین امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین الملل فراهم کرده‌اند. تنها باید در سایت دانشگاه جستجو کنید تا بفهمید رشته و مقطعی که مورد نظر شماست نیز مشمول برنامه آموزشی انگلیسی زبان می‌شود یا خیر. حداقل نمره قابل قبول آیلتس یا تافل در دانشگاه‌ها و برای رشته‌های مختلف متفاوت است. این مورد را نیز باید از بخش بین الملل دانشگاه جویا شوید.

آیا امکان کار حین تحصیل در دانشگاه وجود دارد؟

متأسفانه چین مجوز قانونی کار تمام وقت یا نیمه وقت را برای دانشجویان بین الملل صادر نمی‌کند. مگر در مواردی خاص که دانشجویان می‌توانند با دریافت اجازه از دانشگاه و مجوزهای مربوطه مشغول به کار شوند. البته برخی دانشجویان به طور مختصر مشغول به انجام کارهایی مانند ترجمه و … می‌شوند. ناگفته نماند وجود بورسیه‌های متعدد، بسیاری از دانشجویان خارجی را از اشتغال بی‌نیاز می‌کند.

آیا دانشگاه طب چینی نانجینگ مورد تایید ایران میباشد؟

بله این دانشگاه هم مورد تایید وزارت بهداشت بوده و هم مورد تایید وزارت علوم میباشد

آیا میتوان در دانشگاه طب چینی نانجینگ بورسیه شد؟

بله – برای افرادی که رزومه قدرت مندی دارند این دانشگاه دارای انواع مختلفی از بورسیه هاست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021