دانشگاه کشاورزی نانجینگ

دانشگاه کشاورزی نانجینگ یکی از معتبرترین دانشگاه‌های چین است که به طور خاص در حوزه کشاورزی مشغول فعالیت است. امکانات رفاهی و آموزشی عالی، هزینه مناسب تحصیل، جایگاه و رتبه علمی خوب از جمله ویژگی‌های مثبت این دانشگاه هستند که موجب محبوبیت آن شده‌اند.

nanjing-agriculture-university-in-china
nanjing-agriculture-university-in-china
شهر
شهر

نانجینگ

تعداد دانشجو
تعداد دانشجو

32000

رنک جهانی
رنک جهانی

131

سال تاسیس
سال تاسیس

1902

اگر علاقه‌مند به رشته‌های حوزه علوم کشاورزی هستید و می‌خواهید در یک دانشگاه تخصصی ادامه تحصیل دهید، دانشگاه کشاورزی نانجینگ چین، بهترین گزینه برای شماست. چین در سال‌های اخیر رشدی بی‌سابقه در حیطه آموزش داشته و به یک قطب تحصیلی بی‌نظیر در آسیا تبدیل گشته است. یک نکته مثبت درباره بسیاری از دانشگاه‌های این کشور، تخصصی بودن بسیاری از آن‌هاست. این موارد در مجموع منجر به بالا رفتن محبوبیت تحصیل در چین شده است. برخی دانشگاه های چین تمرکزی ویژه بر رشته‌های حوزه سلامت و درمان دارند. بعضی در زمینه مهندسی و فنی پیشرفت فوق العاده‌ای داشته‌اند. برخی دیگر مانند دانشگاه کشاورزی نانجینگ در حوزه کشاورزی و زراعت، به اعتبار و تخصصی ویژه دست یافته‌اند. هر چند این دانشگاه سایر رشته‌ها را نیز ارائه می‌دهد، اما سال‌هاست که به طور خاص در زمینه کشاورزی فعالیت آموزشی و تحقیقاتی مستمر دارد. در ادامه تمام اطلاعاتی را که لازم است درباره این دانشگاه بدانید، در اختیار شما خواهیم گذاشت.

دانشگاه کشاورزی نانجینگ را بیشتر بشناسید

دانشگاه علوم کشاورزی نانجینگ (Nanjing Agricultural University) یکی از دانشگاه‌های بنام در کشور چین است که در پایتخت استان جیانگسو و در شهر نانجینگ قرار دارد. تأسیس اولیه این دانشگاه به سال 1902 میلادی باز می‌گردد. البته در آن زمان، این مرکز آموزش عالی به صورت کالج معلمان سانجینگ مشغول فعالیت بود. در ادامه با گسترش و ارتقاء فعالیت‌های این کالج و ادغام شدن آن با کالج‌ها و دانشگاه‌های دیگر، به مرکزی بزرگ‌تر و حرفه‌ای‌تر در زمینه تحصیل و تحقیقات تبدیل گشت. تا جایی که در سال 1984 رسماً نام دانشگاه کشاورزی نانجینگ بر آن گذاشته شد. در حال حاضر این دانشگاه بیش از 25 هزار دانشجو دارد که در رشته‌ها و مقاطع گوناگون مشغول تحصیل هستند.

مزایای تحصیل در چین، در دانشگاه علوم کشاورزی نانجینگ

nanjing-agriculture-university-entrance
nanjing-agriculture-university-entrance

برخی افراد که هنوز آشنایی کافی با دانشگاه های چین ندارند، در مورد انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل مردد هستند. اگر جزء این دسته از افراد باشید احتمالاً با این سؤال مواجه شده‌اید که چرا باید دانشگاه کشاورزی نانجینگ را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید؟ آن هم وقتی ده‌ها و صدها دانشگاه معروف اروپایی و آمریکایی، به عنوان گزینه‌های دیگر پیش روی شما هستند. در ادامه بخشی از مزایا تحصیل در چین و این دانشگاه را برای شما عنوان خواهیم کرد تا پاسخ سؤال خود را به روشنی دریافت نمایید.

تحصیل در دانشگاهی با اعتبار بالا و سیستم آموزشی قوی

واقعیت این است که دولت چین در چند سال اخیر تمرکز ویژه‌ای روی ارتقاء سطح کیفی دانشگاه‌ها و جذب دانشجویان بااستعداد داشته است. نتیجه این تمرکز، رشد جایگاه و اعتبار دانشگاه‌های این کشور، از جمله دانشگاه کشاورزی نانجینگ، در سطح آسیا و جهان است. می‌توانید نگاهی به لیست بهترین مراکز آموزش عالی جهان بیندازید و نام بسیاری از دانشگاه های چینی را در میان 100 دانشگاه اول پیدا کنید. این خود نشان دهنده این است که چین مسیر صحیحی را برای پیشرفت در حوزه آموزش در پیش گرفته است.

هزینه‌های مقرون به صرفه تحصیل در دانشگاه کشاورزی نانجینگ

تحصیل خارج از کشور در درجه اول نیاز به بودجه کافی دارد. زیرا شما قرار است چند سال از بهترین سال‌های زندگی خود را در کشوری غریبه و دور از خانواده و دوستان سپری کنید. با این حساب نباید درگیر نگرانی‌های مالی باشید. متأسفانه هز ینه تحصیل در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر خارجی، خصوصاً اروپایی یا آمریکایی، سر به فلک کشیده است. اما آیا افرادی که محدودیت مالی دارند باید قید تحصیل در یک دانشگاه خارجی خوب را بزنند؟

تحصیل در چین راهی هوشمندانه برای حل این مشکل است. با پذیرش در یک دانشگاه معتبر چینی مانند دانشگاه کشاورزی نانجینگ این فرصت پیش روی شماست که در دانشگاهی با سطح آموزشی بالا و امکانات عالی تحصیل کنید. اما نه با هزینه‌های سرسام آور دانشگاه‌های اروپایی. علاوه بر این هزینه زندگی نیز در چین به مراتب پایین‌تر است و از این جهت دانشجویان بین الملل با خیال آسوده‌تری می‌توانند تمرکز خود را روی تحصیل بگذارند.

پذیرش بدون دردسر و آسان‌تر

برای تحصیل در دانشگاه های چین، از جمله دانشگاه کشاورزی نانجینگ، نیازی به شرکت در آزمون ورودی و یا دوره‌های پیش آمادگی نیست. این خود یکی از بزرگ‌ترین مزایای تحصیل در این کشور به حساب می‌آید. برای اخذ پذیرش کافیست نمرات و سوابق تحصیلی شما قابل قبول باشد. در این صورت با ارسال آنلاین درخواست خود به دانشگاه می‌توانید شانس خود را برای پذیرفته شدن امتحان کنید.

بورسیه‌های تحصیلی شگفت انگیز

بورسیه های تحصیلی چین زبانزد هستند. زیرا شرایطی بسیار ایده‌آل برای تحصیل دانشجویان بین الملل فراهم می‌آورند. اگر برای تحصیل در دانشگاه کشاورزی نانجینگ از نظر مالی با محدودیت مواجه هستید، چین برای شما نیز راه حل‌هایی در نظر گرفته است. بورسیه‌های چین انواع مختلفی دارند. اما کمترین آن‌ها نیز شهریه دانشگاه، بیمه و هزینه خوابگاه را به طور کامل پوشش می‌دهند. به این ترتیب بدون نگرانی می‌توانید برای اخذ پذیرش در رشته و مقطعی که مد نظر دارید، از همین اکنون اقدام کنید.

آشنایی با دانشکده و کالج‌های دانشگاه کشاورزی نانجینگ

nanjing-agriculture-university-colleges
nanjing-agriculture-university-colleges

این دانشگاه دارای چند دانشکده و هر دانشکده شامل چند کالج تخصصی است که در ادامه عنوان خواهند شد.

دانشکده علوم گیاهی شامل کالج‌های:

 • کشاورزی
 • باغبانی
 • حفاظت از گیاهان

دانشکده علوم حیوانی شامل کالج‌های:

 • دامپزشکی
 • فناوری و علوم حیوانات
 • علوم کشاورزی علفراز
 • شیلات

دانشکده زیست شناسی و محیط زیست شامل کالج‌های:

 • علوم زندگی
 • محیط زیست و منابع
 • کالج علوم

دانشکده مهندسی و غذا شامل کالج‌های:

 • فناوری و علوم غذایی
 • مهندسی
 • فناوری و علوم اطلاعات

دانشکده علوم اجتماعی شامل کالج‌های:

 • سرمایه گذاری
 • مدرسه مارکسیسم
 • مدیریت دولتی
 • مدیریت و اقتصاد
 • مطالعات خارجی
 • دپارتمان تربیت بدنی

رتبه و اعتبار دانشگاه کشاورزی نانجینگ در چین و جهان

یکی از مواردی که هنگام انتخاب دانشگاه اهمیت دارد، اعتبار و جایگاه آن نسبت به دیگر دانشگاه‌های معتبر جهان است. از این جهت برای بررسی اعتبار دانشگاه علوم کشاورزی نانجینگ، نگاهی به لیست رتبه بندی Shanghai Jiao Tong Ranking در سال 2021 می‌اندازیم. طبق این رتبه بندی دانشگاه کشاورزی نانجینگ رتبه 49 در آسیا را دارد. همچنین این دانشگاه توانسته در جهان در جایگاه 131 قرار گیرد.

تحصیل در دانشگاه علوم کشاورزی نانجینگ

nanjing-agriculture-university-campus
nanjing-agriculture-university-campus

برای تحصیل در این دانشگاه ابتدا باید مطمئن شوید رشته انتخابی شما در میان رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه باشد. می‌توانید از طریق بخش بین الملل دانشگاه، درباره مدرک زبان مورد نیاز نیز اطلاعات لازم را دریافت نمایید. بسیاری از دانشگاه های چین دوره‌هایی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند تا دانشجویان بین الملل شرایط آسان‌تری برای پذیرش و تحصیل داشته باشند.

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه کشاورزی نانجینگ با ما تماس بگیرید

دانشگاه کشاورزی نانجینگ امکانات خوبی را در اختیار دانشجویان، خصوصاً دانشجویان بین الملل خود قرار می‌دهد. مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی مجهز، کتابخانه غنی و خوابگاه‌های دانشجویی مثال‌هایی از این دسته هستند. اغلب دانشجویان خارجی حین تحصیل در چین، در خوابگاه‌های دانشجویی اقامت دارند. زیرا اولاً هزینه اقامت در این خوابگاه‌ها به مراتب کمتر از اجاره آپارتمان شخصی در شهر است. دوماً این خوابگاه‌ها امکانات مورد نیاز دانشجویان برای زندگی و تحصیل را به طور کامل مهیا می‌سازند. با این حساب با اقامت در خوابگاه هم می‌توانید در هزینه‌های زندگی خود در چین صرفه جویی کنید و هم دسترسی خوبی به امکانات مورد نیاز خود داشته باشید.

آنچه باید برای پذیرش در دانشگاه کشاورزی نانجینگ انجام دهید

اولین قدم این است که یک مشاوره رایگان از مشاوران موسسه بنیان جهانی اوستا دریافت کنید تا شرایط شما بررسی شود و سپس اگر علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه بوده و رزومه شما مناسب باشد این موسسه کارهای پذیرش تحصیلیتان را شروع کرده و در اسرع وقت پذیرشتان را دریافت میکند. مدارک مورد نیاز برای پذیرش این داشگاه عبارتند از:

 • گواهی‌های عدم سوء پیشینه و سلامت جسمی
 • مدرک زبان (آیلتس، تافل یا HSK)
 • رزومه
 • توصیه نامه از استاد (برای تحصیلات تکمیلی)
 • انگیزه نامه
 • طرح پژوهشی (برای تحصیلات تکمیلی)
 • ترجمه نمرات و سوابق تحصیلی قبلی
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
 • فرم درخواست پذیرش در دانشگاه کشاورزی نانجینگ
 • کپی از پاسپورت (دارای اعتبار حداقل 6 ماه)

شهریه دانشگاه چقدر است؟

nanjing-agriculture-university-building
nanjing-agriculture-university-building

شهریه دانشگاه برای رشته‌های مختلف و همچنین مقاطع گوناگون متفاوت است. برای مثال با بالا رفتن مقطع تحصیلی، شهریه برای یک رشته خاص بالا می‌رود. همچنین رشته‌هایی مانند مدیریت شهریه بالاتری را به خود اختصاص می‌دهند. به همین دلیل بهترین مرجع برای اطلاع از هزینه‌های تحصیل، بخش تحصیلات بین الملل دانشگاه کشاورزی نانجینگ است. اما به طور کلی می‌توان مقدار متوسط 5000 دلار در سال را به عنوان شهریه مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در نظر گرفت.

البته باید هزینه‌هایی مانند هزینه خوابگاه (که به نوع اتاق بستگی دارد)، خدمات درمانی، خوراک و … را نیز در کنار شهریه دانشگاه مد نظر قرار داد.

چگونه از بورسیه استفاده کنیم؟

احتمالاً این سؤالی است که دقیقاً بعد از اطلاع از هزینه‌ها برای شما پیش می‌آید. ابتدا باید درباره بورسیه‌های مختلف چین بررسی‌های لازم را انجام دهید تا متوجه شوید کدام بورسیه برای تحصیل شما در دانشگاه کشاورزی نانجینگ مناسب‌تر است. در این صورت شانس شما برای دریافت بورسیه بالاتر خواهد رفت.

بورسیه دولت مرکزی معروف‌ترین و البته پرطرفدارترین بورسیه در چین است. بسیاری از دانشگاه های چین این بورسیه را شامل می‌شوند. بورسیه دولت مرکزی تمامی هزینه‌های تحصیل، اقامت، درمان و زندگی دانشجو را تأمین می‌نماید. بورسیه‌های دیگری مانند بورسیه دانشگاه، بورسیه کنفوسیوس، بورسیه دولت محلی و … نیز در دسترس دانشجویان بین الملل هستند که هر یک شرایط خاص خود را دارند. برای دریافت هریک از این بورسیه‌ها باید به صورت آنلاین درخواست و شرایط خود را به سازمان مربوطه اعلام کرده و در ادامه مدارک مورد نیاز را ارسال نمایید. لازم است بدانید اگر سوابق علمی بهتر و درخشان‌تری داشته باشید شانس شما برای تأیید درخواست بورسیه بالاتر خواهد بود.

پیش به سوی چین

nanjing-agriculture-university-outview
nanjing-agriculture-university-outview

پس از این که نامه پذیرش دانشگاه کشاورزی نانجینگ و تایید بورسیه را دریافت کردید می‌توانید با در دست داشتن مدارک لازم که در سایت سفارت چین قید شده است، برای دریافت ویزای دانشجویی X1 اقدام نمایید. ویزا در حداکثر دو هفته به شما تعلق خواهد گرفت و می‌توانید برای تحصیل عازم کشور چین شوید.

آیا دانشگاه کشاورزی نانجینگ مورد تایید ایران است؟

بله – این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و آموزش کشور میباشد

آیا دانشگاه کشاورزی نانجینگ بورسیه دانشگاهی دارد؟

بله – ولی باید در نظر داشته باشین که روند دریافت بورسیه در کشور چین بسیار پیجیده میباشد و بستگی به رزومه شما و استاد معرفتان دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021