تحصیل داروسازی در چین

تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه های چین روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. زیرا از طرفی این رشته یکی از کاربردی‌ترین رشته‌ها در تمام کشورهای دنیاست. از طرفی دیگر دانشگاه‌های چین رشته داروسازی را به زبان انگلیسی و تحت سیستم آموزشی بسیار غنی ارائه می‌دهند. با این حساب دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های ممتاز چین، می‌توانند در معتبرترین مراکز دنیا مشغول به کار شوند.

Pharmacy-in-china
Pharmacy-in-china

گاهی برای رسیدن به رویاها باید تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر را نیز تجربه کرد. دقیقاً به همین دلیل است که بسیاری از افراد متقاضی تحصیل داروسازی در چین هستند. زیرا به این ترتیب می‌توانند شانس خود را در یک کشور آسیایی قدرتمند و بزرگ امتحان کنند. داروسازی از جمله رشته‌هایی است که در سراسر جهان طرفداران بسیار دارد و همیشه نیاز به آن در جوامع مختلف احساس می‌شود. با این حساب تحصیل در این رشته بدون شک می‌تواند دریچه‌ای روشن برای رسیدن به کسب وکاری موفق و آینده‌ای ویژه باشد.

اما سؤال مهمی که مطرح می‌شود این است که چرا باید چین را برای تحصیل در این رشته انتخاب کنیم؟ یا اصلاً چرا باید رشته داروسازی را برای ادامه تحصیل در پیش بگیریم؟ برای پاسخ دادن به این سؤال ابتدا باید با مزایای تحصیل داروسازی در چین و امتیازاتی که برای دانشجویان بین الملل به دنبال دارد، صحبت کنیم. اگر در گیر و دار انتخاب کشوری غریبه برای ادامه تحصیل هستید، حتماً تا پایان این مطلب ما را همراهی نمایید.

از میان تمام کشورهای دنیا، چرا چین؟

china
china

این سؤال احتمالاً اولین سؤالی است که برای شما پیش می‌آید. بدون شک تا وقتی که از پاسخ این سؤال و در واقع از انتخاب چین به عنوان محل تحصیل، اطمینان پیدا نکنید، نمی‌توانید با آسودگی خاطر برای مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدام نمایید. پس اگر در نظر دارید تحصیل داروسازی در چین را انتخاب کنید، پیش از آن حتماً موارد زیر را مطالعه نمایید:

زندگی در چین شما را دنیا دیده می‌کند

کمتر کشوری را در جهان می‌توان یافت که فرهنگی اصیل و تاریخی شگفت انگیز مانند چین داشته باشد. از طرفی این کشور آنقدر در حیطه‌های مختلف از جمله اقتصاد و تجارت پیشرفت کرده است که به عنوان یک ابرقدرت در آسیا شناخته می‌شود. بدون شک زندگی در چنین کشوری می‌تواند تجربه‌ای منحصر به فرد به شمار رود. تحصیل داروسازی در چین دیدگاه شما را نسبت به زندگی و جهان، وسیع‌تر خواهد کرد و تجربه‌هایی جدید در اختیارتان خواهد گذاشت.

دانشگاه‌های چین، در آسیا و دنیا از بهترین‌ها هستند

شاید تا چند سال پیش به محض این که صحبت از دانشگاه‌های بزرگ جهان می‌شد، همه ما به یاد دانشگاه‌های اروپایی یا آمریکایی می‌افتادیم. اما در سال‌های اخیر، چین به خوبی توانسته از نظر آموزش و تحصیل جایگاه ارزشمندی در میان تمام کشورهای دنیا به دست آورد. به طوری‌که امروزه دانشگاه‌های این کشور به عنوان بهترین دانشگاه‌های آسیا و جهان شناخته می‌شوند. بسیاری از دانشگاه‌های چین در رتبه بندی‌های جهانی، رتبه زیر 100 را به دست آورده‌اند و در زمینه تحقیقات و پژوهش نیز به پیشرفت‌های فوق العاده‌ای دست یافته‌اند. با این حساب تحصیل داروسازی در چین می‌تواند به منزله تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان باشد.

سیستم آموزشی در چین همواره در حال ارتقاء است

با توجه به اقدامات دولت چین در خصوص حمایت از دانشگاه‌ها، به وضوح می‌توان مشاهده کرد که دانشگاه‌های این کشور روز به روز در حال پیشرفت هستند. زیرا دولت در سال‌های اخیر بخش بزرگی از تمرکز خود را روی سیستم آموزشی کشور گذاشته است تا بتواند مانند اقتصاد، در زمینه تحصیل و آموزش نیز زبانزد جهان شود. پس می‌توان گفت تحصیل در چین به معنای بهره بردن از جدیدترین تجهیزات و بهترین سیستم‌های آموزشی کل دنیا است.

برای تحصیل داروسازی در چین هزینه‌های سرسام آوری پرداخت نخواهید کرد

یکی از مواردی که باعث شده است چین در سال‌های اخیر به مقصد محبوب بسیاری از دانشجویان بین الملل تبدیل شود، هزینه مناسب تحصیل است. با توجه به نرخ رو به رشد دلار و یورو، اگر نگاهی به شهریه دانشگاه‌های مطرح اروپایی و آمریکایی بیندازید، متوجه می‌شوید این میزان شهریه برای یک دانشجوی ایرانی می‌تواند به شکل ناخوشایندی زیاد باشد. در صورتی که هزینه تحصیل در دانشگاه های چین به مراتب کمتر است. به همین دلیل بسیاری از افرادی که با محدودیت بودجه روبرو هستند می‌توانند با پرداخت هزینه کمتر، در دانشگاهی با سطح علمی بالا مشغول به تحصیل شوند.

چرا باید داروسازی را انتخاب کنید؟

Field-of-Pharmacy
Field-of-Pharmacy

بدون شک تحصیل داروسازی در چین، فرآیند آسانی نیست و نیاز به پشتکار و مطالعه بسیار دارد. پس لازم است دلیلی محکم برای انتخاب این رشته داشته باشید. واقعیت این است که رشته‌های مربوط به حوزه درمان در کل دنیا پرطرفدار هستند. زیرا نیاز به این رشته‌ها نه تنها کم نخواهد شد، بلکه روز به روز در حال افزایش است. در این میان داروسازی می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد. زیرا شما را برای کار در بهترین و معتبرترین شرکت‌های دنیا آماده می‌سازد، خصوصاٌ اگر مدرک تحصیلی شما از یکی از دانشگاه‌های معتبر چین باشد.

علاوه بر این، با توجه به کشف بی‌وقفه بیماری‌های جدید و در کنار آن، روش‌های جدید درمان دارویی، داروسازی دانشی همواره پویا به شمار می‌رود. پس اگر به علوم دارویی علاقه‌مند هستید، باید به شما بگوییم تحصیل داروسازی در چین انتخابی عالی به حساب می‌آید که هم در ایران و هم در دیگر کشورها، بازار کار و حتی شأن اجتماعی خوبی دارد.

دانشگاه‌های چین در دنیا چه جایگاهی دارند؟

کافیست سری به لیست بهترین دانشگاه‌های جهان در سال اخیر بزنید تا درباره جایگاه عالی دانشگاه‌های چین مطمئن شوید. دانشگاه‌های فودان، پکینگ، ژجیانگ، شانگهای جیائوتونگ، نانجینگ، چینهو، سیچوان و … از جمله دانشگاه‌هایی هستند که در رتبه بندی جهانی QS همگی رتبه زیر 100 را به دست آورده‌اند و در کل دنیا اعتبار بسیاری دارند.

تحصیل داروسازی در چین: به زبان انگلیسی یا چینی؟

chinese-language
chinese-language

بدون شک یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای تحصیل در کشورهای دیگر، چالش زبان است. یکی از دلایلی که باعث شده بسیاری از افراد به سمت دانشگاه‌های کشور چین جذب شوند، امکان تحصیل به زبان انگلیسی است. چندین سال است که چین رشته‌های مختلف تحصیلی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل ارائه می‌دهد. بدون شک آموختن زبان انگلیسی برای ما ایرانی‌ها به مراتب آسان‌تر از زبان چینی است. با این حساب امکان تحصیل داروسازی در چین به زبان انگلیسی، فرصتی منحصر به فرد به شمار می‌آید.

البته باید به این نکته توجه داشت، رشته‌هایی که دارای دوره کارآموزی هستند (مانند داروسازی)، نیاز به دانش زبان چینی نیز دارند. به همین دلیل در چنین مواردی دانشگاه در کنار دروس اصلی رشته، واحدهای زبان چینی را نیز برای دانشجویان خارجی در نظر می‌گیرد. باید این نکته را نیز در نظر گرفت که یادگیری زبان چینی خالی از لطف نیز نیست. زیرا این زبان امروزه در دنیا اعتبار ویژه‌ای دارد و حتی به عنوان یکی از زبان‌های رسمی در سازمان ملل متحد انتخاب شده است. پس کسب دانش نسبی زبان چینی در کنار تحصیل داروسازی در چین، می‌تواند موقعیتی عالی برای آشنایی با افراد و شرکت‌های موفق و سرشناس فراهم نماید. همچنین یک امتیاز بزرگ در رزومه تحصیلی و حرفه‌ای شما به شمار خواهد رفت.

جزئیاتی درباره رشته داروسازی در چین

داروسازی بالینی چین یکی از رشته‌هایی است که در سال‌های قبل کمتر در اختیار دانشجویان بین الملل قرار می‌گرفت. اما امروزه بیش از 50 مرکز آموزش عالی در چین امکان تحصیل در این رشته را به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی مهیا کرده‌اند. به طور کلی در هر سال، چین بیش از 40 هزار دانشجوی بین الملل را در رشته داروسازی می‌پذیرد. تحصیل داروسازی در چین حدود 4 تا 5 سال (با توجه به برنامه دانشگاه مورد نظر)، زمان می‌برد. همانطور که در بخش قبل گفته شد، این رشته تحصیلی دارای دوره کارآموزی است که معمولاً 6 ماه (برای دوره‌های تحصیلی 4 ساله) و یا یک سال (برای دوره‌های تحصیلی 5 ساله) در نظر گرفته می‌شود.

خوب است بدانید به طور کلی روند تحصیل داروسازی چین شباهت بسیاری به دوره‌های داروسازی در کشورهای دیگر از جمله آمریکا، فرانسه، استرالیا و … دارد. شما در ابتدا باید دروس پایه از جمله شیمی و بیولوژی را پشت سر بگذارید. سپس وارد دوره‌های تخصصی‌تر خواهید شد.

آشنایی با دروس داروسازی در چین

students-of-pharmacy-in-china
students-of-pharmacy-in-china

به طور کلی طی تحصیل داروسازی در چین باید دروس زیر را مطالعه نمایید:

 • زبان چینی
 • ریاضیات و جبر و احتمال
 • مبانی کامپیوتر
 • بیوشیمی
 • شیمی آلی
 • شیمی دارویی
 • شیمی فیزیک
 • میکروبیولوژی
 • ایمونولوژی
 • زیست شناسی مولکولی
 • شیمی غیرآلی
 • شیمی تحلیلی
 • آنالیز دارویی
 • فارماکولوژی
 • اقلام دارویی
 • و …

هزینه تحصیل داروسازی چین چقدر است؟

The-cost-of-studying-pharmacy-in-China
The-cost-of-studying-pharmacy-in-China

قبلاً نیز به این نکته اشاره شد که تحصیل داروسازی در چین، به مراتب از دیگر کشورها کم‌هزینه‌تر است. با این وجود باید با میزان هزینه‌ها برای تحصیل و زندگی در چین آشنا باشید تا بتوانید به درستی و با اطمینان تصمیم بگیرید. شهریه تحصیل داروسازی در دانشگاه‌های چین، مقدار ثابتی نیست و در هر دانشگاه متفاوت است. به همین خاطر برای آگاهی از مقدار دقیق آن باید به سایت دانشگاه مراجعه نمایید. با این حال می‌توان گفت به طور کلی شهریه سالیانه تحصیل داروسازی در چین حدود 2700 تا 7 هزار دلار (یا بیشتر) در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر شهریه، هزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که یک دانشجو طی دوران تحصیل خود باید برای آن برنامه ریزی داشته باشد:

هزینه اقامت در خوابگاه

هزینه اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی به مراتب از آپارتمان‌های شخصی کمتر است. هر خوابگاه با توجه به نوع امکانات و شرایطی که دارد، دارای تعرفه متفاوتی است. به طور کلی اتاق‌های تک نفره قیمت بالاتری نسبت به اتاق‌های دو یا سه نفره دارند. می‌توان هزینه خوابگاه را حداقل 6000 و حداکثر 12000 یوان در نظر گرفت.

هزینه بیمه درمانی و سلامت

دانشجویانی که برای تحصیل داروسازی در چین اقدام می‌کنند باید سال مبلغ 700 یوان را به عنوان حق بیمه سلامت پرداخت نمایند.

هزینه ملزومات درسی و کتاب‌ها

بخش دیگری از هزینه‌ها مربوط به خرید کتاب‌های آموزشی و وسایل مورد نیاز تحصیل است. برای این بخش می‌توانید مبلغی حدود 50 الی 80 دلار در نظر بگیرید.

سایر هزینه‌های زندگی در چین

بدون شک هزینه تحصیل داروسازی در چین، تنها به شهریه، کتاب، خوابگاه و بیمه محدود نمی‌شود. هزینه‌هایی مانند حمل و نقل، خوراک، پوشاک، تفریح و … را نیز باید در نظر گرفت. محاسبه این بخش از هزینه‌ها کمی پیچیده‌تر است. زیرا اولاً به سبک زندگی فرد و دوماً به شهر محل زندگی، بستگی زیادی دارد. برای مثال زندگی در شهرهای بزرگ و پیشرفته مانند شانگهای یا پکن، هزینه‌های بیشتری نسبت به شهرهای کوچک‌تر دارد. به طور کلی می‌توان گفت برای یک زندگی معمولی در شهرهای بزرگ به حدود 4000 یوان و در شهرهای کوچک 1000 تا 2000 یوان در ماه نیاز است.

درباره بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های چین چقدر می‌دانید؟

Scholarships-from-Chinese-universities
Scholarships-from-Chinese-universities

با مطالعه بخش قبل متوجه شدید هزینه زندگی و تحصیل داروسازی در چین به طور حدودی چقدر است. خبر خوب این است که می‌توانید به کمک بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی، بسیاری از این هزینه‌ها را تقلیل داده و حتی به صفر برسانید. بورسیه تحصیلی از طرف منابع مختلف از جمله دولت چین، دولت‌های محلی یا دانشگاه‌ها تأمین می‌گردد. میزان این بورسیه‌ها نیز متفاوت است. برخی از آن‌ها تمام هزینه تحصیل داروسازی چین را پوشش می‌دهند و برخی دیگر بخشی از هزینه‌ها مانند شهریه، خوابگاه و … را تأمین می‌نمایند. در هر حالت بهره‌مندی از بورسیه تحصیلی می‌تواند به میزان زیادی در هزینه‌های تحصیل داروسازی در چین صرفه جویی کند.

متأسفانه تعداد کمک هزینه‌ها آنقدر نیست که تمام دانشجویان بین الملل بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. اما هر دانشجو می‌تواند برای دریافت بورسیه درخواست دهد. با توجه به شرایط و امتیازات و سوابق تحصیلی دانشجو، درخواست او مورد بررسی قرار می‌گیرد و به این ترتیب با تعدادی از درخواست‌ها موافقت می‌گردد. برای دریافت بورسیه باید رزومه شما توسط مشاوران موسسه ما مورد ارزشیابی قرار گیرد و اگر شرایط لازمه را داشته باشین براتون اقدام میشه

شرایط تحصیل داروسازی در چین چیست؟

study-in-china
study-in-china

شرایط تحصیل در این رشته در کشور چین چندان دشوار نیست. زیرا بر خلاف بسیاری از دیگر کشورها، الزامی برای شرکت در آزمون ورودی یا دوره‌های آمادگی جهت ورود به دانشگاه، وجود ندارد. شرایط دیگر از جمله شرایط سنی، سوابق تحصیلی و … در هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد. اطلاعات دقیق در این باره در سایت دانشگاه‌ها قید شده است. با این حال شرایط کلی شرکت در دوره‌های داروسازی چین را در ادامه عنوان خواهیم کرد:

شرایط سنی

اولین شرط برای تحصیل داروسازی در چین، داشتن شرایط سنی مورد نیاز است. به طور معمول متقاضیان باید کمتر از سی سال، سن داشته باشند. بدیهی است هر چقدر در سن پایین‌تری برای اخذ پذیرش اقدام کنید، شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه نسبت به دیگر رقبا خواهید داشت. البته داشتن حداقل سن 18 سال نیز ضرورت دارد.

دانش زبان

مدرک زبان مورد نیاز، کاملاً به تصمیم دانشگاه بستگی دارد. اما اگر می‌خواهید برای دوره‌های انگلیسی زبان درخواست دهید، به احتمال قوی باید مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس ارائه دهید. (حداقل نمره قبولی توسط دانشگاه تعیین می‌گردد.) اگر برای تحصیل داروسازی در چین، زبان چینی را انتخاب کرده‌اید نیز باید مدرکی که نشان دهنده تسلط کافی شما به این زبان باشد ارائه دهید. به طور معمول دانشگاه‌های چینی از شما مدرک زبان چینی HSK4 را درخواست می‌کنند.

سوابق علمی

داشتن مدرک دیپلم و نمرات قابل قبول، خصوصاً در دروس تخصصی از جمله شرایطی است که برای تحصیل در این رشته مورد توجه قرار می‌گیرد و در توسط دانشگاه بررسی می‌گردد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش داروسازی از دانشگاه‌های چین

international-students
international-students

اگر تحصیل داروسازی در چین مد نظر شماست، لازم است مدارک زیر را برای ارائه به دانشگاه آماده نمایید:

 • مدرک زبان انگلیسی که در بخش قبل مفصلاً درباره آن صحبت شد
 • مدارک تحصیلی قبلی از جمله، دیپلم، پیش دانشگاهی و ریزنمرات دوره دبیرستان به صورت ترجمه و تأیید شده
 • انگیزه نامه که به طور روشن و کامل هدف شما را برای ادامه تحصیل در رشته داروسازی در کشور چین، توضیح دهد.
 • گواهی‌هایی از جمله عدم سوء پیشینه، سلامت و …
 • گذرنامه دارای اعتبار
 • عکس و …

آشنایی با بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل داروسازی در چین

تعداد دانشگاه‌های چینی که در زمینه علوم دارویی و رشته‌های مرتبط با درمان، عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند، کم نیست. در این میان اکثر دانشگاه‌ها نیز مورد تأیید وزارت بهداشت ایران هستند. با این حساب محدودیت چندانی باری انتخاب دانشگاه نخواهید داشت. در این بخش چند مورد از دانشگاه‌های برتر چین در زمینه تحصیل داروسازی را که مورد تأیید ایران نیز هستند، به شما معرفی خواهیم کرد.

دانشگاه پکینگ

Peking-University
Peking-University

یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل داروسازی در چین، دانشگاه پکینگ است که در سال 2021 توانسته رتبه 23 در جهان را به خود اختصاص دهد. این دانشگاه در شهر پکن، پایتخت بزرگ چین قرار دارد و دومین دانشگاه برتر چین به شمار می‌رود. دانشگاه پکینگ از بیش از 30 هزار دانشجو میزبانی می‌کند و در کل دارای شش دانشکده و 128 رشته کارشناسی است. کیفیت بالای آموزش، خدمات رفاهی مناسب از جمله خوابگاه، سوابق پژوهشی و تحقیقاتی معتبر و … از جمله مواردی هستند که این دانشگاه را به گزینه‌ای مناسب برای ادامه تحصیل در چین مناسب می‌سازند.  علاوه بر این‌ها، اگر ترجیح می‌دهید در شهری بزرگ و پویا زندگی کنید، تحصیل داروسازی در چین، در این دانشگاه، یک موقعیت عالی برای شما خواهد بود.

دانشگاه فودان

یکی دیگر از دانشگاه‌های موفق و مطرح چین، دانشگاه فودان است که با چهار پردیس در شهر بزرگ شانگهای واقع شده است. این دانشگاه در رتبه بندی جهانی QS در سال 2021 در جایگاه 34 ام قرار دارد که نشان دهنده سطح آموزشی بالا و اعتبار عالی این دانشگاه در سطح جهانی است. دانشگاه فودان با 17 بیمارستان و 5 آزمایشگاه پیشرفته به طور مستقیم همکاری دارد. با این حساب می‌توان گفت این دانشگاه یک انتخاب بسیار خوب برای تحصیل داروسازی در چین به شما می‌رود. کتابخانه‌ای با بیش از 4 میلیون کتاب معتبر، خوابگاه‌هایی با امکانات عالی، اساتید برجسته و ممتاز و … از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد دانشگاه بزرگ فودان است.

دانشگاه داروسازی چین

اگر می‌خواهید در یک دانشگاه تخصصی داروسازی در چین مشغول به تحصیل شوید، دانشگاه CPU (دانشگاه داروسازی چین) است. این دانشگاه در شهر نانجینگ واقع شده است و به طور تخصصی در رشته‌های مرتبط با علوم دارویی به آموزش و پذیرش دانشجو می‌پردازد. سالیانه حدود 16 هزار دانشجو در این دانشگاه به تحصیل می‌پردازند که از این تعداد تقریباً 400 نفر، دانشجوی بین المللی هستند. البته دانشگاه داروسازی چین رشته‌های متنوعی را ارائه می‌دهد. اما بیشتر به عنوان یک گزینه مناسب برای تحصیل داروسازی در چین شناخته می‌شود.

دانشگاه شانگهای جیائوتونگ

Shanghai-Jiao-Tong-University
Shanghai-Jiao-Tong-University

در سال‌های اخیر بسیاری از دانشجویان خارجی که متقاضی تحصیل در یک دانشگاه معتبر آسیایی هستند، دانشگاه شانگهای جیاتونگ را انتخاب می‌کنند. این دانشگاه نه تنها در چین و آسیا بلکه در کل دنیا، به عنوان یکی از صد دانشگاه شهرت دارد. به طور دقیق‌تر دانشگاه شانگهای جیاتونگ رتبه 47 در جهان دارد که یک رتبه قابل توجه به شمار می‌رود. برای تحصیل داروسازی در چین، این دانشگاه انتخابی مناسب به نظر می‌رسد. زیرا ارتباطات گسترده‌ای با مراکز تحقیقاتی و آموزشی معتبر در کل دنیا دارد. همچنین با چندین بیمارستان وابسته در چین در حال همکاری است.

دانشگاه پزشکی نانجینگ

یکی دیگر از دانشگاه‌های موفق چین که مورد تأیید وزارت بهداشت ایران قرار گرفته است، دانشگاه پزشکی نانجینگ نام دارد. هر ساله 12 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل در رشته‌های مختلف هستند. اساتید برجسته و هیئت علمی ممتاز، امکانات عالی، شهریه مناسب، کیفیت آموزشی بالا و … از جمله عواملی هستند که دانشگاه پزشکی نانجینگ را برای تحصیل داروسازی در چین، مناسب می‌سازند. علاوه بر این‌ها شهر نانجینگ یکی از بهترین شهرهای چین به شمار می‌رود که با وجود سیستم حمل و نقل عالی، اقتصاد قوی، جاذبه‌های دیدنی بسیار، تاریخ اصیل و … محلی عالی برای زندگی به شمار می‌رود.

آنچه باید برای اخذ ویزای دانشجویی چین انجام دهید

China-Visa
China-Visa

پس از انتخاب دانشگاه و اخذ پذیرش برای تحصیل داروسازی در چین، باید برای گرفتن ویزا اقدام نمایید. ویزای دانشجویی چین در دو نوع X1 و X2 ارائه می‌گردد. افرادی که برای دوره‌های کوتاه مدت (کمتر از 180 روز) پذیرفته می‌شوند می‌توانند برای اخذ ویزای X2 اقدام کنند. اما اگر قرار است برای دوره 4-5 ساله داروسازی وارد چین شوید، لازم است برای دریافت ویزای X1 درخواست دهید. این ویزا مجوز اقامت بیش از 180 روز را برای شما فراهم می‌نماید. مدارکی که لازم است برای اخذ ویزای X1 جهت تحصیل داروسازی در چین ارائه کنید عبارتند از:

 • پاسپورت دارای اعتبار کافی (به طور معمول یک و نیم سال)
 • نامه پذیرش از یک دانشگاه در چین
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای X1
 • مدارک تحصیل قبلی (نسخه اصلی + کپی)
 • گواهی سلامت پزشکی تأیید شده
 • یک قطعه عکس مناسب پاسپورت

لازم به ذکر است علاوه بر مدارک بالا، باید هزینه‌ای حدود 140 دلار نیز برای دریافت ویزا بپردازید. معمولاً ویزای دانشجویی X1 طی مدت بسیار کوتاهی (نهایتاً دو هفته) صادر می‌گردد و لازم نیست زیاد منتظر بمانید.

آیا دانشگاه های داروسازی مورد تایید وزارت بهداشت هستند؟

بله – تمامی دانشگاه های اشاره شده مورد تایید هستند

آ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021