دانشگاه پزشکی نانجینگ چین

دانشگاه پزشکی نانجینگ یکی از بهترین دانشگاه‌های چین در رشته‌های مربوط به حوزه درمان به شمار می‌رود که در سال 1934 میلادی تأسیس شده است. این دانشگاه با 24 بیمارستان وابسته و ده‌ها مرکز آموزشی و تحقیقاتی در سراسر دنیا همکاری دارد و سال‌هاست در رشته پزشکی دانشجویان بین الملل زیادی را می‌پذیرد.

Nanjing-Medical-University-outview
Nanjing-Medical-University-outview
تعداد دانشجو
تعداد دانشجو

70000

شهر
شهر

نانجینگ

رنک دانشگاهی
رنک دانشگاهی

610

سال تاسیس
سال تاسیس

1934

اگر حوصله خواندن مقاله را ندارین به پادکست زیر گوش کنین

دانشگاه پزشکی نانجینگ، یکی از دانشگاه‌های پزشکی برتر چین است که در استان جیانگ‌سو و شهر نانجینگ قرار دارد. خوب است بدانید تاریخ تأسیس این دانشگاه به سال 1934 باز می‌گردد. اما در آن زمان مکان دانشگاه استان ژجیانگ بوده است. چند سال بعد، در سال 1957 به نانجینگ منتقل گشت و بعداً در سال 1993 نام به طور رسمی نام دانشگاه پزشکی نانجینگ روی آن گذاشته شد.

در سال‌های اخیر بسیاری از افراد به دنبال تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های معتبر شرقی هستند. زیرا تحصیل در این دانشگاه‌ها دوره کوتاه‌تر و شهریه کمتری دارد. در عین حال مدرک این دانشگاه‌ها، از جمله دانشگاه نانجینگ مدیکال در بسیاری از کشورهای دنیا اعتبار دارد. اگر شما نیز دوست دارید وارد پزشکی شوید و ترجیح می‌دهید در کشوری آسیایی تحصیلات خود را ادامه دهید، می‌توانید روی این دانشگاه به عنوان دانشگاهی موفق و معتبر حساب کنید. در ادامه تمام آنچه را لازم است درباره دانشگاه علوم پزشکی نانجیانگ و شرایط تحصیل در آن بدانید، در اختیارتان خواهیم گذاشت.

درباره دانشگاه پزشکی نانجینگ چین

Nanjing-Medical-University-buildings
Nanjing-Medical-University-buildings

این دانشگاه از جمله اولین دانشگاه‌هایی است که دوره شش ساله پزشکی عمومی MBBS را وارد برنامه آموزشی خود کرد. ده‌ها رشته مختلف و دانشکده گوناگون که اغلب در حوزه پزشکی و سلامت هستند، در دانشگاه معتبر پزشکی نانجینگ دیده می‌شوند. در سال 1962 اولین برنامه تحصیلی MBBS در این دانشگاه اجرا شد و در سال 1981 دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری نیز به برنامه تحصیلی دانشگاه اضافه گشت. خوب است بدانید این دانشگاه حدوداً 1400 نفر هیئت علمی دارد که در مقام استاد تمام، دانشیار، سرپرست و … به ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان می‌پردازند. دانشگاه پزشکی نانجینگ دارای دو پردیس به نام‌های جیانگ‌نینگ (Jiangning) و ووتای (Wutai) است. ووتای به تحقیقات و آموزش‌های بالینی دانشگاه اختصاص دارد. در حال حاضر بیش از 12 هزار دانشجو در این دو پردیس در حال تحصیل هستند. پردیس ووتای حدود 8 هکتار و پردیس جیانگ‌نیگ 87 هکتار مساحت دارد.

رنکینگ دانشگاه

در سال 2020 این دانشگاه بنا بر انتخاب 4icu، رتبه 1082 در میان دانشگاه‌های دنیا و رتبه معادل 108 را در کشور چین به دست آورد. همچنین طبق رتبه‌بندی Times در سال 2021، دانشگاه پزشکی نانجینگ جایگاه 601 تا 800 در جهان را کسب نمود.

لازم به ذکر است این دانشگاه از میان هیئت علمی خود، از افراد پرافتخار و اساتید برجسته زیادی میزبانی می‌کند که موفق به دریافت جایزه‌های معتبر ملی و جهانی شده‌اند، از جمله برنده صندوق ملی چین، برنده جایزه ملی اساتید برجسته، برنده کم مالی استعدادهای درخشان و …

امکانات و مراکز وابسته به دانشگاه پزشکی نانجینگ

Nanjing-Medical-University-facilities

هر دانشگاه معتبر بدون شک دارای امکانات بسیار و تجهیزات کافی است تا فضا را برای تحصیل و البته زندگی دانشجویان مناسب‌تر سازد. کتابخانه، بیمارستان‌های وابسته، خوابگاه و … از جمله این امکانات به شمار می‌روند که در ادامه معرفی خواهند شد.

کتابخانه دانشگاه

کتابخانه دانشگاه پزشکی نانجینگ دقیقاً همزمان با تأسیس دانشگاه یعنی در سال 1934، افتتاح شد. این کتابخانه در مجموع فضایی 25 هزار متر مربعی در اختیار دانشجویان قرار داده است تا بتوانند به بیش از 900 هزار کتاب چاپی و 700 هزار کتاب الکترونیکی دسترسی داشته باشند. در حوزه‌های مختلف پزشکی و سلامت، زیست شناسی علوم پایه و ریاضیات و …، منابع بسیاری در این کتابخانه موجود است. فعالیت‌های اجتماعی مؤثر، تحقیقات و پژوهش‌های علمی بسیار و خدمات فرهنگی قابل توجهی درست به واسطه همین کتابخانه تحقق یافته‌اند.

بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه پزشکی نانجینگ

در مجموع 24 بیمارستان، وابسته به این دانشگاه و حدود 50 بیمارستان آموزشی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی نانجینگ مشغول به فعالیت هستند. البته این بیمارستان‌های در استان‌های مختلفی از جمله ژجیانگ، جیانگ‌سو و شاندونگ واقع شده‌اند.

خوابگاه‌های دانشجویی

در هر دو پردیس دانشگاه، خوابگاه‌هایی برای اقامت دانشجویان در نظر گرفته شده است که دانشجویان بین الملل نیز می‌توانند در این خوابگاه‌ها مستقر شوند. خوابگاه‌های دانشگاه پزشکی نانجینگ امکانات کافی برای یکی زندگی دانشجویی را به خوبی فراهم کرده‌اند، از جمله تخت خواب، میز مطالعه، اینترنت، تلفن، تهویه هوا و …

آزمایشگاه‌ها

یک آزمایشگاه کلیدی زیر نظر وزارت آموزش و پرورش، هفت آزمایشگاه استانی و دو آزمایشگاه کلیدی که تحت نظارت مشترک وزارت آموزش و پرورش و دولت استانی هستند، از جمله آزمایشگاه‌های معتبر وابسته به این دانشگاه به شمار می‌روند.

ارتباطات و همکاری‌‎های دانشگاه پزشکی نانجینگ با سایر مراکز علمی جهان

Nanjing-Medical-University-park
Nanjing-Medical-University-park

این دانشگاه علاوه بر تدریس و ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان چینی، در حوزه بین الملل نیز با افراد و شرکت‌های بسیاری همکاری داشته، تا جایی که برنامه‌های آموزشی و تحقیقی بسیاری را با دانشگاه‌های پزشکی و مراکز تحقیقاتی در سراسر دنیا ترتیب داده است؛ از جمله انگلستان، ژاپن، آلمان، فرانسه، استرالیا و آمریکا،

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه نانجینگ با متخصصان ما تماس بگیرید

آشنایی با دانشکده‌ها

همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، اغلب رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شوند به نحوی با حوزه درمان و سلامت در ارتباط هستند. در ادامه برخی از دانشکده‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد تا دیدی کلی نسبت به رشته‌های تحصیلی دانشگاه پزشکی نانجینگ داشته باشید.

 • دانشکده بهداشت عمومی
 • دانشکده علوم پایه پزشکی
 • چهار دانشکده پزشکی بالینی
 • دانشکده پزشکی بالینی Gulou
 • دانشکده علوم دارویی
 • دانشکده دندان پزشکی
 • دانشکده مدیریت پزشکی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده آموزش بین الملل
 • دانشکده تحصیلات عالی فنی و حرفه‌ای
 • و …

تحصیل در دانشگاه پزشکی نانجینگ چین

می‌توان گفت برای اولین بار در سال 2002 پذیرش دانشجویان بین الملل در این دانشگاه آغاز شد. در ابتدا دانشجویان تنها از چند کشور محدود مانند هنگ‌کنگ، تایوان و ماکائو بودند. اما به تدریج طرح پذیرش دانشجویان خارجی گسترش بیشتری یافت تا جایی که امروزه این دانشگاه هر سال بیش از 500 دانشجوی بین الملل را پذیرش می‌نماید. از آن‌جایی که رشته پزشکی عمومی و بسیاری از دیگر رشته‌ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌گردند، روز به روز به تعداد متقاضیان تحصیل در دانشگاه پزشکی نانجینگ افزوده می‌شود.

هزینه ی تحصیل در چین و زندگی در آن

Nanjing-Medical-University-in-china
Nanjing-Medical-University-in-china

همان‌طور که در ابتدای متن گفته شد، تحصیل در دانشگاه های چین به مراتب هزینه کمتری نسبت به بسیاری از دانشگاه‌های خارجی از جمله دانشگاه‌های اروپایی یا آمریکایی دارد. با این وجود هر ساله شهریه‌ای مشخص برای مقاطع مختلف و رشته‌های گوناگون در این دانشگاه در نظر گرفته می‌شود که دانشجویان ملزم به پرداخت آن هستند. این شهریه به طور متوسط حدود 34 هزار CNY در سال است.

علاوه بر هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه پزشکی نانجینگ باید هزینه درخواست تحصیل، خوابگاه، تمدید مجوز اقامت، بیمه سلامت و … را در نظر بگیرید. برای مثال اگر در یک اتاق دو نفره اقامت داشته باشید، هزینه خوابگاه شما در سال حدود 6000  CNY خواهد بود. همینطور هزینه ثبت نام در دانشگاه 500 CNY و هزینه معاینه جسمی هر دانشجو 540 CNY است که باید در بدو ورود به دانشگاه پرداخت گردد. هزینه‌ای که باید هر سال برای تمدید مجوز اقامت بپردازید نیز حدود 400 CNY خواهد بود.

امکان استفاده از فاند تحصیلی

می‌توانید برای کاهش هزینه‌های تحصیل خود در دانشگاه پزشکی نانجینگ، از بورسیه یا فاند تحصیلی کمک بگیرید. البته این بورسیه به همه دانشجویان بین الملل تعلق نمی‌گیرد. بلکه باید در موعدی مقرر که توسط دانشگاه یا هر منبعی که قرار است این بورسیه را تأمین کند اعلام می‌شود، برای دریافت آن درخواست بدهید. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود، ماهیانه مبلغی را تحت عنوان کمک هزینه دریافت خواهید کرد که به میزان زیادی هزینه‌های تحصیل و زندگی شما را در چین پوشش می‌دهد.

برای تحصیل در دانشگاه پزشکی نانجینگ به چه مدارکی نیاز دارید؟

abroad-study-in-Nanjing-Medical-University
abroad-study-in-Nanjing-Medical-University

از جمله مدارکی که باید برای ارائه درخواست و همچنین اخذ ویزای تحصیلی آماده نمایید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:(وبسایت دانشگاه)

 • آخرین مدرک تحصیلی قبلی و ریزنمرات به همراه نسخه کپی

نکته: توجه داشته باشید که مدرک و ریزنمرات شما باید به زبان مورد تأیید دانشگاه یعنی چینی یا انگلیسی ترجمه شده باشند.

 • مدرک زبان چینی یا انگلیسی (آیلتس یا تافل)

نکته: مدرک مورد نیاز باید بر اساس درخواست دانشگاه آماده شود.

 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی تأیید سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • توصیه نامه، ترجیحاً از دو استاد، برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی
 • و …

توجه داشته باشید، برای ارائه درخواست خود به دانشگاه پزشکی نانجینگ حتماً باید در زمان مقرر شده توسط موسسه بنیان جهانی اوستا اقدام کنید تا درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد. بهتر است لیست دقیق‌تر و کامل‌تر مدارک مورد نیاز را از موسسه اوستا و سفارت دریافت نمایید.

با شهر نانجینگ آشنا شوید

Nanjing-city
Nanjing-city

برای تحصیل در دانشگاه پزشکی نانجینگ چین باید حدود 6 سال را در کشور چین و شهر نانجینگ بگذرانید. با این حساب لازم است درباره این شهر اطلاعاتی هرچند مختصر کسب کرده و خود را برای زندگی در آن آماده کنید.

نانجینگ شهری است که از نظر فرهنگ و تاریخ برای چین اهمیت خاصی دارد و در دوره‌های مختلف به عنوان پایتخت این کشور انتخاب شده است. این شهر در دلتای رود یانگ تسه قرار دارد که منطقه‌ای اقتصادی در چین به حساب می‌آید. نانجینگ در واقع در غرب چین قرار دارد و در این ناحیه، بعد از شانگهای، قطب برتر تجاری محسوب می‌شود. با تحصیل در دانشگاه پزشکی نانجینگ در واقع این فرصت را خواهید داشت تا در شهری با جاذبه‌های گردشگری بسیار و موقعیت‌های اقتصادی خوب زندگی کنید.

رفت و آمد در این شهر به احتمال زیاد برای شما چندان دشوار نخواهد بود، زیرا نانجینگ دارای دو خط مترو جدید و 50 ایستگاه در نقاط مختلف شهر است. همچنین به راحتی و با قطار سریع السیر می‌توانید به شانگهای نیز دسترسی داشته باشید. نانجینگ به درختان شکوفه‌های گیلاسش معروف است. این شهر آب و هوایی مرطوب و می‌توان گفت نیمه گرمسیری دارد.

آیا دانشگاه پزشکی نانجینگ مورد تایید وزارت بهداشت میباشد؟

بله – دانشگاه پزشکی نانجینگ کاملا مورد تایید وزارت بهداشت میباشد.

زبان تحصیل در دانشگاه نانجینگ چیست؟

زبان تحصیل کاملا اینگیلیسی میباشد

آیا میتوان پس از فارق التحصیلی به اروپا مهاجرت کرد؟

بله – دانشگاه نانجینگ همچنین مورد تایید کشور های اروپایی با رنک اچ + میباشد.

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021