دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای

یکی از 4 دانشگاهی که برای اولین بار طب سنتی چینی را در این کشور ارائه کردند، دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای است. این دانشگاه از 10 هزار دانشجو میزبانی می‌کند و دوره‌های بلند مدت و کوتاه مدت متعددی را برای دانشجویان بین الملل ارائه می‌دهد. شرایط عالی تحصیل و شهریه مناسب از جمله مزایای تحصیل در این دانشگاه به شمار می‌روند.

study-in-Shanghai-University-of-Traditional-Chines-Medicine
study-in-Shanghai-University-of-Traditional-Chines-Medicine
شهر
شهر

شانگهای

تعداد دانشجو
تعداد دانشجو

10.000

رنک جهانی
رنک جهانی

650

سال تاسیس
سال تاسیس

1956

دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای، یکی از 4 دانشگاه اول چین در زمینه طب سنتی چینی به شمار می‌رود که در در حومه شهر بزرگ شانگهای واقع شده است. طب چینی یکی از شاخه‌های درمان و سلامت محسوب می‌شود که خصوصاً در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. از این رو این دانشگاه توانسته به یک مقصد تحصیلی منحصر به فرد برای علاقه‌مندان به این حوزه تبدیل شود. تا جایی که هر ساله دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا، این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌نمایند.

در ادامه هر آنچه را لازم است درباره دانشگاه طب سنتی چینی بدانید تا بتوانید انتخابی مطمئن داشته باشید، در اختیار شما خواهیم گذاشت.

چرا چین و چرا دانشگاه پزشکی سنتی چینی شانگهای؟

study-in-china
study-in-china

تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارجی یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای رسیدن به آینده‌ای مطمئن و روشن است. اما انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه مقصد می‌تواند این مسیر را به مسیری پیچیده تبدیل کند. از طرفی با بالا رفتن میزان هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشورهای خارجی،تعداد انتخاب‌ها محدودتر شده است. اما خوشبختانه هنوز یک گزینه قابل اعتماد و عالی برای تحصیل خارج کشور وجود دارد و آن تحصیل در چین، مانند تحصیل در دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای است. دلایل زیادی برای انتخاب این دانشگاه و سایر دانشگاه‌های مشابه در کشور چین وجود دارد که در ادامه عنوان خواهند شد.

مانعی با عنوان محدودیت مالی وجود ندارد

یکی از بزرگ‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های معتبر چین، هزینه‌های پایین تحصیل و زندگی است. زیرا شهریه این دانشگاه‌ها، برای مثال دانشگاه طب سنتی چینی به طور قابل ملاحظه‌ای کمتر از دانشگاه‌های غربی است. خصوصاً وقتی صحبت از رشته‌هایی مانند پزشکی بالینی، پزشکی سنتی، پرستاری و … باشد، این تفاوت هزینه‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. زیرا اولاً رشته‌های مربوط به حوزه درمان همواره شهریه‌های بالاتری دارند. دوماً طول دوران تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و … بیشتر از رشته‌های علوم انسانی، فنی و … است. به این ترتیب مجموع هزینه‌ها نیز بیشتر است.

به این ترتیب انتخاب دانشگاه‌های معتبر چین، از جمله دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای، یک انتخاب هوشمندانه و مقرون به صرفه برای تحصیل خارج از کشور است.

دانشجویان بین الملل از حمایت بسیاری برخوردار هستند

یک مزیت بزرگ تحصیل در چین، امکان برخورداری از حمایت‌های ارزشمند این کشور است. زیرا دولت چین سال‌ها است که به کمک برنامه‌ها و طرح‌های مختلف، تمام تلاش خود را برای حمایت حداکثری از دانشجویان خارجی به کار بسته است، تا به این ترتیب دانشجویان نخبه بیشتری را جذب کرده و سطح کیفی سیستم آموزش عالی خود را ارتقاء ببخشد.

البته باید اعتراف کرد دولت چین در این زمینه موفق بوده است. زیرا از طرفی هر سال به تعداد متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور افزوده می‌شود. از طرفی دیگر نیز رتبه دانشگاه های چین در رده بندی‌های جهانی در حال افزایش است. اختصاص دادن انواع گوناگون بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان بین الملل و همچنین فراهم کردن امکانات اقامتی و رفاهی عالی برای این دسته از دانشجویان، مثال‌هایی از حمایت‌های دولت به شمار می‌روند.

کیفیت خدمات آموزشی و پژوهشی بالاتر از حد انتظار است

دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای، طی سال‌های اخیر توانسته‌اند اعتباری جهانی به دست آورند. زیرا به طور مداوم در حال تلاش برای ارتقاء سطح خدمات آموزشی خود بوده‌اند. سیستم آموزشی قوی، اساتید برجسته و ممتاز، تجهیزات و امکانات عالی آموزشی و تحقیقاتی، همگی مزایای تحصیل در دانشگاه های چین به حساب می‌آیند.

آشنایی با دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای

Shanghai-University-of-Traditional-Chines-Medicine-campus
Shanghai-University-of-Traditional-Chines-Medicine-campus

این دانشگاه سابقه‌ای نزدیک به 70 سال دارد و به طور دقیق‌تر در سال 1956 میلادی در شانگهای آغاز به کار کرده است. همان‌طور که در بخش ابتدایی مطلب نیز به آن اشاره کردیم، دانشگاه پزشکی سنتی چینی شانگهای یکی از اولین‌ها در حوزه خود به حساب می‌آید. از این رو اعتبار بسیاری را خصوصاً در زمینه طب سنتی چینی به دست آورده است.

دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای دارای پردیسی با مساحت 35 هکتار است. این پردیس در پارک فناوری ژینجیانگ واقع شده است و به این ترتیب از شلوغی خیابان‌های اصلی شانگهای فاصله دارد. تا به امروز افراد بسیار زیادی از این دانشگاه برتر فارغ التحصیل شده‌اند که در زمینه‌های مختلف از جمله پزشکی و تحقیقات، به مدارج بالایی نیز دست یافته‌اند.

رتبه دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای در رده بندی‌های معتبر

اگر می‌خواهید از اعتبار دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب کرده‌اید مطمئن شوید، می‌توانید نگاهی به لیست بهترین دانشگاه‌های جهان، در سیستم‌های معتبر جهانی بیندازید. دانشگاه پزشکی سنتی چینی شانگهای در رده بندی CWTS Leiden در سال 2021، جایگاه 650 در جهان و 108 در چین را به خود اختصاص داده است. این رتبه نشان می‌دهد می‌توان روی این دانشگاه به عنوان دانشگاهی دارای اعتبار که از میان صده‌ها و هزاران دانشگاه در جهان رتبه زیر 1000 را به دست آورده است، حساب کرد

تحصیل در دانشگاه شانگهای طب سنتی چین

Shanghai-University-of-Traditional-Chines-Medicine-students
Shanghai-University-of-Traditional-Chines-Medicine-students

دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای در مجموع بیش از 10 هزار دانشجو دارد. از این تعداد به طور تقریبی 1700 نفر دانشجویان بین الملل از 60 کشور جهان هستند که در دوره‌های بلند مدت مشغول به تحصیل‌اند. سالیانه حدوداً 1000 دانشجوی خارجی نیز برای سپری کردن دوره‌های کوتاه مدت و بدون مدرک، این دانشگاه را انتخاب می‌کنند. دوره‌های کوتاه مدت به زبان‌های چینی، انگلیسی، ژاپنی، فرانسوی و … ارائه می‌گردند. تمامی دوره‌های تحصیلی در حوزه‌های طب چینی، طب سوزنی، فارماکولوژی چینی، Tuina و … قرار می‌گیرند.

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای با ما تماس بگیرید

پذیرش در دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای

پذیرش در اغلب دانشگاه های چین از جمله این دانشگاه نیازی به شرکت در آزمون یا دوره‌های آمادگی خاصی ندارد. با این حساب تنها کاری که باید برای اپلای انجام دهید، جمع آوری مدارک و ارسال آن‌ها به موسسه بنیان جهانی اوستا میباشد.

بهتر است لیست دقیق و کامل مدارک را از سایت دانشگاه مطالعه کنید. با این حال تعدادی از مهم‌ترین مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای در ادامه عنوان خواهند شد.

  • آخرین مدرک تحصیلی (ترجمه چینی یا انگلیسی)
  • ریزنمرات مقاطع قبل (ترجمه چینی یا انگلیسی)
  • گواهی سلامت
  • رزومه
  • انگیزه نامه
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • رضایت نامه کتبی والدین برای افراد زیر 18 سال
  • مدرک زبان چینی HSK4 یا آیلتس/تافل با توجه به درخواست دانشگاه
  • فرم مخصوص اپلای
  • و …

شرایط اقامت دانشجویان

خوشبختانه دانشگاه‌های معتبر چین مانند دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای، امکانی فراهم آورده‌اند تا دانشجویان بین الملل با حداقل مشکلات در زمینه اقامت روبرو باشند. این دانشگاه خوابگاهی با امکانات کافی برای یک زندگی دانشجویی در پردیس اصلی دارد. به این ترتیب بسیاری از دانشجویانی از که از راه دور در دانشگاه پزشکی سنتی چینی شانگهای پذیرفته شده‌اند، می‌توانند با پرداخت مبلغ اجاره، در اتاق‌های این خوابگاه سکونت داشته باشند. بدون شک هزینه اقامت در خوابگاه به مراتب از اجاره آپارتمان‌های شخصی بیرون از دانشگاه کمتر خواهد بود.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای

cost-of-study-abroad
cost-of-study-abroad

همان‌طور که پیش‌تر نیز در این باره صحبت کردیم، هزینه تحصیل در دانشگاه های چین بسیار مناسب است. این موضوع در مورد دانشگاه پزشکی سنتی چینی شانگهای نیز صدق می‌کند. البته شهریه دانشگاه برای رشته‌های مختلف و دوره‌های گوناگون متفاوت است. برای مثال شهریه سالیانه برای دوره پنج ساله طب سوزنی حدود 42 هزار یوان و برای دوره تابستانی 9 هزار یوان است.

می‌توانید با مراجعه به سایت دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای درباره دوره‌هایی که در حال حاضر برای دانشجویان بین الملل در دسترس هستند اطلاعات لازم را به دست آورید. عنوان دوره، ددلاین اپلای، طول دوره، شهریه سالیانه و … همگی توسط بخش بین الملل دانشگاه به شما اطلاع داده می‌شود.

بورسیه‌های تحصیل در چین

اگر فکر می‌کنید برای پرداخت شهریه دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای و یا هزینه‌های زندگی در چین، با مشکل مواجه هستید می‌توانید روی بورسیه‌های مختلفی که در این کشور ارائه می‌شوند حساب کنید. بورسیه دولت مرکزی، معروف‌ترین و پرطرفدارترین بورسیه تحصیلی در این کشور است که به دانشجویان اغلب دانشگاه‌ها تعلق می‌گیرد. این بورسیه هزینه‌هایی از جمله شهریه، بیمه، خوابگاه و … را تأمین کرده و مبلغی را نیز به عنوان کمک هزینه ماهیانه در اختیار دانشجو می‌گذارد. بورسیه‌های دیگری مانند بورسیه دانشگاه، کنفوسیوس، دولت محلی، سازمان‌های خصوصی و … نیز برای تأمین هزینه‌های تحصیل در دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای در دسترس شما هستند. برخی از این بورسیه‌ها مانند بورسیه دولت مرکزی کامل و برخی جزئی محسوب می‌شوند.

توجه داشته باشید این بورسیه‌ها به صورت رقابتی ارائه می‌گردند. یعنی شما برای دریافت آن‌ها درخواست خود را ارسال می‌کنید. پس از بررسی مدارک و سوابق درخواست کنندگان، افرادی که امتیاز بالاتری به دست آورده باشند، بورسیه را دریافت خواهند کرد. با این حساب اگر سوابق علمی و پژوهشی بالاتری داشته باشید، شانس بیشتری نیز برای تأیید بورسیه خواهید داشت.

دریافت ویزای دانشجویی

Shanghai-University-of-Traditional-Chines-Medicine-museum
Shanghai-University-of-Traditional-Chines-Medicine-museum

آخرین اقدامی که باید برای تحصیل در دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای انجام دهید، درخواست ویزای دانشجویی است. ویزاهای دانشجویی چین با نام ویزای X شناخته می‌شوند. اگر دوره تحصیلی که در آن پذیرفته شده‌اید، کوتاه مدت و کمتر از 6 ماه است، باید برای ویزای X2 درخواست دهید. اما برای تحصیل در دوره‌های بیش از شش ماه لازم است ویزای X1 دریافت نمایید. مدارکی مانند پاسپورت معتبر، دو قطعه عکس مناسب پاسپورت، نامه پذیرش دانشگاه، فرم درخواست ویزا، تمکن مالی و … از جمله مدارک اصلی برای اخذ ویزا به شمار می‌روند. می‌توانید لیست کامل مدارک را در سایت سفارت چین مشاهده کنید.

فاصله میان ارسال مدارک و دریافت ویزا معمولاً بیشتر از دو هفته نخواهد شد. پس از آن می‌توانید بدون دردسر دوران تحصیل خود را در دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای آغاز نمایید.

آیا دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای مورد تایید وزارت بهداشت میباشد؟

بله – این دانشکاه علاوه بر مورد تایید بودن وزارت بهداشت ایران مورد تاییده اکثر کشور های اروپیایی نیز میباشد.

آیا میتوان در این دانشگاه بورسیه شد؟

بله – تمام دانشگاه های چین بورسیه های مخصوص خود را داردن که به متقاضیانی که شرایط لازمه رو داشته باشند اعطا میشوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021