دانشگاه شانتو چین

چین در سال‌های اخیر به عنوان یک قطب مهم تحصیلی در آسیا شناخته می‌شود. این شهرت به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه شانتو چین است. این دانشگاه در رشته‌های مختلف مانند پزشکی، فنی و مهندسی، حقوق، هنر و … دانشجوی بین الملل می‌پذیرد. تمام امکاناتی که دانشجویان خارجی برای تحصیل در یک کشور غریبه به آن نیاز دارند، در دانشگاه بزرگ شانتو فراهم شده است.

shantou-university-in-china
shantou-university-in-china
شهر
شهر

شانتو

تعداد دانشجو
تعداد دانشجو

10.294

رنک جهانی
رنک جهانی

801-1000

سال تاسیس
سال تاسیس

1981

امروزه تعداد دانشگاه‌های معتبر جهان که پذیرای دانشجویان بین الملل هستند آنقدر زیاد است که انتخاب بهترین مقصد تحصیلی را دشوار می‌کند. اما بخصوص اگر ترجیح می‌دهید در یک کشور آسیایی مشغول ادامه تحصیل شوید، با اطمینان دانشگاه شانتو چین را به شما معرفی می‌کنیم. هر چند این دانشگاه به راحتی می‌تواند با بهترین دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی نیز رقابت کند.

دانشگاه برتر شانتو را می‌توان یکی از گزینه‌های اول تحصیل در چین، خصوصاً برای رشته‌های حوزه درمان و سلامت در نظر گرفت. سیستم آموزشی غنی و بهره گیری از بهترین اساتید و امکانات آموزشی باعث شده است این دانشگاه یکی از پرطرفدارترین‌های چین باشد. در ادامه شما را با دانشگاه شانتو به طور کامل آشنا خواهیم کرد تا بدون تردید و با اطمینان کامل، برای آینده تحصیلی خود تصمیم بگیرید.

آشنایی با دانشگاه محبوب شانتو در چین

این دانشگاه در سال 1981 میلادی تأسیس شده است و تحت نظارت و حمایت وزارت آموزش و پرورش چین، بنیاد Li Ka Shing و دولت استانی گوانگ‌دونگ است. دانشگاه شانتو یکی از دانشگاه‌هایی است که در پروژه 211 با دولت مرکزی چین همکاری دارد و در راستای ارتقاء سطح آموزش در کشور چین، فعالیت می‌نماید.

پردیس اصلی این دانشگاه در شهری ساحلی، در شمال غربی شانتو واقع شده است و از کشورهای مختلف جهان پذیرای دانشجویان مستعد و تلاشگر است.

رتبه و جایگاه جهانی دانشگاه شانتو چین

shantou-university-outview
shantou-university-outview

یکی از اولین فاکتورهایی که در انتخاب یک دانشگاه تأثیرگذار است، جایگاه آن در رده بندی‌های جهانی و در مقایسه با دانشگاه‌های بزرگ دنیاست. از این رو در این بخش می‌خواهیم به بررسی رتبه دانشگاه برتر شانتو در رده بندی‌های معتبر بپردازیم.

ابتدا نگاهی به رده بندی Times در سال 2022 می‌اندازیم. طبق این مرجع، دانشگاه شانتو در جایگاه 801-1000 جهان و 63 چین قرار دارد. همچنین در لیست بهترین دانشگاه‌های جهان از نگاه Shanghai Jiao Tong Ranking، این دانشگاه در رده 801-900 واقع شده است که نشان دهنده برتری آن نسبت به بسیاری از دیگر دانشگاه های چین و آسیا است.

معرفی دانشکده‌ها و رشته‌ها

دانشگاه شانتو در مجموع بیش از ده کالج و دانشکده مجزا دارد که در حوزه‌های گوناگون و مقاطع تحصیلی مختلف مشغول ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی هستند. این دانشکده‌ها و کالج‌ها عبارتند از:

 • کالج پزشکی
 • کالج علوم
 • دانشکده حقوق
 • کالج مهندسی
 • کالج هنرهای آزاد
 • دانشکده هنر و طراحی
 • دانشکده روزنامه نگاری و ارتباطات
 • مرکز آموزش هنر
 • مرکز زبان انگلیسی
 • دانشکده کسب و کار
 • دانشکده آموزش بین الملل
 • مرکز آموزش مداوم

بسیاری از افراد دانشگاه شانتو چین را به خاطر کالج پزشکی و رشته‌های درمان می‌شناسند. اما رشته‌های متنوع دیگری نیز در این دانشگاه تدریس می‌شوند از جمله: مهندسی عمران، حقوق، مهندسی الکترونیک و برق، زبان و ادبیات، شیمی، فیزیک و نجوم، ریاضیات و استاتیک، حسابداری و امور مالی، مدیریت و کسب و کار، علوم کامپیوتر، روانشناسی، علوم زیست شناسی، رسانه و ارتباطات، سیاست و مطالعات بین الملل، مهندسی مکانیک و هوافضا، هنر و نمایش و …

مزایای تحصیل در دانشگاه شانتو

shantou-university-buildings
shantou-university-buildings

تا چند سال قبل، چین تنها به عنوان یک ابرقدرت در حیطه اقتصاد و تجارت شناخته می‌شد. اما سیاست‌های دولت این کشور به نحوی پیش رفت که امروزه دانشگاه های چین به عنوان بهترین دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی شناخته می‌شوند. یکی از همین دانشگاه‌های پرطرفدار دانشگاه شانتو است. اما سؤال اینجاست که دانشگاه پرطرفدار شانتو چه ویژگی‌های مثبتی دارد که آن را به یک گزینه منحصر به فرد برای تحصیل بین الملل تبدیل کرده است؟ پاسخ این سؤال را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

سیستم آموزشی قوی و قابل اعتماد

اولین و بزرگ‌ترین قدم مثبتی که چین در راستای جذب دانشجویان بین الملل برداشت، ارتقاء سیستم آموزشی در مراکز آموزش عالی بود. دانشگاه شانتو به عنوان یکی از دانشگاه‌های مطرح چین، سیستمی متقن و پیشرفته در حوزه آموزش و تحقیقات دارد که موجب محبوبیت آن شده است. همچنین کمک گرفتن از اساتیدی کاربلد و ممتاز باعث شده است سطح کیفی آموزش در این دانشگاه روز به روز در حال رشد باشد. به تمامی این موارد، امکانات عالی و تجهیزات پیشرفته از قبیل بیمارستان‌های مجهز، آزمایشگاه‌های کامل و … را نیز اضافه نمایید.

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه شانتو چین

بدون شک یادگیری زبان چینی، آن هم در حدی که بتوان به واسطه آن سر کلاس‌های درس نشست، کار آسانی نیست. یکی از مزایای بزرگ تحصیل در دانشگاه برتر شانتو، تحصیل به زبان انگلیسی است.

البته لازم است بدانید تحصیل در برخی رشته‌ها که مشمول کارآموزی هستند، خصوصاً پزشکی، به سطح قابل قبولی از دانش زبان چینی نیز احتیاج دارد. زیرا در طول دوره کارآموزی شما ملزم به برقراری ارتباطات با بیماران هستید.

تحصیل با حداقل بودجه

تحصیل در دانشگاه شانتو و دیگر دانشگاه های چین یک مزیت مهم دیگر نیز دارد و آن پایین بودن شهریه‌ها است. اگر توانایی پرداخت شهریه‌های هنگفت دانشگاه‌های غربی را ندارید اما دوست دارید در دانشگاهی معتبر تحصیل کنید، مرکز آموزش عالی شانتو بهترین گزینه برای شما است. در این دانشگاه، علاوه بر پایین بودن شهریه‌ها، امکان استفاده از انواع بورسیه تحصیلی نیز برای دانشجویان بین الملل فراهم شده است.

تحصیل در دانشگاه معتبر شانتو

shantou-university-medical-college
shantou-university-medical-college

دانشگاه شانتو در مجموع بیش از 12 هزار دانشجو دارد. از این تعداد حداقل 1200 نفر، دانشجوی بین الملل از کشورهای مختلف هستند که این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده‌اند. تحصیل در این مرکز آموزش عالی در رشته‌های گوناگون و مقاطع تحصیلی مختلف، امکان پذیر است.

امکانات آموزشی و رفاهی متعددی که در دانشگاه شانتو فراهم شده است، شرایط تحصیل را برای دانشجویان بین الملل آسان‌تر می‌کند. برای مثال دانشجویان می‌توانند در عوض اجاره آپارتمان، در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه اقامت داشته باشند. بدیهی است هزینه اقامت در خوابگاه به طور مشخصی از اجاره آپارتمان پایین‌تر خواهد بود. این در حالی است که کلیه امکاناتی که برای یک زندگی دانشجویی نیاز است، در این خوابگاه‌ها مهیا شده است.

امکانات فرهنگی و آموزشی دانشگاه شانتو برای دانشجویان

در دانشگاه بزرگ شانتو، تنها کلاس‌های درس در جریان نیستند. بلکه سالن‌ها و فضاهای ورزشی، مراکز تحقیقاتی پزشکی و … نیز به چشم می‌خورند. در کل مجموعه دانشگاه شانتو، ده‌ها زمین تنیس، بسکتبال، بدمینتون، والیبال، بدنسازی، فوتبال، اسکیت، استخر و … وجود دارد. همچنین مرکز بزرگ و پیشرفته‌ای که به نام تالار علوم زندگی شهرت دارد و یک مرکز پزشکی ویژه شبیه سازی، از دیگر امکاناتی هستند که علاوه بر خدمات رایج آموزشی، در اختیار دانشجویان و محققان قرار داده شده است.

تحصیل در کالج پزشکی دانشگاه شانتو در چین

همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، رشته‌های حوزه سلامت و درمان در این دانشگاه طرفداران زیادی دارند. پزشکی بالینی در کالج پزشکی شانتو، طی دوره‌ای پنج ساله و پرستاری طی دوره‌ای 4 ساله ارائه می‌گردد. دروس تئوری در این دوره‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌گردند. در کنار آن دانشجویان باید در دوره‌های زبان چینی نیز شرکت کنند تا خود را برای کارآموزی در بیمارستان‌ها آماده سازند.

برای پذیرش در کالج پزشکی دانشگاه شانتو باید در آزمون‌های ورودی SAT یا ACT نیز پذیرفته شوید. همچنین داشتن نمرات بالاتر از متوسط در دروس تخصصی شانس شما را برای پذیرش بیشتر خواهد کرد.

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه شانتو با ما تماس بگیرید

شرایط پذیرش در دانشگاه شانتو

apply-for-shantou-university
apply-for-shantou-university

برای پذیرش در این دانشگاه باید ابتدا ، تمامی مدارک و شرایط مورد نیاز را مطالعه کرده و سپس در ددلاین مشخص شده، درخواست خود را به موسسه اوستا ارسال کنید. برخی از این مدارک عبارتند از:

 • تکمیل و امضای فرم اپلای
 • عکس
 • مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
 • مدرک زبان معتبر
 • گواهی بهداشت و سلامت جسم
 • ریزنمرات دوره تحصیلی قبلی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل یک سال
 • مدارک SAT و یا ACT (برای کالج پزشکی)
 • و …

هزینه‌های تحصیل در مرکز آموزش عالی شانتو چقدر است؟

شهریه دانشگاه شانتو برای رشته‌ها و مقاطع مختلف گوناگون است. برای مثال شهریه پزشکی و دندانپزشکی بالاتر از رشته‌‎های علوم انسانی یا فنی خواهد بود. با این وجود نیز، هزینه تحصیل در این دانشگاه از دانشگاه‌های آمریکایی یا اروپایی بسیار پایین‌تر است. هزینه سالیانه تحصیل در رشته پزشکی در کالج پزشکی شانتو را به طور تقریبی می‌توان 60 هزار یوان در نظر گرفت.

علاوه بر شهریه دانشگاه باید هزینه‌های دیگری مانند هزینه اقامت در خوابگاه را نیز در محاسبات مالی خود در نظر بگیرید. به طور حدودی می‌توان گفت هزینه اقامت در یک اتاق دو نفره 800 یوان در ماه و اقامت در اتاق تک نفره 1200 یوان در ماه است.

تحصیل رایگان در دانشگاه شانتو چین

احتمالاً شما نیز اصطلاح “تحصیل رایگان در چین” را زیاد شنیده‌اید. باید بگوییم این اصطلاح کاملاً صحت دارد. زیرا دولت چین شرایطی را فراهم کرده است تا اغلب دانشجویان بین الملل، از جمله دانشجویان دانشگاه شانتو، بتوانند از یکی از بورسیه‌های مختلف این کشور، بهره‌مند شوند. این بورسیه‌ها توسط سازمان‌ها و منابع مختلف تأمین می‌شوند که معروف‌ترین آن‌ها بورسیه دولت مرکزی چین است. این بورسیه در واقع یک کمک هزینه کامل است که هم هزینه‌های تحصیل و هم هزینه‌های زندگی دانشجویان را به طور کامل پوشش می‌دهد. برای ثبت درخواست بورسیه دولت مرکزی باید از طریق سایت اقدام نمایید.

علاوه بر بورسیه گفته شده، فاندهای متنوع دیگری نیز در دسترس دانشجویان بین الملل دانشگاه شانتو قرار دارند. بورسیه دولت محلی، فاند دانشگاه، بورسیه کنفوسیوس، کمک هزینه‌هایی که توسط سازمان‌های خصوصی تأمین می‌شوند و .. از جمله این فاندهای تحصیلی هستند. فراموش نکنید که شما در آن واحد تنها می‌توانید از یک بورسیه استفاده کنید. پس بهتر است قبل از هر چیز درباره بورسیه‌های موجود تحقیق کرده و مناسب‌ترین آن‌ها را برای پیگیری انتخاب کنید.

آخرین کاری که باید برای ورود به دانشگاه بزرگ شانتو انجام دهید

shantou-university-campus
shantou-university-campus

دریافت نامه پذیرش دانشگاه شانتو به مثابه کلید ورود شما به چین است. البته لازم است پیش از آن برای دریافت ویزا اقدام کنید. اگر در دوره‌های بلند مدت (بیش از شش ماه) پذیرش گرفته‌اید، باید برای ویزای دانشجویی X1 درخواست دهید. ارائه مدارکی مانند گواهی عدم سوء پیشینه، پاسپورت معتبر، گواهی سلامت جسمی، نامه پذیرش دانشگاه، فرم درخواست ویزا، مدارک تحصیلی و هویتی، دو قطعه عکس و … برای ثبت درخواست الزامی است. پس از آن اگر مدارک شما بنابر آنچه در سایت سفارت ذکر شده است کامل باشد، تا حداکثر دو هفته ویزای خود را دریافت خواهید کرد و می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه شانتو عازم چین شوید.

آیا دانشگاه شانتو چین مورد تایید وزارت بهداشت میباشد؟

بله – این دانشکاه علاوه بر مورد تایید بودن وزارت بهداشت ایران مورد تاییده اکثر کشور های اروپیایی نیز میباشد.

آیا میتوان در دانشگاه شانتو چین بورسیه شد؟

بله – تمام دانشگاه های چین بورسیه های مخصوص خود را داردن که به متقاضیانی که شرایط لازمه رو داشته باشند اعطا میشوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021