دانشگاه داروسازی چین

دانشگاه داروسازی چین، یک مرکز آموزش عالی معتبر در شهر نانجینگ است که خصوصاً در رابطه با رشته‌های مرتبط به علوم دارویی، شهرت بسیاری دارد. این دانشگاه در ابتدا در سال 1936 میلادی در قالب یک کالج داروسازی تأسیس شده و با گذشت سال‌ها به یکی از برترین دانشگاه‌های چین تبدیل گشته است. هم اکنون بیشتر از 16 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

China-Pharmacetical-University-beautiful-nature
China-Pharmaceutical-University-beautiful-nature
شهر
شهر

نانجینگ

تعداد دانشجو
تعداد دانشجو

16000

رنک دانشگاهی
رنک دانشگاهی

920

سال تاسیس
سال تاسیس

1936

اگر حوصله خواندن مقاله را ندارین به این پادکست گوش کنین

دانشگاه داروسازی چین (CPU) دانشگاهی تخصصی در زمینه علوم دارویی است که در شهر نانجینگ قرار دارد. این دانشگاه از جمله مراکز آموزشی معتبر چین به حساب می‌آید که در پروژه‌های تحقیقاتی وزارت آموزش و پرورش این کشور از جمله پروژه 211 و پروژه 958 شرکت دارد. به طور کلی در سال‌های اخیر دانشگاه‌های چین در حوزه درمان و سلامت به از جمله دانشگاه‌های معتبر آسیا و حتی جهان تبدیل شده‌اند. از این رو سال به سال به تعداد دانشجویانی که متقاضی تحصیل در این مراکز هستند افزوده می‌شود.

دانشگاه داروسازی چین نیز یکی از این مراکز آموزش عالی معتبر است که می‌تواند هدفی عالی برای افرادی باشند که ترجیح می‌دهند در دانشگاهی خارجی با شهریه مناسب مشغول به تحصیل شوند. در این مطلب به طور دقیق و جامع شما را با این دانشگاه و چگونگی تحصیل در آن به عنوان یک دانشجوی بین الملل آشنا خواهیم کرد.

آشنایی بیشتر با دانشگاه داروسازی چین

China-Pharmaceutical-University-logo
China-Pharmaceutical-University-logo

این دانشگاه در ابتدا در سال 1936 میلادی به عنوان کالج ملی داروسازی فعالیت خود را آغاز نمود. طی سال‌ها این کالج دستخوش تغییراتی شد تا این که در سال 1986 رسماً به دانشگاه داروسازی چین تغییر نام یافت و از آن روز تا به اکنون به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های تخصصی داروسازی در چین دانشجویان زیادی را می‌پذیرد. خوب است بدانید این دانشگاه به دلیل اعتبار و سابقه‌ درخشان خود، با بیش از 30 مرکز آموزشی در کل دنیا و 40 کشور مختلف در زمینه آموزش و تحقیقات فعالیت مشترک و تبادلات آکادمیک دارد؛ کشورهایی از جمله ایتالیا، استرالیا، هنگ‌کنگ، انگلستان، آمریکا، ژاپن و …

دانشگاه داروسازی چین دارای دو پردیس است. پردیس اول در مرکز شهر نانجینگ قرار دارد، به نام Xuanwumen. پردیس دوم در حومه شهر (جنوب شرق نانجینگ) ساخته شده است و با نام پردیس Jiangning شناخته می‌شود.

افتخارات دانشگاه

این دانشگاه در مجموع بیش از 500 عضو هیئت علمی دارد که بسیاری از آن‌ها از جمله اساتید و متخصصان برجسته کشور محسوب می‌شوند. دانشگاه داروسازی چین، به جز آموزش، در زمینه تحقیقات نیز فعالیت‌های ارزشمند زیادی داشته و پروژه‌های بسیاری را در سطح ملی و بین المللی به سرانجام رسانده است. همچنین این دانشگاه توانسته برای سه سال پی در پی جایزه “نحوه آموزش” که یک جایزه ملی است را از آن خود نماید.

رنکینگ دانشگاه داروسازی چین

China-Pharmaceutical-University-entrance
China-Pharmaceutical-University-entrance

خوب است بدانید در سال 2018 این دانشگاه به عنوان دانشگاه رتبه اول چین در رشته داروسازی انتخاب شد و همچنین در حوزه داروسازی سنتی چین، رتبه سوم را به دست آورد. همچنین بر اساس سیستم رتبه بندی US News، این دانشگاه در سال 2021 توانست رتبه 15 جهانی و اول ملی را در حوزه داروسازی به دست آورد.

تحصیل در دانشگاه تخصصی داروسازی چین

اگر می‌خواهید در یک دانشگاه تخصصی معتبر در رشته داروسازی مشغول به تحصیل شوید، این دانشگاه یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست. این دانشگاه در مجموع بیش از 16 هزار دانشجوی تمام وقت دارد که از این بین نزدیک 400 نفر دانشجویان بین المللی هستند که از حدود چهل کشور گوناگون در دنیا، دانشگاه علوم داروسازی چین را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند. جالب است بدانید دانشگاه داروسازی چین اولین دانشگاهی بود که از سال 1977 در رشته داروسازی اقدام به پذیرش دانشجویان بین الملل نمود.

گفته می‌شود بیش از 99 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه وارد محیط کار شده‌اند و این آماری عالی در میان دانشگاه‌های چین به حساب می‌آید.

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه داروسازی چین با متخصصان ما تماس بگیرید

آشنایی با دانشکده‌ها

China-Pharmaceutical-University-departments
China-Pharmaceutical-University-departments

دانشگاه داروسازی چین در مجموع 6 دانشکده و 4 دپارتمان مستقل دارد. دانشکده‌ها عبارتند از:

 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده داروسازی سنتی چینی
 • دانشکده تجارت بین الملل داروسازی
 • دانشکده آموزش عالی حرفه‌ای
 • دانشکده علوم و فناوری زندگی
 • دانشکده آموزش مداوم

دپارتمان‌های فعالی این دانشگاه نیز شامل 4 گروه زیر هستند:

 • گروه زبان‌های خارجی
 • گروه علوم پایه
 • گروه تربیت بدنی
 • گروه علوم اجتماعی

رشته‌های تحصیلی

China-Pharmaceutical-University-building
China-Pharmaceutical-University-building

دانشگاه داروسازی چین به طور کلی سه رشته کلیدی داروسازی، شیمی دارویی، شناخت داروهای گیاهی و طبیعی را در برنامه تحصیلی خود دارد. به این سه رشته می‌توان داروسازی مدرن-سنتی چینی و گیاهی را نیز به عنوان یک رشته کلیدی استانی اضافه نمود. به طور جزئی‌تر این دانشگاه در مقطع کارشناسی 20 رشته، در مقطع کارشناسی ارشد 29 رشته و در مقطع دکتری 26 رشته را در بر می‌گیرد. کلیه رشته‌هایی که در دانشگاه داروسازی چین تدریس می‌شوند عبارتند از:

 • جامعه شناسی
 • علوم فیزیکی
 • جنگلداری و کشاورزی
 • فیزیک و نجوم
 • علوم بیولوژیکی
 • شیمی
 • حسابداری
 • اقتصاد
 • زمین شناسی، علوم دریایی و محیط زیست
 • مدیریت کسب و کار
 • علوم کامپیوتر
 • مهندسی عمومی
 • روانشناسی
 • بهداشت و سلامت
 • هنر
 • ادبیات و زبان شناسی
 • حقوق و …

آشنایی با دوره تحصیلی داروسازی در چین

China-Pharmaceutical-University-outview
China-Pharmaceutical-University-outview

مقطع لیسانس داروسازی در این دانشگاه به طور کلی در طی دوره‌ای 4 ساله ارائه می‌گردد. در دو سال اول دانشجویان باید دروس عمومی مختلف از جمله ریاضیات، آمار و احتمال، مبانی کامپیوتر، زبان و فرهنگ چینی و … را آموزش ببینید. در ابتدای سال سوم گرایش انتخاب می‌شود. دروس حوزه شیمی مانند شیمی آلی و معدنی، شیمی فیزیک، شیمی تحلیلی، زیست شناسی مولکولی، بیوشیمی و … در سال سوم ارائه می‌شوند. در آخرین سال دوره لیسانس داروسازی نیز دانشجویان باید دروس تخصصی داروسازی از جمله فارماکولوژی، فارماکولوژی بالینی، تجزیه و تحلیل داروسازی، تجزیه و تحلیل طیفی داروسازی، بررسی پزشکی مدرن، سینتیک متابولیسم دارویی، اقلام دارویی، کروماتوگرافی داروسازی و … را آموزش ببینند.

امکانات دانشگاه داروسازی چین برای دانشجویان بین الملل

China-Pharmaceutical-University-dorm
China-Pharmaceutical-University-dorm

بدون شک اولین دغدغه یک دانشجو برای تحصیل در کشوری خارجی، مسئله اقامت است. خوشبختانه اغلب دانشگاه‌های چین از جمله این دانشگاه امکان اقامت در خوابگاه‌ها را برای دانشجویان بین الملل فراهم کرده‌اند. به این ترتیب می‌توانید بدون نگرانی از بابت سکونت برای تحصیل در دانشگاه داروسازی چین اقدام نمایید. با اقامت در خوابگاه می‌توانید تا حد زیادی در میزان هزینه‌های زندگی نیز صرفه جویی نمایید.

خوابگاه‌های این دانشگاه امکانات حداقلی مورد نیاز را برای یک زندگی دانشجویی فراهم کرده‌اند. برای هر اتاق، تخت خواب، میز مطالعه، کتابخانه، سیستم تهویه هوا، آب گرم، اینترنت و … در نظر گرفته شده است.

هزینه تحصیل در چین و زندگی

China-Pharmaceutical-University-view
China-Pharmaceutical-University-view

دانشگاه‌های چین از جمله دانشگاه داروسازی چین دارای شهریه‌هایی مشخص هستند. اما خبر خوب این است که شهریه این دانشگاه‌ها به مراتب از شهریه دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی کمتر است. به همین دلیل است که چین مقصدی عالی برای تحصیل خصوصاً در رشته‌های پزشکی، داروسازی و … به شمار می‌رود. هزینه حدودی تحصیل در دانشگاه تخصصی داروسازی چین در نانجینگ، در مقطع کارشناسی، حدود 27 هزار تا 36 هزار یوان در سال است. برای کارشناسی ارشد این مبلغ به 36 هزار تا 46 هزار یوان افزایش می‌یابد و دانشجویان دکتری نیز باید سالیانه حدود 52 هزار یوان شهریه بپردازند.

برای محاسبه هزینه تحصیل در این دانشگاه باید هزینه‌های دیگر مانند خوابگاه، خوراک، بیمه و … را نیز در نظر بگیرید. برای مثال هزینه اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی به طور تقریبی به صورت زیر است:

 • اتاق یک‌نفره: ماهیانه 1700یوان
 • اتاق دونفره: ماهیانه 1000 یوان

سایر هزینه‌های معمول از جمله خوراک، پوشاک و … بستگی زیادی به سبک زندگی اشخاص دارد ولی می‌توان مقداری حدودی از 300 تا 370 یوان برای آن در نظر گرفت. لازم به ذکر است برای پذیرش در دانشگاه داروسازی چین و بررسی مدارک نیز لازم است هزینه‌ای حدود چهل تا شصت یوان بپردازید.

امکان استفاده از بورسیه تحصیلی برای رشته داروسازی در چین

در چین بورسیه‌های تحصیلی گوناگونی از سمت بنیادهای مختلف برای دانشجویان بین الملل در نظر گرفته می‌شود. هر چند تعداد این بورسیه‌ها محدود است اما می‌تواند شانس خوبی برای دریافت کمک هزینه تحصیلی باشد. به طوری که می‌توان گفت سالیانه بیش از 40 هزار دانشجوی بین الملل از این بورسیه‌ها استفاده می‌کنند. برخی از این بورسیه‌های در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تمام هزینه شهریه و برخی دیگر نیمی از آن را پوشش می‌دهند. بورسیه‌ای که برای دانشجویان دکتری در دانشگاه داروسازی چین و سایر دانشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود علاوه بر شهریه، تا میزان خوبی هزینه یک زندگی دانشجویی را نیز در بر می‌گیرند.

برای دریافت بورسیه باید از طریق موسسه ی بنیاد جهانی اوستا اقدام نمایید. شرایط شما از نظر امتیازات و صلاحیت علمی بررسی شده و در صورت تأیید می‌توانید فاند تحصیلی را دریافت نمایید. این امکان نیز برای شما وجود دارد که بعد از ورود به دانشگاه و در ترم‌های بعد برای بورسیه درخواست دهید. خوب است بدانید سالیانه حدود 170 دانشجو از دانشگاه تخصصی داروسازی چین بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند.

شرایط و مدارکی که برای تحصیل در دانشگاه داروسازی چین نیاز دارید

China-Pharmaceutical-University-students
China-Pharmaceutical-University-students

برای تحصیل در رشته داروسازی ( وبسایت دانشگاه ) در چین لازم است شرایط اولیه‌ای داشته باشید و مدارک مورد درخواست دانشگاه را برای اپلای آماده نمایید:

 • شروط اولیه ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی، حداقل سن 18 سال و اتمام دوره دبیرستان است.
 • اگر دوره تحصیلی مورد درخواست شما به زبان انگلیسی است، باید حداقل نمره 6 و نیم آیلتس را کسب کرده باشید و بتوانید مدرک آن را ارائه دهید. البته اطلاعات دقیق در مورد مدرک زبان مورد نیاز، توسط دانشگاه اعلام می‌گردد.
 • اگر قصد دارید در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری برای این دانشگاه درخواست پذیرش دهید، لازم است حداقل دو توصیه نامه از اساتید، به زبان چینی یا انگلیسی ارائه نمایید.
 • ارائه گواهی تمکن مالی یکی دیگر از شروط پذیرش در دانشگاه و اخذ ویزای چین است.
 • برای درخواست پذیرش باید آخرین مدرک تحصیلی قبلی به همراه ریزنمرات (ترجمه شده) را آماده نمایید.
 • گواهی سلامت پزشکی، پاسپورت معتبر، گواهی عدم سوء پیشینه و … از دیگر مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه داروسازی چین است.

تمام مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزا در سایت موسسه اوستا و سایت سفارت به طور کامل قید شده است. همچنین دقت داشته باشید که لازم است در زمان مقرر شده توسط دانشگاه برای ارائه درخواست خود اقدام کنید تا مورد بررسی قرار گیرد.

آیا برای تحصیل در این دانشگاه ارایه مدرک زبان ضروروی است ؟

خیر . برای تحصیل در این دانشگاه داشتن مدرک زبان نیاز نیست

آیا مدرک این دانشگاه مورد تایید ایران می باشد ؟

بله. مدرک این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021