دانشگاه پزشکی ونژو

دانشگاه پزشکی ونژو یکی از بهترین دانشگاه‌های چین در حوزه علوم مرتبط با پزشکی و درمان است. این دانشگاه به جز آموزش در حیطه تحقیقات نیز فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای دارد و در حال حاضر با 18 بیمارستان نیز در حال همکاری است. هر سال حدود 25 هزار دانشجو در دانشگاه پزشکی ونژو مشغول به تحصیل هستند.

Wenzhou-Medical-University-building
Wenzhou-Medical-University-building
شهر
شهر

ونژو

تعداد دانشجو
تعداد دانشجو

25000

رنک دانشگاهی
رنک دانشگاهی

500-601

سال تاسیس
سال تاسیس

1912

اگر حوصله خواندن مقاله را ندارید به پادکست زیر گوش کنین

دانشگاه پزشکی ونژو (WMU) یکی از دانشگاه‌های برتر کلیدی در کشور چین به شمار می‌رود که در استان ژجیانگ واقع شده است. این دانشگاه تحت نظارت دولت استانی ژجیانگ مشغول فعالیت است. دانشگاه علوم پزشکی ونژو را می‌توان به نحوی نشأت گرفته از دانشگاه تخصصی پزشکی ژجیانگ دانست که در سال 1912 تأسیس شد. در سال 1958 تعدادی از دانشکده‌های دانشگاه ژجیانگ تحت عنوان کالج پزشکی ونژو، در هانگژو گرد هم آمدند که در ادامه نام این کالج به طور رسمی به دانشگاه پزشکی ونژو تغییر یافت. از آن زمان تا کنون این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه‌های فعال و پیشرو در زمینه آموزش پزشکی در چین مشغول به کار بوده است.

به دلایل مختلف از جمله هزینه‌های تحصیل، اعتبار دانشگاه‌ها و … این روزها افراد بسیاری از نقاط مختلف دنیا ترجیح می‌دهند برای تحصیل در رشته‌های مختلف و خصوصاً پزشکی، دانشگاه‌های معتبر چین را انتخاب کنند. یکی از این دانشگاه‌ها که در میان دانشجویان بین الملل طرفداران خاص خود را دارد، دانشگاه علوم پزشکی ونژو است. اگر دوست دارید درباره این دانشگاه تخصصی پزشکی بیشتر بدانید حتماً تا پایان این مطلب ما را همراهی نمایید.

درباره دانشگاه پزشکی ونژو چقدر می‌دانید؟

Wenzhou-Medical-University-view
Wenzhou-Medical-University-view

یکی از دانشگاه‌های پیشرو کشور چین خصوصاً در عرصه پزشکی، دانشگاه کلیدی ونژو است. این دانشگاه نه فقط در حیطه آموزش بلکه در زمینه تحقیقات نیز یکی از فعال‌ترین‌ها در عرصه ملی و بین المللی به حساب می‌آید. تا به امروز این دانشگاه بیشتر از 1200 پروژه تحقیقاتی را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده و جوایز بسیاری در حوزه‌های گوناگون از قبیل اختراع و فناوری، تکنولوژی پزشکی، آموزش و پرورش، علوم انسانی و اجتماعی، فناوری دارویی و … به دست آورده است.

خوب است بدانید دانشگاه پزشکی ونژو در مجموع حدود 14000 پرسنل دارد که بخش بزرگی از این تعداد به اساتید تمام وقت و پزشکان ارشد اختصاص پیدا می‌کند. این دانشگاه در مجموع دارای سه پردیس به نام‌های چاشان، ژئویان و بینهای (در منطقه دانگتو) است که مساحت این سه پردیس در مجموع به 70 هکتار می‌رسد. پردیس چاشان، شعبه اصلی دانشگاه محسوب می‌شود که بخش زیادی از دانشجویان را میزبانی می‌کند.

آشنایی با ونژو، بندرگاهی زیبا در استان ژجیانگ

wenzhou-sity
wenzhou-city

بدون شک آشنایی با شهر محل تحصیل به اندازه آشنایی با دانشگاه اهمیت دارد. اگر دانشگاه پزشکی ونژو دانشگاه هدف شما برای تحصیل است، لازم است اطلاعاتی مختصر درباره شهر زیبای ونژو کسب نمایید.

ونژو بندرگاهی معروف در استان ژجیانگ است که باید بگوییم شهری ثروتمند به شمار می‌رود. این شهر در ساحل جنوب شرق کشور چین واقع شده است. ونژو جایی است که دقیقاً دو منطقه اقتصادی رودهای مروارید دلتا و یانگ تسه با هم تلاقی پیدا می‌کنند و همین امر به اهمیت این شهر در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و حتی حمل و نقلی می‌افزاید. با تحصیل در دانشگاه پزشکی ونژو می‌توانید در یکی از زیباترین و پربارش‌ترین شهرهای چین با کوه‌ها و رودخانه‌های دیدنی و آب و هوایی معتدل زندگی کنید و انواع غذاهای ویژه دریایی را در بهترین رستوران‌های چینی امتحان کنید.

رنکینگ دانشگاه

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های معتبر در چین به شمار می‌رود. در رتبه بندی Shanghai Jiao Tong در سال 2021، این دانشگاه جایگاه 501 تا 600 را به دست آورده است. علاوه بر این دانشگاه پزشکی ونژو در میان دانشگاه‌های پزشکی چین جزء ده دانشگاه برتر قرار می‌گیرد. همچنین مقایسه‌ای میان دانشگاه‌های معتبر چین از نظر کیفیت آموزش پزشکی برای میزبانی دانشجویان خارجی انجام شده که در آن، دانشگاه کلیدی پزشکی ونژو جزء سی گزینه اول قرار گرفته است.

خوب است بدانید این دانشگاه با حدود 18 بیمارستان همکاری دارد و همچنین با بسیاری از مراکز تحقیقاتی و آموزشی در سراسر دنیا در ارتباط است.

تحصیل در دانشگاه پزشکی ونژو

Wenzhou-Medical-University-in-china
Wenzhou-Medical-University-in-china

این دانشگاه کلیدی در مجموع حدود 25 هزار دانشجو دارد که می‌توان گفت بیش از 1000 نفر از آن‌ها دانشجویان بین الملل هستند. این دانشجویان از کشورهای مختلف آسیایی، آمریکایی، اروپایی و استرالیا، این دانشگاه را برای تحصیل خود انتخاب کرده‌اند و هر ساله به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. دانشجویان در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل‌ هستند و می‌توانند از امکانات گوناگون دانشگاه از جمله خوابگاه دانشجویی، مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه‌های حرفه‌ای، کتابخانه‌ای با بیش از یک و نیم میلیون جلد کتاب و … بهره ببرند.

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه ونژو با متخصصان ما تماس بگیرید

دانشکده‌های دانشگاه پزشکی ونژو

Wenzhou-Medical-University-hospital
Wenzhou-Medical-University-hospital

این دانشگاه در مجموع بیش از 15 دانشکده فعال دارد که عبارتند از:

 • دانشکده علوم پایه پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده پزشکی بالینی I
 • دانشکده پزشکی بالینی II
 • دانشکده علوم آزمایشگاهی و زیستی
 • دانشکده چشم پزشکی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده علوم دارویی
 • دانشکده بهداشت روانی
 • دانشکده مدیریت و بهداشت عمومی
 • دانشکده اطلاعات و مهندسی
 • دانشکده مارکسیسم
 • دانشکده علوم ورزشی
 • دانشکده کارآفرینی
 • دانشکده مهندسی پزشکی
 • دانشکده زبان‌های خارجی
 • دانشکده نوآوری و آموزش
 • دانشکده مطالعات بین الملل

علاوه بر این دانشکده‌ها، دانشگاه پزشکی ونژو از چند بیمارستان وابسته نیز پشتیبانی می‌کند از جمله بیمارستان دندانپزشکی، بیمارستان چشم پزشکی، بیمارستان یوئینگ و کودکان، بیمارستان‌های اول و دوم وابسته و … دانشجویان این امکان را دارند تا دوران کارآموزی خود را در یکی از این بیمارستان‌ها پشت سر بگذارند و از خدمات آموزشی آن‌ها استفاده نمایند.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه پزشکی ونژو

Wenzhou-Medical-University-campus
Wenzhou-Medical-University-campus

تحصیل در یک کشور خارجی به جز شهریه دانشگاه هزینه‌های دیگری از جمله اقامت، بیمه، خوراک و … را نیز در پی دارد. همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد شهریه دانشگاه‌های کشور چین به مراتب از اکثر دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی کمتر است. به طور حدودی می‌توان گفت شهریه سالیانه تحصیل در دانشگاه پزشکی ونژو، در مقاطع مختلف تحصیلی مطابق موارد زیر است:

 • شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی: سالیانه 30 هزار یوان برای رشته پزشکی و دندان پزشکی و 20 هزار یوان برای رشته داروسازی
 • شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد: سالیانه 42 هزار یوان
 • شهریه تحصیل در مقطع دکترا: سالیانه 50 هزار یوان

همان‌طور که در بخش قبل گفته شد دانشگاه پزشکی ونژو برای دانشجویان، خوابگاه‌هایی را در نظر گرفته که به صرفه جویی در هزینه‌ها کمک بزرگی می‌کند. هزینه اقامت در خوابگاه (اتاق دونفره) به طور حدودی معادل 4000 RMB در سال است. علاوه بر این‌ها شما به عنوان یکی دانشجوی خارجی باید هر ساله مبلغی را برای کسب اجازه اقامت در چین بپردازید. هزینه بیمه سلامت، تهیه منابع درسی،  و … را نیز به هزینه‌های قبل حساب کنید. همچنین خوب است بدانید برای درخواست پذیرش در دانشگاه نیز باید هزینه‌ای معادل 400 یوان بپردازید (برای اطلاع دقیق‌تر می‌توانید به سایت دانشگاه پزشکی ونژو مراجعه نمایید.). هزینه‌هایی مانند اینترنت، تلفن، حدود 3000 یوان خواهد بود.

استفاده از انواع بورسیه‌ها

خوشبختانه چندین نوع بورسیه متفاوت در کشور چین برای دانشجویان بین الملل در نظر گرفته می‌شود، مانند بورسیه دانشگاهی، بورسیه دولت چین، بورسیه موسسه کنفوسیوس و بورسیه دولت محلی چین. می‌توانید زمان ثبت نام برای دریافت هر یک از این بورسیه‌ها از طریق سایت مربوطه اقدام نمایید. با توجه به سوابق تحصیلی و علمی قبلی، شرایط شما برای دریافت بورسیه بررسی خواهد شد. میزان کمک هزینه‌ای که تحت عنوان بورسیه در اختیار دانشجویان بین الملل دانشگاه گذاشته می‌شود متفاوت خواهد بود. با این حال معمولاً تمام یا بخشی از هزینه‌های زندگی، بیمه و شهریه را پوشش می‌دهند.

شرایط پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی ونژو

Wenzhou-Medical-University-outview
Wenzhou-Medical-University-outview

برای تحصیل در مقاطع مختلف این دانشگاه لازم است شرایط اولیه‌ای داشته باشید که برخی از آن‌ها در ادامه عنوان خواهند شد:

 • اگر می‌خواهید برای مقطع کارشناسی درخواست دهید باید حتماً دوره متوسطه را به پایان رسانده و در دروس تخصصی حداقل 60 درصد نمره را دریافت کرده باشید. همچنین دانش زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه پزشکی ونژو اهمیت بسیاری دارد. به همین جهت لازم است نمرات زبان انگلیسی مقطع قبلی نیز رو به بالا باشد.
 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نباید بیشتر از 35 سال سن داشته باشید. همچنین حتماً لازم است دارای حداقل مدرک تحصیلی لیسانس باشید.
 • اگر قصد دارید برای تحصیل در مقطع دکتری اقدام نمایید باید مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ نموده باشید. همچنین شرط سنی برای پذیرش در این مقطع تحصیلی، حداکثر 40 سال است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه پزشکی ونژو چین

ابتدا لازم است بدانید کلیه مدارک مورد نیاز برای ارائه درخواست پذیرش و همچنین اخذ ویزا به ترتیب در (سایت دانشگاه )و سایت سفارت قید شده است. با این حال مهم‌ترین مدارکی را که باید آماده نمایید در ادامه عنوان خواهیم کرد:

 • توصیه نامه از طرف دو استاد به زبان چینی یا انگلیسی (برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی)
 • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش
 • فتوکپی پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • آخرین مدرک تحصیلی قبلی به صورت ترجمه شده (به زبان چینی یا انگلیسی) به همراه نسخه کپی تایید شده
 • گواهی معاینه و سلامت پزشکی
 • و …

لازم است به چند نکته توجه داشته باشید:

اگر می‌خواهید در خوابگاه دانشجویی اقامت داشته باشید حتماً درخواست خود را هنگام ثبت نام ارائه نمایید. به طور معمول دانشجویان می‌توانند یک هفته پیش از آغاز ترم تحصیلی اتاق خود را تحویل بگیرند. با این حال بهتر است با دانشگاه در ارتباط باشید و دقیق‌ترین اطلاعات را از این طریق به دست آورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در چین و دلایل انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل از مطالب سایت ما بازدید نمایید و یا با شماره 02128424824 تماس حاصل فرمایید.

آیا پس از فارغ التحصیلی امکان مهاجرت به کشور های اروپایی وجود دارد؟

بله . بعد از فارغ التحصیلی امکان مهاجرت به کشورهای اروپایی وجود دارد

آیا دانشگاه پزشکی ونژو موردتایید ایران می باشد ؟

بله . دانشگاه پزشکی ونژو موردتایید وزارت بهداشت ایران می باشد

8 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021