دانشگاه نانتونگ (ننتونگ)

کشور چین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بسیاری دارد که از لحاظ سطح کیفیت آموزشی در جهان صاحب رتبه هستند. یکی از دانشگاه‌های بسیار قدیمی این کشور، دانشگاه نانتونگ است که خصوصاً در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه دانشجویان خارجی قرار گرفته است. این دانشگاه که در زبان چینی به آن Tong da نیز گفته می‌شود، قدمتی بیش از صد سال دارد. به طور دقیق‌تر تأسیس آن به سال 1912 میلادی می‌رسد. دانشگاه قدیمی و معتبر نانتونگ در استان جیانگسو و در شرق چین واقع شده است.

دانشگاه نانتونگ کمپ اصلی
شهر
شهر

نانتونگ

تعداد دانشجو

30000

رنک دانشگاهی

1006

آدرس وبسایت

آدرس وبسایت

درباره دانشگاه باسابقه نانتونگ چقدر می‌دانید؟

در ابتدا خوب است بدانید این دانشگاه حدود 4 هکتار مساحت دارد که از این میان 800 هزار متر مربع از آن به زیربنای آموزشی اختصاص دارد. با این حساب می‌توان حدس زد که با دانشگاهی وسیع و جامع سروکار دارید.  دانشگاه نانتونگ از سه کالج تشکیل شده است: کالج عادی، کالج پزشکی، کالج مهندسی. همچنین دانشگاه دارای چهار مجموعه یا پردیس است: پردیس جدید، پردیس جونگشیو، پردیس کیشیو و پردیس کیدانگ (کیدونگ).

این دانشگاه نه رشته اصلی دارد:

 • ادبیات
 • مهندسی
 • پزشکی
 • علوم پایه
 • اقتصاد
 • آموزش
 • مدیریت
 • تاریخ
 • حقوق

به طور کلی 84 شاخه کارشناسی در این نه رشته در نظر گرفته شده است و چندین هزار دانشجو در این رشته‌ها مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه نانتونگ یک شعار و هدف اصلی دارد و آن ایجاد پلی میان چین و غرب است. سیاست‌های دانشگاه بر این اساس بنا شده‌اند که آموزش و یادگیری در جهت استفاده و آن هم استفاده در جامعه باشد. اخلاق زیبا و علم خالص و پاک، از جمله ارزش‌های اصلی این مجموعه آموزشی به شمار می‌روند.

آمار دانشجویان و کارکنان دانشگاه

خوب است بدانید تعداد دانشجویان در حال تحصیل این دانشگاه چیزی حدود 30 الی 40 هزار نفر است. در حال حاضر بیش از 700 دانشجوی بین الملل در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و تعداد کارکنان و اساتید بیش از 3000 نفر تخمین زده می‌شود.

دانشکده‌ها

در دانشگاه نانتونگ 13 دانشکده وجود دارد:

 • دانشکده آموزش بین الملل (مختص دانشجویان خارجی)
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده هنر
 • دانشکده صنایع شیمیایی و شیمی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده زبان‌های خارجی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده علوم تربیتی
 • دانشکده ادبیات و فرهنگ چین
 • دانشکده کامپیوتر و علوم فناوری
 • دانشکده علوم سیاسی
 • دانشکده ترافیک و حمل و نقل

رنکینگ دانشگاه نانتونگ چین

اگر می‌خواهید بدانید یک دانشگاه تا چه حد معتبر است می‌تواند به سراغ جایگاه آن در میان لیست بهترین دانشگاه‌های جهان یا کشور بروید. همچنین سازمان‌هایی که با این دانشگاه همکاری دارند و یا مدرک آن را تأیید کرده‌اند می‌توانند نشان دهنده درجه اعتبار دانشگاه باشند. برای مثال دانشگاه چینی نانتونگ هم توسط سازمان بهداشت جهانی و هم شورای پزشکی هند مورد تأیید قرار گرفته است. همچنین رتبه این دانشگاه در رتبه بندی Cuaa.Net که مربوط به دانشگاه‌های چین است، 100 در نظر گرفته شده است. رنک دانشگاه نانتونگ در رده بندی CWUR در مقیاس جهانی رتبه‌ای برابر با 1006 و در مقیاس ملی رتبه‌ای برابر با 137 دارد.

خوب است بدانید این دانشگاه با بسیاری از مراکز آموزشی و تحقیقاتی در سراسر دنیا، از جمله کانادا، آمریکا، ژاپن، آلمان و … در حال همکاری است. همچنین بیش از 140 جایزه معتبر، اختراع و … را در سطح جهانی و ملی به دست آورده است.

شهر نانتونگ، شهری زیبا در شرق چین

شهر نانتونگ

اگر می‌خواهید برای تحصیل به چین یا هر کشور خارجی دیگر سفر کنید، باید شرایط زندگی، آب و هوا و امکانات شهری محل انتخابی خود را نیز در نظر بگیرید. در این مورد اجازه دهید چند خطی را درباره شهر زیبای نانتونگ در استان جیانگسو صحبت کنیم تا بتوانید با دیدی روشن‌تر و اطمینان بیشتر برای تحصیل در دانشگاه نانتونگ اقدام نمایید.

این شهر یکی از زیباترین شهرهای کشور چین است که خصوصاً به دلیل قرارگیری کنار رود یانگ تسه، مناظر دیدنی و جذاب بسیاری دارد. جمعیت نانتونگ بیش از یک میلیون نفر و کمتر از یک میلیون نفر است. این جمعیت نسبت به مساحت آن که بزرگ‌تر از لندن است، چندان زیاد محسوب نمی‌شود. به همین دلیل شهر شلوغی به حساب نمی‌آید و ترافیک چندانی ندارد. البته وسایل نقلیه عمومی از جمله مترو نیز برای عبور و مرور آسان در نظر گرفته شده است. آب و هوای نانتونگ معتدل و مرطوب است و خبری از یخبندان نخواهد بود. به طور کلی اگر دوست دارید دوران تحصیل خود را در شهری آرام و زیبا پشت سر بگذارید، پیشنهاد می‌کنیم دانشگاه نانتونگ را در میان گزینه‌های خود قرار دهید.

امکانات دانشگاه جامع نانتونگ

این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های مجهز در چین به شمار می‌رود که امکانات مختلفی برای دانشجویان مهیا کرده است. در ادامه شما را با این امکانات آشنا خواهیم کرد:

کتابخانه

یکی از ملاک‌های مجهز بودن دانشگاه، کتابخانه آن است. خوب است بدانید کتابخانه دانشگاه نانتونگ بیش از 47 هزار متر مربع مساحت دارد و بیشتر از 1 میلیون جلد کتاب را در خود جای داده است. با این وجود می‌توان گفت نیاز دانشجویان به منابع مطالعاتی به آسانی تأمین می‌گردد.

مراکز و مؤسسات وابسته

دانشگاه پزشکی نانتونگ دارای 7 بیمارستان وابسته است که دانشجویان می‌توانند بخشی از تحصیل خود را در آن بگذرانند. همچنین سه مرکز تحقیقاتی فعالی زیر نظر دانشگاه جامع نانتونگ مشغول به فعالیت هستند. همچنین لابراتوارها و آزمایشگاه‌های مجهز از دیگر امکانات عالی این دانشگاه به شمار می‌روند که آن را به یکی از بهترین‌های چین تبدیل کرده‌اند.

امکانات خوابگاهی

دانشگاه نانتونگ تمام تلاش خود را به کار بسته است تا امکانات مورد نیاز دانشجویان بین الملل را به شکلی فراهم کند تا در طول دوران تحصیل با مشکلی مواجه نباشند. خوابگاه‌ها به شکل اتاق‌های مختلف از جمله 4 نفره در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند. میز و مبلمان، تخت‌خواب، اینترنت، سرویس بهداشتی و حمام، تلویزیون و … از جمله امکانات این خوابگاه‌ها به شمار می‌روند. دانشجویان می‌توانند به رستوران‌های اطراف، از جمله رستوران دانشگاه و رستوران‌های حلال برای تأمین وعده‌های غذایی خود مراجعه نمایند. اما هزینه آن به عهده خودشان است.

تحصیل در دانشگاه نانتونگ چین

همان‌طور که گفتیم این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های چین محسوب می‌شود (وبسایت این دانشگاه) و اعتبار زیادی بین سایر دانشگاه‌ها دارد. ارائه دروس به زبان انگلیسی باعث شده است افراد بسیاری از سراسر جهان بتوانند برای تحصیل در رشته‌های مختلف دانشگاه معتبر نانتونگ درخواست دهند. همچنین خوب است بدانید برنامه درسی این دانشگاه مطابق با استانداردهای بین المللی در نظر گرفته شده است. اگر قصد تحصیل پزشکی دارید ، باید بدانید مدرک پزشکی دانشگاه نانتونگ، مورد تأیید وزارت بهداشت و درمان ایران است و به راحتی می‌توانید پس از دوره تحصیل در چین، در ایران مشغول به کار شوید.

هزینه‌های تحصیل و زندگی در این دانشگاه

هزینه های چین

هزینه تحصیل با توجه به دوره تحصیلی و رشته انتخابی متفاوت است، خصوصاً که رشته‌ای مانند پزشکی دوره تحصیل طولانی‌تر (6 ساله) نسبت به رشته‌های مهندسی و … دارد. می‌توان میزان شهریه این دانشگاه را به طور حدودی به شکل زیر تعریف کرد:

 • شهریه سالیانه رشته پزشکی: 26 هزار RMB
 • شهریه سالیانه کارشناسی رشته‌های غیرپزشکی: 16 هزار RMB
 • شهریه سالیانه کارشناسی ارشد رشته‌های غیرپزشکی: 25 هزار RMB

همچنین هزینه اقامت در خوابگاه دانشگاه نانتونگ به صورت زیر است:

اتاق سه نفره: 2 هزار RMB در هر ترم

اتاق دونفره: 3 هزار RMB در هر ترم

اتاق یک نفره: 6 هزار RMB در هر ترم

برای سایر هزینه‌های زندگی از جمله تغذیه نیز باید حدود 500 الی 800 RMB در هر ماه در نظر بگیرید. هزینه بیمه و درخواست پذیرش از دانشگاه را نیز باید به سایر هزینه‌های خود اضافه نمایید.

ساختمان خوابگاه دانشگاه نانتونگ

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه نانتونگ با متخصصان ما تماس بگیرید

بورسیه دانشگاه نانتونگ

دانشگاه نانتونگ امکان استفاده از بورسیه را نیز برای تعدادی از دانشجویان خارجی فراهم کرده است. این بورسیه تقریباً تمام هزینه شهریه دانشجویان را پوشش می‌دهد و در برخی مقاطع و برای برخی افراد، حتی هزینه‌های زندگی را نیز تأمین می‌کند. البته تعداد بورسیه در نظر گرفته شده، بسیار محدود است. با این حساب باید زمان درخواست پذیرش برای بورسیه نیز اقدام نمایید.

شرایط و چگونگی پذیرش در دانشگاه نانتونگ چین

nantong-university

برای دریافت پذیرش در این دانشگاه لازم است با قوانین و شرایط آن آشنا باشید و مدارک مورد نیاز را از قبل تهیه نمایید تا در موعد مقرری که دانشگاه مشخص می‌کند، با آمادگی کافی اقدام نمایید.

 • اگر می‌خواهید برای مقطع دکترا درخواست دهید، باید زیر 40 سال، سن داشته باشید.
 • برای دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد ، شرایط سنی زیر 30 سال برای کارشناسی و زیر 35 سال برایکارشناسی ارشد لازم است.
 • سلامت جسمی یکی دیگر از شروط پذیرش در این دانشگاه است.
 • مدرک زبان معتبر آیلتس و تافل برای تحصیل در رشته‌های انگلیسی زبان مورد نیاز است.
 • کپی مدارک دانشگاهی به همراه ریزنمرات،توصیه نامه، پاسپورت، نامه تقاضای پذیرش و … از دیگر مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش در دانشگاه نانتونگ به شمار می‌رود.

به طور معمول آخرین مهلت برای ارائه درخواست، ژوئن هر سال است. اما بهتر است اطلاعات دقیق‌تر در این باره را از دانشگاه دریافت نمایید.

خود را برای گرفتن ویزا آماده کنید

هنگامی که درخواست پذیرش شما مورد تأیید قرار می‌گیرد می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی چین اقدام نمایید. نامه پذیرش دانشگاه، پاسپورت معتبر شش ماهه، گواهی سلامت جسمی، گواهی تمکن مالی، مدرک زبان مورد نیاز، عکس مناسب، فرم‌های تکمیل شده سفارت و … از جمله مدارکی هستند که باید برای گرفتن ویزا جهت تحصیل در دانشگاه نانتونگ چین ارائه نمایید.

سوالات متداول

آیا پس از تحصیل در این دانشگاه میشه به ایران برگشت؟

بله این دانشگاه کاملا مورد تایید ایران بوده و پس ار فارق التحصیلی میتونین برگردین ایران یا برین کشور های دیگه

تحصیل در این دانشگاه برای چه افرادی توصیه میشود؟

از آنجایی که این دانشگاه در سطح متوسط دانشگاهای چین قراردارد تحصیل در این دانشگاه برای افرادی توصیه میشود که رزومه ضغیف تری دارند.

6 دیدگاه

  • بله غذاهی چینی خیلی خوشمزن شاید چند ماه اول به مشکل بخورین ولی بعدا عادت میکنین

 • سلام وقت بخیر
  برای پزشکی دانشگاه ننتونگ چه شرایطی لازمه؟! نیاز به مدرک زبان هست؟

  • بهتره برای این سوال با ما تماس بگیرین

 • مطالبتون خیلی مفید بود، برا اینکه دانشگاه رو انتخاب کنم کمکم کرد

  • خیلی خوشحالیم که مطالبمون رو پسندیدین اگه نیاز به اطلاعات بیشتری داشته باشین میتونین با ما تماس بگیرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021