کالج پزشکی اتحادیه پکن

یکی از مراکز آموزشی تخصصی پزشکی در چین، کالج پزشکی اتحادیه پکن است که همکاری تنگاتنگی با دانشگاه چینهوا چین دارد. در این کالج، دوره پزشکی بالینی طی 8 سال ارائه می‌گردد و دانشجویان بین الملل می‌توانند خدمات آموزشی سطح بالایی را در حوزه درمان و سلامت دریافت نمایند.

Peking-Union-Medical-College-in-china
Peking-Union-Medical-College-in-china
شهر
شهر

پکن

تعداد دانشجو
تعداد دانشجو

4000

رنک جهانی
رنک جهانی

301-400

سال تاسیس
سال تاسیس

1917

اولین کالج پزشکی در چین که این رشته را در یک دوره 8 ساله ارائه می‌دهد، کالج پزشکی اتحادیه پکن است. این دوره 8 ساله به صورت مشترک توسط این کالج و دانشگاه چینهوا چین برگزار می‌شود و در نهایت مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان شامل مهر و امضای هر دو مرکز است. اگر می‌خواهید در حوزه درمان و سلامت مشغول به تحصیل شوید و به دنبال یک دانشگاه معتبر آسیایی هستید، این کالج یکی از گزینه‌های عالی برای شما به حساب می‌اید. زیرا علاوه بر این که شرایط بسیار خوبی برای تحصیل دانشجویان فراهم کرده است، مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیز قرار دارد.

در ادامه هر اطلاعاتی را که لازم است درباره کالج پزشکی اتحادیه پکن بدانید در اختیار شما خواهیم گذاشت تا با حداکثر اطمینان تصمیم بگیرید.

تحصیل پزشکی در چین، موقعیتی طلایی برای همه افراد

clinical-medicine-in-china-universities
clinical-medicine-in-china-universities

پزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها در تمام کشورهای جهان است. البته یکی از دشوارترین‌ها نیز به شمار می‌رود. به همین دلیل ادامه تحصیل در این حوزه برای بسیاری از افراد، دشوار است. اما کالج پزشکی اتحادیه پکن و دیگر کالج‌ها و دانشگاه های چین شرایطی را فراهم کرده‌اند تا تمامی علاقه‌مندان بتوانند شانس خود را برای تحصیل پزشکی امتحان کنند. تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های معتبر چین مزایای زیادی به همراه دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 قبولی بدون آزمون

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های معتبر چین این است که برای پذیرش و قبولی نیازی به شرکت در آزمون‌های ورودی دشوار ندارید. حتی خبری از دوره‌های آمادگی پیش از ورود به کالج نیز نیست. با این حساب تنها با داشتن نمرات بالاتر از متوسط می‌توانید برای پذیرش در این دانشگاه اقدام نمایید.

تحصیل با هزینه کم

متأسفانه یکی از موانع جدی برای تحصیل پزشکی، خصوصاً در دانشگاه‌های مطرح غربی، شهریه‌های بالا است. اما در مورد دانشگاه‌های برتر چین این مانع وجود ندارد. زیرا از طرفی شهریه این مراکز، از جمله کالج پزشکی اتحادیه پکن، به مراتب کمتر از دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی است. از طرفی دیگر نیز حمایت‌های مالی دولت چین، در قالب بورسیه‌های گوناگون، همیشه در اختیار دانشجویان بین الملل قرار دارد. به این ترتیب می‌توانید با هزینه‌ای بسیار معقول تحصیل در حوزه پزشکی را در کشور چین آغاز نمایید.

زندگی در کشوری با فرهنگ و تاریخ چند هزار ساله

زندگی در چین به مثابه یک ماجراجویی هیجان انگیز است. زیرا این کشور فرهنگ و تاریخی بسیار قدیمی و ارزشمند دارد که بدون شک آشنایی با آن یکی از مزایای مهم تحصیل در کالج پزشکی اتحادیه پکن به حساب می‌آید. در کنار این فرهنگ چند هزار ساله باید به تکنولوژی و تمدن پیشرفته چین نیز اشاره داشت که آن را به یکی از ابرقدرت‌های جهان تبدیل ساخته است.

فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر

در سال‌های اخیر دانشگاه های چین روندی صعودی را در لیست دانشگاه‌های برتر جهان در پیش گرفته‌اند. به طوری که بسیاری از مراکز آموزش عالی این کشور، از جمله کالج پزشکی اتحادیه پکن، در رده بندی‌های معتبر ملی و جهانی، رتبه‌های بسیار خوبی به دست آورده‌اند. همین امر باعث می‌شود دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی با موقعیت‌های بسیار خوبی برای ادامه تحصیل یا اشتغال به کار روبرو باشند. زیرا مدرک تحصیلی آنان در اغلب کشورهای مهم دنیا مورد تأیید است.

برخورداری از آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی مجهز

علاوه بر سطح کیفی آموزش در دانشگاه‌ها، باید به تجهیزات و امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند نیز توجه داشت. برای مثال کالج پزشکی اتحادیه پکن، با 6 بیمارستان پیشرفته در سطح چین همکاری مستقیم و فعال دارد. به این ترتیب دانشجویان می‌توانند چه در زمینه آموزش و چه در زمینه تحقیقات، از بهترین امکانات برخوردار باشند.

تحصیل به زبان معیار انگلیسی

این مورد، یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در چین به حساب می‌آید. زیرا بدون شک فراگیری یک زبان جدید، آن هم اگر چینی باشد، فرآیند زمان‌بر و دشواری دارد. اما دانشگاه‌های این کشور، برای مثال کالج اتحادیه پکن، فرصتی را فراهم کرده‌اند تا دانشجویان بین الملل بتوانند در رشته‌های مورد علاقه خود به زبان انگلیسی تحصیل نمایند. البته در نظر داشته باشید که تحصیل در زمینه پزشکی، تا حدی نیاز به یادگیری زبان چینی نیز دارد. زیرا سال‌های پایانی تحصیل، به کارآموزی در بیمارستان‌ها اختصاص دارد و کارآموزان باید بتوانند با بیماران ارتباط لازم را برقرار سازند.

درباره کالج پزشکی اتحادیه پکن

Peking-Union-Medical-College-building
Peking-Union-Medical-College-building

اولین جرقه‌های تأسیس این مرکز آموزشی پزشکی در سال 1906 میلادی زده شد. طی سال‌ها این کالج با تغییرات و چالش‌های بسیاری روبرو بود. اما نهایتاً از سال 1985 میلادی تا به امروز به عنوان کالج پزشکی اتحادیه پکن، فعالیت مستمر خود را ادامه داده است. همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، دوره پزشکی بالینی در این کالج، دوره‌ای 8 ساله است. دو سال و نیم اول، به دوره آمادگی پزشکی اختصاص دارد که در دانشگاه چینهوا برگزار می‌گردد. به طور کلی می‌توان گفت دانشجویان کالج علوم پزشکی اتحادیه پکن، دانشجوی رسمی دانشگاه چینهوا نیز محسوب می‌شوند.

می‌توان گفت این دانشگاه از پیشگامان پزشکی بالینی و آکادمیک در چین به شمار می‌رود و متخصصان و رهبران بسیاری را در این حوزه تربیت کرده است. این مرکز آموزش عالی یکی از مراکز عضو پروژه 211 دولت چین و از دریافت کنندگان بودجه دولتی این پروژه است.

برای کسب بورسیه تحصیلی کالج پزشکی اتحادیه پکن با ما تماس بگیرید

اعتبار و رتبه کالج پزشکی اتحادیه پکن

رتبه یک دانشگاه در رده بندی‌های معتبر جهانی نشان دهنده جایگاه و اعتبار آن است. از این رو در این بخش به بررسی رتبه کالج معتبر پزشکی اتحادیه پکن در رده بندی Shanghai Jiao Tong می‌پردازیم.

در این رده بندی در سال 2021، این کالج جایگاه 201-300 جهانی و 36 ملی را به دست آورده است. این در حالی است که در سال 2020 رتبه کالج پزشکی اتحادیه پکن 301-400 جهانی و 49 ملی بوده است. همین موضوع می‌تواند به خوبی روند رشد و ارتقاء این مرکز آموزش عالی را نشان دهد.

دانشکده‌ها و بخش‌های مختلف کالج پزشکی اتحادیه پکن

graduation-ceremony-Peking-Union-Medical-College
graduation-ceremony-Peking-Union-Medical-College

پزشکی بالینی تنها رشته‌ای نیست که در این کالج ارائه می‌گردد. بلکه دانشکده‌ها و بخش‌های دیگری نیز که مرتبط با حوزه سلامت و درمان هستند، در این مرکز مشغول فعالیت‌اند. این بخش‌ها و رشته‌ها عبارتند از:

 • پزشکی پایه
 • پزشکی بالینی
 • بهداشت عمومی
 • پرستاری

مهندسی پزشکی، اطفال، طب سنتی شرقی، بیوشیمی، فیزیولوژی، ژنتیک، آناتومی، زیست شناسی سلولی، زیست شناسی مولکولی، روانشناسی، ایمونولوژی، آسیب شناسی، میکروبیولوژی، تغذیه، فارماکولوژی و … از دروس و رشته‌های ارائه شده در بخش پزشکی پایه کالج پزشکی اتحادیه پکن به شمار می‌روند. همچنین در دانشکده پزشکی بالینی رشته‌های تخصصی مانند چشم پزشکی، قلب و عروق، دندانپزشکی، جراحی، زنان و زایمان، رادیولوژی، بیهوشی و … ارائه می‌گردند.

روند پذیرش و تحصیل در کالج پزشکی اتحادیه پکن

هر چند پذیرش در دانشگاه های چین، آسان‌تر از دانشگاه‌های غربی است. اما خصوصاً برای پذیرش در حوزه پزشکی باید در دروس تخصصی مانند زیست شناسی، زبان، ریاضیات، شیمی و … نمرات بالای متوسط را کسب کرده باشید. از جمله مدارکی که باید برای اپلای آماده کنید، عبارتند از:

 • مدرک زبان آیلتس یا تافل (مدرک زبان چینی HSK برای رشته‌های چینی زبان)
 • گواهی‌های رسمی سلامت و عدم سوء پیشینه
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • فرم درخواست پذیرش در کالج پزشکی اتحادیه پکن
 • انگیزه نامه و رزومه
 • سوابق تحصیلی قبلی اعم از آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات
 • توصیه نامه از اساتید برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی
 • و …

تمام مدارک و شرایط مورد نیاز به طور دقیق‌تر در سایت دانشگاه ذکر شده است. می‌توانید اطلاعات جزئی‌تر را از بخش بین الملل کالج نیز دریافت نمایید. لازم است بدانید اپلای تنها در ددلاین‌های مشخص شده توسط کالج، اعتبار دارد. در غیر این صورت درخواست شما مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

آشنایی با هزینه‌های تحصیل در کالج پزشکی اتحادیه پکن و بورسیه‌ها

collage-costs
collage-costs

همان‌طور که پیش‌تر نیز در این باره صحبت کردیم، هزینه تحصیل در دانشگاه های چین به طور قابل توجهی مناسب‌تر از دانشگاه‌های مطرح آمریکایی و اروپایی است. با این وجود در چین نیز، شهریه رشته‌های مختلف با هم متفاوت است. می‌توان گفت رشته‌هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی از جمله رشته‌های گران قیمت محسوب می‌شوند. شهریه سالانه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های چین مانند کالج پزشکی اتحادیه پکن، از 26000 تا 50000 یوان متغیر است.

آنچه بسیار اهمیت دارد، امکان بهره مندی از بورسیه‌های تحصیلی گوناگونی است که چین در اختیار دانشجویان بین الملل می‌گذارد. برخی از این بورسیه‌ها مانند بورسیه دولت مرکزی، تمام هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویان را به صورت تمام و کمال پرداخت در بر می‌گیرند؛ از جمله شهریه کالج پزشکی اتحادیه پکن، هزینه اقامت، بیمه درمانی، کمک هزینه ماهانه و … علاوه بر دولت مرکزی، دولت محلی و دانشگاه‌ها نیز بورسیه‌هایی را ارائه می‌دهند که حتی اگر کامل نباشند، درصد بسیار زیادی از هزینه‌ها را پوشش می‌دهند. با این حساب اگر سوابق تحصیلی خوبی داشته باشید، شانس شما برای دریافت بورسیه تحصیلی چین بالا خواهد بود.

آخرین قدم: اخذ ویزای دانشجویی

Peking-Union-Medical-College-campus
Peking-Union-Medical-College-campus

پس از دریافت پذیرش از این دانشگاه و احتمالاً دریافت بورسیه، تنها باید برای دریافت ویزا اقدام کنید. ویزای دانشجویی چین در دو نوع بلند مدت (بیشتر از شش ماه اقامت) و کوتاه مدت (حداکثر شش ماه اقامت) صادر می‌گردد. برای تحصیل در دوره‌های بلند مدت مدت مانند پزشکی باید برای دریافت ویزای دانشجویی بلند مدت یعنی ویزای X1 اقدام نمایید. پر کردن فرم مخصوص درخواست ویزا، ارائه دو قطعه عکس پاسپورتی، تمکن مالی، مدارک هویتی، نامه پذیرش کالج، گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت، مدرک زبان و … از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا جهت تحصیل در کالج پزشکی اتحادیه پکن به شمار می‌روند.

خوشبختانه ویزاهای دانشجویی چین در مدت زمانی کوتاه، اغلب تا دو هفته، صادر می‌گردند. به این ترتیب می‌توانید در کمتر از یک ماه وارد چین شده و دوران تحصیل خود را در این کشور آغاز نمایید.

آیا کالچ پزشکی اتحادیه پکن مورد تایید وزارت بهداشت میباشد؟

بله – این کالج علاوه بر مورد تایید بودن وزارت بهداشت ایران مورد تاییده اکثر کشور های اروپیایی نیز میباشد.

آیا میتوان در کالج پزشکی اتحادیه پکن بورسیه شد؟

بله – تمام دانشگاه های چین بورسیه های مخصوص خود را داردن که به متقاضیانی که شرایط لازمه رو داشته باشند اعطا میشوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021