دانشگاه علم و صنعت چین شرقی، موقعیت طلایی تحصیل خارج

یکی از دانشگاه‌های برتر آسیا، دانشگاه علم و صنعت چین شرقی است. این دانشگاه با داشتن رتبه جهانی بسیار خوب در میان سایر دانشگاه‌های جهان به مقصدی عالی برای تحصیل خارج از کشور تبدیل شده است. شهریه مناسب، امکانات خوب، اساتید برجسته و … از جمله مزایای این دانشگاه به شمار می‌روند.

ECUST
ECUST

شهر بزرگ و پیشرفته شانگهای چین، دانشگاه‌های معتبر متعددی را در خود جای داده است. یکی از این دانشگاه‌ها، دانشگاه علم و صنعت چین شرقی (East China University of Science and Technology) است. دانشگاه علم و صنعت یا علم و فناوری چین شرقی یکی از دانشگاه‌های برتر این کشور در حوزه تحقیقات و آموزش به شمار می‌رود که فعالیت رسمی خود را از سال 1952 و با دانشکده شیمی آغاز کرده است. برای متقاضیان تحصیل در چین، این دانشگاه یک گزینه عالی به حساب می‌آید. زیرا از طرفی سطح آموزشی بالایی دارد و از طرفی دیگر امکانات و حمایت‌های بسیار خوبی را برای دانشجویان بین الملل فراهم نموده است. برای آشنایی بیشتر و دقیق‌تر با دانشگاه علم و تکنولوژی شرق چین، حتماً تا پایان همراه ما بمانید.

دانشگاه علم و صنعت چین شرقی، فرصتی عالی برای تحصیل خارج از کشور

east-china-university-of-science-and-technology-outview
east-china-university-of-science-and-technology-outview

این روزها افراد زیادی را در اطراف خود می‌بینیم که به دنبال تحصیل در یک دانشگاه معتبر خارجی هستند. زیرا این مسیر می‌تواند آینده‌ای مطمئن به همراه داشته باشد. اما به این شرط که در انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر به حد کافی دقت شود. دانشگاه‌های بسیاری در نقاط مختلف جهان برای جذب دانشجویان خارجی اعلام آمادگی کرده‌اند. ولی آنچه اهمیت دارد مزایای پذیرش در این دانشگاه‌هاست که باید ارزش سختی و هزینه‌های تحصیل و زندگی در یک کشور خارجی را داشته باشد. در این بخش مزایای تحصیل در دانشگاه علم و صنعت چین شرقی را برای شما عنوان خواهیم کرد تا بتوانید با اطمینان بیشتر تصمیم بگیرید.

دغدغه مالی حداقلی

حتی اگر از بهترین دانشگاه دنیا پذیرش بگیرید اما توانایی تأمین هزینه‌های آن را نداشته باشید، متأسفانه به جایی نخواهید رسید. این مشکلی است که در مورد دانشگاه علم و فناوری چین شرقی و به طور کلی اغلب دانشگاه های چین، حل شده است. اگر نگاهی به شهریه‌های دانشگاه‌های مختلف چین بیندازید، با یک مقایسه ساده متوجه خواهید شد، هزینه تحصیل در این دانشگاه‌ها به مراتب کمتر از هزینه تحصیل در مراکز آموزشی اروپایی یا آمریکایی است. این موضوع در مورد دانشگاه علم و صنعت چین شرقی نیز صحت دارد. شهریه پایین در کنار هزینه‌های پایین‌تر زندگی در چین، این دانشگاه و این کشور را به مقصدی عالی برای مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است.

حمایت دولت چین و دانشگاه از دانشجویان خارجی

دولت چین تمام تلاش خود را به کار بسته تا با جذب دانشجویان بین الملل، افراد بیشتری را با فرهنگ و سبک زندگی چینی آشنا سازد. از این رو برنامه‌های بسیاری برای حمایت از دانشجویان خارجی وجود دارد. مهم‌ترین آن‌ها اعطای بورسیه های تحصیلی چین به این دسته از دانشجویان است. این بورسیه‌ها از طریق منابع مختلف، از جمله دانشگاه‌ها، دولت چین، دولت محلی، سازمان‌های خصوصی و … در اختیار افراد قرار می‌گیرند.

هر چند تمام متقاضیان تحصیل در دانشگاه علم و صنعت چین شرقی نمی‌توانند از این بورسیه‌ها استفاده کنند. اما درصد زیادی از آنان موفق خواهند شد در سال اول از یکی از این بورسیه‌ها برای تأمین هزینه‌های تحصیل و زندگی خود در چین کمک بگیرند.

امکان تحصیل در سیستم آموزشی با سطح بالا

اگر درباره سطح کیفیت آموزشی دانشگاه های چین شک و تردیدی دارید، پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به لیست صد دانشگاه برتر جهان بیندازید. بدون شک نام چندین و چند دانشگاه چینی را در این لیست خواهید دید. این نشان دهنده سطح اعتبار و کیفیت آموزشی دانشگاه‌های این کشور از جمله دانشگاه علم و صنعت چین شرقی است. بسیاری دانشگاه های چین در زمینه آموزش و تحقیقات فعالیت‌های مشترک گسترده‌ای را با بهترین مراکز علمی و تحقیقاتی دنیا ترتیب داده‌اند. همچنین وجود اساتید برجسته و ممتاز باعث شده است آموزش در بهترین سطح انجام شود.  

تحصیل و زندگی در یکی از پیشرفته‌ترین مناطق دنیا

واقعیت این است که چین توانسته به یک کشور مهم و بزرگ در دنیا و خصوصاً در آسیا تبدیل شود. از طرفی شانگهای که دانشگاه علم و صنعت چین شرقی در آن قرار دارد، یک بندر بزرگ و مهم اقتصادی در چین و حتی دنیا محسوب می‌شود. بدون شک تحصیل و زندگی در این شهر فرصت‌های فوق العاده‌ای را برای دانشجویان فراهم می‌آورد؛ فرصت‌هایی که می‌توانند آینده فرد را به طور کلی تغییر دهند. البته تجربه زندگی چند ساله در چنین شهر مهمی به خودی خود مثال زدنی و پر از اتفاقات هیجان انگیز خواهد بود.

با دانشگاه علم و فناوری چین شرقی بیشتر آشنا شویم

east-china-university-of-science-and-technology-nature
east-china-university-of-science-and-technology-nature

دانشگاه علم و صنعت چین شرقی که به اختصار ECUST نامیده می‌شود، یک دانشگاه باسابقه و موفق در چین به حساب می‌آید. پردیس اصلی این دانشگاه (پردیس Xuhui) در بخش جنوب غرب شهر شانگهای واقع شده است و بیش از 400 هزار متر مربع مساحت دارد. 2 ساختمان خوابگاه برای اسکان دانشجویان در این پردیس وجود دارد که در مجموع از حدود 15 هزار دانشجو میزبانی می‌کنند. با این حساب افرادی که می‌خواهند به عنوان دانشجوی بین الملل وارد دانشگاه علم و فناوری چین شرقی شوند، می‌توانند با اقامت در خوابگاه، هم در هزینه‌های خود تا حد بسیار زیادی صرفه جویی کنند و هم بدون دردسر و بدون نیاز به تردد در شهر، در کلاس‌ها شرکت نمایند.

علاوه بر پردیس اصلی، دو پردیس دیگر در مناطق Jinshan و Fengxian واقع شده‌اند. این دانشگاه در مجموع از 27 هزار دانشجو میزبانی می‌کند. از این تعداد بیش از 500 نفر، دانشجوی بین الملل از کشورهای مختلف جهان هستند.

آشنایی با دانشکده‌های دانشگاه علم و تکنولوژی شرق چین

در دانشگاه علم و صنعت چین شرقی رشته‌های بسیار متنوعی در بیش از ده دانشکده مختلف تدریس می‌شوند. این دانشکده‌ها عبارتند از:

 • داروسازی
 • بیوتکنولوژی
 • مهندسی شیمی
 • فیزیک
 • شیمی مولکولی
 • حقوق
 • کسب و کار
 • زبان‌های خارجی
 • مهندسی و علوم مواد
 • مهندسی مکانیک و قدرت
 • ریاضیات
 • مهندسی و علوم اطلاعات
 • مهندسی منابع و محیط زیست
 • مدیریت اجتماعی و عمومی
 • تربیت بدنی
 • طراحی هنر و رسانه
 • کالج تحصیلات بین الملل
 • و …

رتبه دانشگاه علم و صنعت چین شرقی در رنکینگ جهانی

east-china-university-of-science-and-technology-building
east-china-university-of-science-and-technology-building

یک ملاک مهم برای سنجش میزان اعتبار یک دانشگاه، بررسی جایگاه آن در رتبه بندی‌های جهانی است. مطابق با رتبه بندی QS در سال 2022، دانشگاه علم و فناوری چین شرقی دارای جایگاه 33 در چین و جایگاه 571-580 در جهان است. همچنین در رتبه بندی شانگهای جیائو تونگ، دانشگاه ECUST، رتبه 42 در چین و 301-400 در دنیا را به دست آورده است. این رتبه‌ها نشان می‌دهند می‌توانید روی دانشگاه علم و صنعت چین شرقی به عنوان یک مقصد مناسب برای تحصیل، حساب کنید.

امکانات دانشگاه

امکانات آموزشی، رفاهی و فرهنگی هر دانشگاه یک فاکتور مهم در انتخاب است. خصوصاً زمانی که قرار است برای تحصیل، کیلومترها از سرزمین مادری خود دور شوید. دانشگاه علم و فناوری چین شرقی یکی از مجهزترین دانشگاه‌های چین به حساب می‌آید. این دانشگاه بهترین آزمایشگاه‌ها را با تجهیزات بسیار عالی در اختیار دانشجویان خود قرار داده است. همچنین کتابخانه دانشگاه علم و صنعت چین شرقی بیش از 2 هزار و 600 جلد کتاب، ژورنال و … دارد که به نوبه خود منبعی غنی برای دریافت هر گونه اطلاعات علمی و غیرعلمی محسوب می‌شود. وجود خوابگاه‌های مجهز برای دانشجویان، زمین و استادیوم ورزشی و … همگی باعث شده‌اند این دانشگاه به مقصد مورد علاقه بسیاری از دانشجویان بین الملل تبدیل شود.

پذیرش در دانشگاه علم و فناوری چین شرقی

ECUST-campus
ECUST-campus

اولین کاری که باید برای پذیرش در این دانشگاه انجام دهید، فراهم نمودن مدارک مورد نیاز است. لیست مدارک و شرایط مورد نیاز به طور دقیق‌تر در وب‌سایت دانشگاه علم و صنعت چین شرقی قید شده است. با این حساب مواردی را که حتماً باید در نظر داشته باشید در ادامه عنوان خواهیم کرد.

مدرک زبان

اولین شرط پذیرش، داشتن مدرک زبان معتبر است. در مورد دانشگاه ECUST ابتدا باید مشخص کنید رشته تحصیلی مورد نظر شما به زبان انگلیسی ارائه می‌گردد یا چینی. به طور معمول برای رشته‌های انگلیسی زبان مدرک آیلتس حداقل 6 یا 6 و نیم و یا تافل 80 یا 90 مورد قبول است. اگر رشته مورد نظر به زبان چینی تدریس می‌شود باید مدرک زبان چینی HSK 4 ارائه دهید.

مدارک و سوابق تحصیلی قبلی

آخرین مدرک تحصیلی، ریزنمرات قبلی و کلیه سوابق علمی و تحصیلی شما باید به صورت ترجمه شده به دانشگاه ارائه گردد.

گواهی‌های مورد نیاز

گواهی سلامت، عدم سوء پیشینه و همچنین رضایت نامه والدین (برای متقاضیانی که کمتر از 18 سال، سن دارند) از دیگر مدارکی است که برای پذیرش در دانشگاه علم و صنعت چین شرقی و به دنبال آن اخذ ویزا نیاز خواهید داشت.

فرم‌ها و نامه‌های مورد نیاز

لازم است انگیزه نامه، روزمه، توصیه نامه از استاد (برای مقاطع تحصیلات تکمیلی) و فرم درخواست پذیرش را به همراه مدارک دیگر به سایت دانشگاه علم و تکنولوژی شرق چین ارسال نمایید.

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه علم و صنعت چین شرقی با متخصصان ما تماس بگیرید

استفاده از بورسیه های تحصیلی چین

scholarship
scholarship

برای تأمین هزینه‌های تحصیل در دانشگاه علم و صنعت چین شرقی، می‌توانید از انواع بورسیه چین استفاده کنید. میزان شهریه این دانشگاه با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. اما می‌توان به طور حدودی سالیانه مبلغ 22 هزار تا 26 هزار یوان برای کارشناسی، 28 هزار تا 34 هزار یوان برای کارشناسی ارشد و 35 هزار تا 43 هزار یوان برای دوره دکتری در نظر گرفت. خوشبختانه اغلب انواع بورسیه، شهریه دانشگاه را به طور کامل تأمین می‌کنند. برخی بورسیه‌ها مانند بورسیه دولت چین، هزینه بیمه درمانی، اقامت و … را نیز پرداخت کرده و حتی هر ماه مبلغی را به عنوان کمک هزینه در اختیار دانشجو قرار می‌دهند.

برای دریافت بورسیه جهت تحصیل در دانشگاه علم و صنعت چین شرقی، باید به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت مربوط به نوع بورسیه اقدام کنید. شانس شما برای اخذ بورسیه تا حد زیادی به سوابق علمی و تحصیلی‌تان وابسته است. اما به طور کلی بسیاری از دانشجویان بین الملل می‌توانند در سال اول تحصیل از یک بورسیه تحصیلی کامل یا جزئی بهره‌مند شوند. پس از دریافت بورسیه و پذیرش تحصیلی می‌توانید در مدت زمانی کوتاه (حدوداً دو هفته) ویزای دانشجویی خود را دریافت کرده و عازم کشور چین شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021