دانشگاه کشاورزی هواجونگ

یکی از دانشگاه‌های معتبر چین، دانشگاه کشاورزی هواجونگ است که در رشته‌های گوناگون، به طور خاص حوزه کشاورزی و زراعت، فعالیت علمی موفقی دارد. دانشجویان بین الملل با تحصیل در این دانشگاه می‌توانند از امکانات و امتیازاتی از قبیل بورسیه، خوابگاه، کتابخانه بزرگ و … بهره‌مند شوند.

schoolgate of huazhong universty
schoolgate of huazhong universty
شهر
شهر

ووهان

تعداد دانشجو
تعداد دانشجو

24000

رنک جهانی
رنک جهانی

531

سال تاسیس
سال تاسیس

1940

تفاوتی ندارد به چه رشته‌ای علاقه‌مند هستید یا در چه مقطعی قصد ادامه تحصیل دارید، چین همیشه می‌تواند بهترین فرصت‌ها را پیش پای شما بگذارد. اما این بار به طور خاص دانشگاهی را معرفی خواهیم کرد که برای علاقه‌مندان به حوزه کشاورزی و زراعت، یکی از بهترین گزینه‌ها به نظر می‌رسد. دانشگاه کشاورزی هواجونگ (هاژونگ) یکی از ده‌ها دانشگاه معتبر در کشور چین است که هر ساله چندین هزار دانشجو را از سراسر چین و البته دیگر کشورهای جهان، تحت آموزش خود قرار می‌دهد. البته هر چند این دانشگاه به نام دانشگاه کشاورزی شناخته می‌شود اما در دیگر رشته‌ها نیز فعالیت آموزشی و تحقیقاتی مستمر دارد. اگر در فکر تحصیل در چین به عنوان یک کشور پیشرفته و البته تحصیل در دانشگاهی قابل اطمینان هستید، دانشگاه کشاورزی هاژونگ چین می‌تواند همان موقعیت طلایی برای شما باشد.

چرا چین و چرا دانشگاه کشاورزی هواجونگ؟

HAU-in-china
HAU-in-china

کافیست نگاهی به اطرافیان خود بیندازید. چند نفر از آنان به قصد تحصیل به کشورهای خارجی سفر کرده‌اند یا قصد سفر دارند؟ بدون شک ادامه تحصیل در یک کشور موفق و دانشگاهی معتبر یکی از بهترین راه‌ها برای ساختن آینده‌ای مطمئن به شمار می‌رود. آن هم در این روزها که پیدا کردن مسیری قابل اعتماد برای رسیدن به موفقیت، کار آسانی نیست. اما سؤال اینجاست که چرا در میان تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی باید به سراغ چین رفت؟ تحصیل در دانشگاه های چین از جمله دانشگاه کشاورزی هواجونگ چه مزایایی به همراه دارد که تا این حد در میان دانشجویان محبوب شده است؟

چین ابرقدرت آسیاست

نمی‌توان کتمان کرد چین در سال‌های اخیر به یک ابرقدرت در آسیا و حتی در جهان تبدیل شده است. رشد اقتصادی و تجاری این کشور تا آنجا پیش رفته که بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان خواستار همکاری با آن هستند. به این ترتیب می‌توان گفت تحصیل در این کشور به مثابه یک فرصت استثنایی برای ورود به بزرگ‌ترین و معتبرترین بازارهای جهانی محسوب می‌شود. علاوه بر این چه کسی دوست ندارد با تحصیل در دانشگاهی مانند دانشگاه کشاورزی هواجونگ، تجربه زندگی در یک کشور پیشرفته، با امکانات عالی را به مجموعه تجربیات زندگی خود اضافه کند؟

دانشگاه های چین، بهترین شرایط را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند

واقعیت این است که دولت چین چندین سال است که برنامه ریزی‌های ویژه تلاش کرده دانشجویان بین الملل زیادی را به سمت خود جذب نماید. زیرا این کار از طرفی به گسترش فرهنگ چینی در کل جهان کمک می‌کند. از طرفی دیگر نیز به جذب افراد علاقه‌مند و ممتاز و در نتیجه بالاتر اعتبار دانشگاه‌ها می‌انجامد. دانشگاه کشاورزی هواجونگ و سایر دانشگاه‌های معتبر چین بهترین و کامل‌ترین امکانات رفاهی، آموزشی و فرهنگی را برای دانشجویان فراهم نموده‌اند. بورسیه‌های تحصیلی عالی، خوابگاه‌های دانشجویی مجهز، آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی پیشرفته، اساتید ممتاز و … از جمله امتیازاتی هستند که با تحصیل در چین دریافت خواهید کرد.

هزینه تحصیل در چین بسیار مناسب است

واقعیت این است با بالا رفتن بی‌اندازه قیمت دلار و یورو در سال‌های اخیر، بسیاری از افرادی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر اروپایی و آمریکایی هستند، دیگر توانایی پرداخت هزینه‌های آن را ندارند. اما تحصیل در دانشگاه کشاورزی هواجونگ و دیگر دانشگاه‌های برتر چین، نه تنها همان شرایط و مزایای دانشگاه‌های غربی را به همراه دارد، بلکه هزینه کمتری نیز در پی خواهد داشت. شهریه دانشگاه های چین به مراتب کمتر از دانشگاه‌های غربی است. این در صورتی است که بسیاری از این دانشگاه‌ها هم‌تراز معروف‌ترین دانشگاه‌های اروپایی یا آمریکایی هستند.

دانشگاه های چین، جزء بهترین‌های جهان هستند

پیشنهاد می‌کنیم قبل از این که درباره تحصیل در دانشگاه کشاورزی هواجونگ یا هر یک از دیگر دانشگاه های چین تصمیم بگیرید، ابتدا سری به لیست برترین دانشگاه‌های جهان از نگاه QS یا Times بیندازید. متوجه خواهید شد که تعداد زیادی از دانشگاه های چین رتبه‌هایی زیر صد و یا حتی زیر ده به دست آورده‌اند. این بدین معناست که دولت چین در بالا بردن کیفیت سیستم آموزش عالی خود کاملاً موفق عمل کرده است. بدون شک این یک امتیاز بزرگ و یک فاکتور مهم در انتخاب دانشگاه جهت ادامه تحصیل به حساب می‌آید.

دانشگاه کشاورزی هواجونگ چین را بیشتر بشناسید

Huazhong-Agricultural-University-entrance
Huazhong-Agricultural-University-entrance

دانشگاه کشاورزی هواجونگ (huazhong agricultural university) که به اختصار HAU و یا HZAU نامیده می‌شود، یکی از دانشگاه‌های جامع زیر نظر آموزش و پرورش چین است. این دانشگاه‌ها را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین‌های چین دانست (تأسیس 1898). تا جایی که در رشته کشاورزی و زراعت، اولین دانشگاهی به شمار می‌رود که مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری را نیز ارائه کرده است. به همین دلیل است که با وجود ارائه رشته‌های بسیار متنوع و گوناگون، تأکید و تمرکزی ویژه بر بخش کشاورزی دارد و به همین نام نیز شهرت یافته است.

در مجموع 2600 نفر به عنوان اعضای هیئت علمی در دانشگاه کشاورزی هواجونگ مشغول فعالیت هستند. این دانشگاه دارای چهار مرکز تحقیق و توسعه علمی است و همچنین بیش از 20 آزمایشگاه کلیدی استانی و آزمایشگاه تخصصی.

آشنایی با رشته‌ها و دانشکده‌های دانشگاه HAU

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد این دانشگاه رشته‌های بسیار متنوعی را ارائه می‌دهد. در مجموع در مقطع کارشناسی 48 رشته، در مقطع کارشناسی ارشد 87 رشته و در مقطع دکتری 54 رشته را پوشش می‌دهد. همچنین در مقطع فوق دکتری نیز 7 رشته را ارائه می‌نماید.

از جمله دانشکده‌های اصلی و فعال دانشگاه کشاورزی هواجونگ چین عبارتند از:

 • شیلات
 • جنگل‌داری و باغبانی
 • منابع و محیط زیست
 • صنایع غذایی
 • علوم دامپزشکی
 • علوم اجتماعی و انسانی
 • زبان‌های خارجی
 • علوم زندگی
 • علوم و فنون گیاهی
 • مدیریت و اقتصاد
 • مهندسی
 • علوم
 • انفورماتیک
 • کالج تحصیلات بین الملل
 • و …

زبان تحصیل

یکی از مزایای بزرگ تحصیل در چین، امکان تحصیل به زبان انگلیسی است که در بسیاری از دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌گردد. اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه کشاورزی هواجونگ را دارید می‌توانید از این امکان استفاده نمایید. اما باید توجه داشته باشید رشته و مقطع مورد نظر شما به زبان انگلیسی ارائه می‌گردد یا چینی. اگر به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارید باید حداقل نمره قبولی در آزمون آیلتس یا تافل را از بخش تحصیلات بین الملل دانشگاه جویا شوید. زیرا ممکن است با توجه به رشته‌ای که انتخاب می‌کنید، متفاوت باشد. برای تحصیل به زبان چینی نیز به طور معمول داشتن مدرک HSK4  الزامی است.

امکانات رفاهی و آموزشی دانشگاه

Huazhong-Agricultural-University-outview
Huazhong-Agricultural-University-outview

دانشگاه کشاورزی هواجونگ بهترین امکانات را برای دانشجویان خود فراهم نموده است. از جمله آن می‌توان به کتابخانه‌ای با مساحت بیش از 30 هزار متر مربع اشاره کرد که با یک طراحی زیبا و اتاق‌های مطالعه متعدد در سال 2006 افتتاح شد. دانشجویان می‌توانند با پرداخت هزینه ماهانه‌ای حدود 40 یوان، یک اتاق VIP برای مطالعه و تحقیق در کتابخانه در اختیار داشته باشند.

یکی دیگر از امکانات عالی این دانشگاه خوابگاه‌های دانشجویی آن است. دانشجویان بین الملل می‌توانند با اقامت در این خوابگاه‌ها تا حد قابل توجهی از هزینه‌های زندگی حین تحصیل خود بکاهند. این خوابگاه‌ها تمام آنچه را یک دانشجو برای زندگی نیاز دارد، اعم از تخت خواب، میز مطالعه، کمد، آشپزخانه و … در اختیار افراد می‌گذارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه کشاورزی هواجونگ و امکان اخذ بورسیه تحصیلی

شهریه دانشگاه با توجه به رشته انتخابی شما متفاوت خواهد بود. از این رو نمی‌توان یک عدد مشخص برای آن بیان کرد. اما به طور کلی تحصیل در برخی رشته‌ها مانند مدیریت،هزینه‌های بیشتری در بر دارد. همچنین با بالا رفتن مقطع تحصیلی، شهریه سالانه نیز افزایش خواهد داشت. اما به طور کلی می‌توان درباره کلیه دانشگاه های چین این اعداد حدودی را برای هزینه تحصیل در نظر گرفت:

 • کارشناسی: 9 هزار تا 45 هزار یوان در سال
 • کارشناسی ارشد: 22 هزار تا 63 هزار سوان در سال
 • دکتری: 10 هزار تا 60 هزار یوان در سال

دانشجویان بین الملل در دانشگاه کشاورزی هواجونگ می‌توانند از انواع بورسیه تحصیلی(بورسیه دولت مرکزی، بورسیه دولت استانی یا بورسیه دانشگاه) استفاده نمایند. کافیست هنگام اپلای برای رشته و مقطع مورد نظر، از طریق مرجع مربوطه، درخواست خود را جهت اخذ بورسیه تحصیلی، ارسال نمایید. نمرات بالا و سابقه علمی خوب شانس شما را برای اخذ بورسیه بالا می‌برد.

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه کشاورزی هواجونگ با ما تماس بگیرید

بورسیه‌ها تا چه حد هزینه‌های تحصیل در دانشگاه کشاورزی هواجونگ را پوشش می‌دهند؟

study-fund
study-fund

پاسخ این سؤال به نوع بورسیه بستگی دارد. برای مثال بورسیه دولت چین یک بورسیه کامل است. یعنی تمام هزینه‌های شهریه، بیمه و خوابگاه را پوشش می‌دهد. علاوه بر آن مبلغی را نیز به عنوان کمک هزینه ماهانه در اختیار دانشجو می‌گذارد. اما برخی دیگر از بورسیه‌ها ممکن است جزئی باشند. اما حتی بورسیه‌های جزئی نیز، شهریه، بیمه و حتی هزینه اقامت در خوابگاه را به طور کامل تأمین می‌نمایند.

بورسیه تحصیلی که از طرف دانشگاه کشاورزی هواجونگ برای دانشجویان بین الملل در نظر گرفته می‌شود نیز در بسیاری از موارد بورسیه کامل است. این بورسیه شامل کمک هزینه 2000، 2500 و 3000 یوان در ماه برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است.

شرایط اپلای برای دانشگاه کشاورزی هواژونگ

Huazhong-Agricultural-University-building
Huazhong-Agricultural-University-building

هر دانشگاه شرایط خاصی برای پذیرش دانشجویان بین الملل در نظر می‌گیرد. همچنین این شرایط ممکن است برای رشته‌ها و مقاطع گوناگون نیز متفاوت باشد. با این حساب بهترین راه جهت اطلاع دقیق از شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش، مراجعه به سایت دانشگاه یا برقراری ارتباط با موسسه بنیان جهانی اوستا میباشد . با این حال اگر قصد دارید برای تحصیل در دانشگاه کشاورزی هواجونگ درخواست دهید به شرایط و مدارک کلی زیر را نیاز خواهید داشت.

 • آخرین مدرک تحصیلی
 • ریزنمرات و سوابق تحصیلی
 • گواهی کتبی عدم سوء پیشینه
 • مدرکی دال بر سلامت جسمی
 • مدرک زبان (آیلتس/تافل یا HSK)
 • پاسپورت دارای اعتبار کافی
 • رضایت نامه والدین (اگر کمتر از 18 سال سن دارید)
 • توصیه نامه از استاد (برای مقاطع بالاتر از کارشناسی)
 • رزومه و انگیزه نامه
 • و …

پس از تهیه و ارسال مدارک مورد نیاز باید منتظر پاسخ موسسه بنیان جهانی اوستا بمانید. اگر با اپلای شما موافقت شود می‌توانید در حداکثر دو هفته ویزای دانشجویی X1 را از سفارت چین دریافت نمایید. پس از این سفر تحصیلی و شاید ماجراجویانه شما به چین آغاز خواهد شد.

آیا دانشگاه کشاورزی هواجونگ مورد تایید وزازت بهداشت ایران است؟

بله – این دانشگاه کاملا مورد تایید بوده و پس از فارق التحصیلی به راحتی میتوانید به ایران برگردین

آیا میتوان در دانشگاه کشاورزی هواجونگ بورس شد؟

بله – تمام دانشگاه های کشور چین دارای انواع مختلفی از بورسیه هاست شما میتوانید دریافت مشاوره از کارشناسان موسسه بنیان جهانی اوستا اطلاعات کاملی در این زمینه دریافت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021