دانشگاه پزشکی هاربین

اگر کشور چین را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده‌اید، حتماً باید دانشگاه پزشکی هاربین را نیز مورد بررسی قرار دهید. این دانشگاه با بهترین اساتید و کیفیت آموزشی بالا یک گزینه عالی برای تحصیل در چین به شمار می‌رود.

Harbin-Medical-University-in-china
Harbin-Medical-University-in-china
شهر
شهر

هاربین

تعداد دانشجو
تعداد دانشجو

11000

رنک جهانی
رنک جهانی

4058

سال تاسیس
سال تاسیس

1926

اگر حوصله خواندن متن مقاله را نداربد به پادکست زیر گوش کنید.

یکی از شهرهای زیبای چین که مقصد بسیاری از دانشجویان بین الملل در این کشور است، هاربین نام دارد. دانشگاه پزشکی هاربین (Harbin Medical University) یکی از دانشگاه‌های معتبر در کشور چین است. این دانشگاه هر ساله دانشجویان بسیاری را از دیگر کشورهای جهان، در رشته پزشکی و سایر رشته‌های مرتبط با سلامت و درمان، پذیرش می‌نماید. بدون شک رشته‌ای مانند پزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها در تمام جهان محسوب می‌شود. اما قبولی و تحصیل در این رشته، خصوصاً در دانشگاه‌های برتر جهان کار آسانی نیست. از طرفی هزینه تحصیل در رشته پزشکی نیز نسبت به بسیاری از دیگر رشته‌ها، قابل توجه است. چین با فراهم نمودن شرایطی مساعد، این چالش‌ها را تا حد زیادی از میان برداشته است تا متقاضیان بتوانند بدون دردسر و با پرداخت شهریه‌ای معقول، در این رشته به تحصیل بپردازند.

اگر تحصیل در رشته پزشکی را مد نظر دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً دانشگاه پزشکی هاربین چین را به عنوان یکی از گزینه‌های مهم مورد توجه قرار دهید. در ادامه اطلاعاتی را که در ارتباط با تحصیل در چین و تحصیل در این دانشگاه نیاز خواهید داشت، در اختیار شما خواهیم گذاشت.

تحصیل در چین، موقعیتی استثنایی برای تحصیل پزشکی

study-in-china
study-in-china

نه فقط دانشگاه علوم پزشکی هاربین، بلکه بسیاری از دیگر دانشگاه های چین نیز موقعیت‌های عالی برای تحصیل در رشته‌های پرمتقاضی مانند پزشکی ایجاد کرده‌اند. اما منظور از موقعیت عالی چیست؟ در ادامه به این سؤال مفصلاً پاسخ خواهیم داد.

تحصیل در رشته مورد علاقه، با هزینه مناسب

همان‌طور که در ابتدای مطلب به آن اشاره شد، شهریه مناسب دانشگاه پزشکی هاربین و سایر دانشگاه های چین، یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در این کشور به شمار می‌رود. البته به جز هزینه دانشگاه، سایر هزینه‌های زندگی نیز در کشور چین به مراتب پایین‌تر از کشورهای آمریکایی و اروپایی است.با این حساب اگر با محدودیت مالی مواجه هستید، چین یک فرصت استثنایی برای تحصیل در رشته پزشکی به شمار می‌آید.

امکانات اقامتی و رفاهی عالی دانشگاه علوم پزشکی هاربین

اگر می‌خواهید دانشگاه پزشکی هاربین را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید، هیچ نگرانی بابت اقامت نخواهید داشت. بدون شک اجاره آپارتمان در شهر می‌تواند برای شما، به عنوان یک دانشجو، هزینه‌های بالایی به همراه داشته باشد. اما خوشبختانه این دانشگاه و اغلب دانشگاه های چین شرایط اقامت در خوابگاه را برای دانشجویان بین الملل فراهم می‌آورند. با این حساب با پرداخت هزینه‌ای کم می‌توانید در مجتمع‌های اقامتی دانشگاه سکونت داشته باشید. همچنین امکانات رفاهی مورد نیاز برای یک زندگی دانشجویی نیز در اختیار شما گذاشته خواهد شد.

دانشگاه پزشکی هاربین، با اعطای بورسیه، حامی شما خواهد بود

متأسفانه بسیاری از متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های خارجی، به دلیل نداشتن پشتوانه مالی مناسب، قید این مسیر را می‌زنند. اما کشور چین شرایطی ایجاد کرده تا همه افراد بتوانند برای کسب دانش و تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود در این کشور اقدام کنند. انواع بورسیه تحصیلی چین که در اختیار دانشجویان بین الملل قرار می‌گیرند، این امکان را فراهم کرده است تا دانشجویان بتوانند بدون دغدغه مالی برای تحصیل عازم چین شوند. این بورسیه‌ها از منابع مختلف و به شکل‌های گوناگون در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند. در بخش‌های بعد مفصلاً به این مطلب خواهیم پرداخت.

با دانشگاه پزشکی هاربین چین بیشتر آشنا شویم

Harbin-Medical-University-campus
Harbin-Medical-University-campus

دانشگاه علوم پزشکی هاربین (به اختصار HMU)، یکی از دانشگاه‌های مطرح چین در حوزه پزشکی و سلامت، خصوصاً پزشکی بالینی، به شمار می‌رود. این دانشگاه در سال 1926 میلادی از ادغام دانشکده پزشکی ویژه هاریین و دو شعبه از دانشگاه پزشکی چینگ شانگ، تأسیس شد. پس از آن طی سال‌ها، دانشگاه پزشکی هاربین به میزانی از پیشرفت و رشد علمی دست یافت که توانست اعتباری جهانی به دست آورد و با مراکز تحقیقاتی و علمی بزرگی در سراسر دنیا به همکاری بپردازد.

مزایای اختصاصی تحصیل در دانشگاه HMU چین

این دانشگاه به دلیل ویژگی‌های عالی و منحصر به فرد خود، مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار دارد. یکی از این ویژگی‌ها، اعتبار بالای رشته پزشکی در دانشگاه پزشکی هاربین است. تا جایی که توانسته بسیاری از استانداردهای جهانی WFME را به دست آورد. همچنین وجود اساتید بسیار ممتاز و برجسته موجب ارتقاء سطح علمی این دانشگاه شده است. دانشگاه علوم پزشکی هاربین با 5 بیمارستان مجهز، ارتباط و همکاری مستمر دارد. همین امر باعث شده دانشجویان به منابع کافی و تجهیزات عالی برای کسب دانش و تجربه دسترسی داشته باشند.

به تمام موارد بالا، قرارگیری در یک موقعیت شهری و جغرافیایی خوب را نیز اضافه کنید. شهر هاربین یکی از کلان شهرهای زیبای کشور چین است که تمام امکانات مورد نیاز برای یک زندگی راحت و آسوده در آن وجود دارد. همچنین موقعیت دانشگاه پزشکی هاربین به صورتی است که به دیگر مراکز دانشگاهی، رستوران‌ها، فروشگاه‌های مختلف و … دسترسی آسانی دارد. از این رو دانشجویان می‌توانند بدون دردسر نیازهای گوناگون خود را در محیط شهری مهیا سازند.

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه پزشکی هاربین با متخصصان ما تماس بگیرید

آشنایی با شهر زیبای هاربین در چین

harbin
harbin

اگر قرار است چندین سال از جوانی خود را برای تحصیل در یک کشور غریبه سپری کنید، بهتر است درباره شهر محل تحصیل و زندگی خود نیز اطلاعات کافی داشته باشید.

دانشجویان بین المللی که موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه پزشکی هاربین می‌شوند، این فرصت را دارند تا در یکی از جذاب‌ترین شهرهای چین مشغول به تحصیل و زندگی شوند. این شهر در اصطلاح پاریس شرقی نامیده می‌شود. اگر نگاهی به تصاویر این شهر در شب بیندازید، بدون شک متوجه علت این نام‌گذاری خواهید شد. هاربین در فصل زمستان گردشگران زیادی را به سمت چین می‌کشاند و دلیل آن برپایی جشنواره برف و یخ است. در این فصل هوا بسیار سرد است و اهالی هاربین از این ویژگی آب و هوایی برای ساخت مجسمه‌ها و آثار زیبای یخی استفاده می‌کنند. البته زندگی در این شهر یخی در تمام فصول لذت بخش است و بدون شک تجربه‌ای شگفت انگیز را به دوران عمر شما اضافه خواهد کرد.

تحصیل در دانشگاه پزشکی هاربین

study-in-Harbin-Medical-University
study-in-Harbin-Medical-University

این دانشگاه هر ساله از حدود 15 هزار دانشجو میزبانی می‌کند که از این تعداد نزدیک به 300 نفر، دانشجوی بین الملل هستند. دانشگاه علوم پزشکی هاربین در رشته‌های گوناگون فعال است. اما در رشته‌هایی مانند انکولوژی، ژنتیک و زیست مولکولی، زیست شناسی سلولی، پزشکی بالینی، قلب و عروق، بیولوژی و بیوشیمی و بیوتکنولوژی در جایگاه جهانی بسیار خوبی قرار دارد.

از جمله دانشکده‌های فعال در دانشگاه پزشکی هاربین می‌توان به دانشکده‌های زیر اشاره کرد:

 • دانشکده پزشکی بالینی
 • مدرسه علوم پایه پزشکی
 • دانشکده سلامت عمومی
 • مرکز بیماری‌های اپیدمیک
 • مدرسه داروسازی
 • دانشکده علوم اجتماعی و انسانی
 • دانشکده فناوری و اطلاعات زیستی

یکی از مزایای مهم تحصیل در این دانشگاه، امکان تحصیل به زبان انگلیسی خصوصاً در دوره پزشکی عمومی بالینی (MBBS) است. با این حساب اگر علاقه‌مند به رشته پزشکی هستید می‌توانید تنها با سوابق علمی قابل قبول و دانش زبان انگلیسی، وارد دانشگاه پزشکی هاربین شوید.

شرایط و چگونگی پذیرش

Harbin-Medical-University-outview
Harbin-Medical-University-outview

برای ورود به دانشگاه علوم پزشکی هاربین،(وبسایت دانشگاه) لازم است مدارک و شرایط مورد نیاز را فراهم نمایید. سپس باید با موسسه بنیان جهانی اوستا درخواست پذیرش خود را برای دانشگاه ارسال کنید و مدارک درخواستی را موسسه را تهییه کنید از جمله این مدارک عبارتند از:

 • مدرک زبان چینی HSK و یا زبان انگلیسی (تافل یا آیلتس)
 • رزومه و انگیزه نامه
 • سوابق کامل علمی و تحصیلی
 • ریزنمرات مقاطع قبلی
 • مدرک تحصیلی قبلی
 • گواهی‌های عدم سوء پیشینه و سلامت جسمی
 • و …

لیست دقیق‌تر این مدارک را می‌توانید از با مشاوره رایگان از کارشناسان موسسه اوستا دریافت کنید .

هزینه‌های تحصیل و زندگی

قبل‌تر نیز به این نکته اشاره شد که شهریه دانشگاه های چین از جمله دانشگاه HMU به نسبت از دانشگاه‌های غربی کمتر است. با این حال نمی‌توان عدد دقیقی برای آن ارائه داد. زیرا به مقطع تحصیلی و رشته انتخابی بستگی دارد. برای مثال رشته‌هایی مانند پزشکی احتمالاً هزینه‌های بالاتری در پی خواهند داشت.

علاوه بر شهریه دانشگاه پزشکی هاربین، باید هزینه اقامت، خورد و خوراک و … را نیز در نظر داشته باشید. اغلب دانشجویان بین الملل ترجیح می‌دهند برای کاهش هزینه‌های خود در خوابگاه‌های دانشگاه سکونت داشته باشند. هزینه اقامت در خوابگاه نیز با توجه به نوع اتاق متفاوت است. اما به طور حدودی هزینه یک اتاق دو نفره بین 3600 یوان تا 5400 یوان در سال خواهد بود. سایر هزینه‌های زندگی در شهر هاربین نیز به مراتب پایین‌تر از شهرهای بزرگ مانند شانگهای یا پکن است. البته این مورد نیز بستگی زیادی به سبک زندگی افراد دارد. اما به طور تقریبی مبلغی معادل 2000 یوان تا 2400 یوان در ماه می‌توان برای آن در نظر گرفت.

امکان استفاده از بورسیه تحصیلی در دانشگاه پزشکی هاربین

cost-of-Harbin-Medical-University
cost-of-Harbin-Medical-University

اگر از بابت تأمین هزینه‌های تحصیل و زندگی در چین با محدودیت مواجه هستید، می‌توانید روی بورسیه‌های مختلف تحصیلی در این کشور حساب کنید. این بورسیه‌ها انواع مختلفی دارند. برخی از آن‌ها مانند بورسیه دولت چین، تمامی هزینه‌ها اعم از شهریه دانشگاه، بیمه، خوابگاه و … را در بر می‌گیرند. علاوه بر آن، مبلغی را نیز تحت عنوان کمک هزینه زندگی، به صورت ماهیانه در اختیار دانشجویان دانشگاه پزشکی هاربین می‌گذارند. برخی دیگر از بورسیه‌ها تنها پرداخت شهریه، هزینه خوابگاه و بیمه را تقبل می‌کنند.

علاوه بر دولت چین، دولت‌های محلی، دانشگاه، ارگان‌های خصوصی و … نیز در چین آماده ارائه حمایت‌های مالی به دانشجویان خارجی هستند. می‌توانید با یک جستجوی دقیق، بهترین و مناسب‌ترین بورسیه را برای خود انتخاب کرده و درخواست خود را ارسال نمایید.

پس از تعیین وضعیت بورسیه و تأیید پذیرش از سمت دانشگاه پزشکی هاربین می‌توانید طی چند هفته ویزای تحصیلی X1 را دریافت کرده و برای تحصیل عازم کشور چین شوید.

آیا دانشگاه پزشکی هاربین مورد تایید وزازت بهداشت ایران است؟

بله – این دانشگاه کاملا مورد تایید بوده و پس از فارق التحصیلی به راحتی میتوانید به ایران برگردید.

آیا میتوان در دانشگاه پزشکی هاربین بورس شد ؟

بله – تمام دانشگاه های کشور چین از جمله دانشگاه پزشکی هاربین دارای انواع مختلفی از بورسیه هاست شما میتوانید دریافت مشاوره از کارشناسان موسسه بنیان جهانی اوستا اطلاعات کاملی در این زمینه دریافت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021