دانشگاه کشاورزی چین (CAU)، دانشگاهی 120 ساله در قلب پکن

دانشگاه کشاورزی چین یکی از مراکز آموزش عالی با سابقه طولانی و درخشان در پکن است. این دانشگاه سال‌هاست با ارائه بهترین امکانات آموزشی و رفاهی، دانشجویان بین الملل زیادی را از نقاط مختلف جهان جذب کرده است.

China-agricultural-university-entrance
China-agricultural-university-entrance

اگر علاقه‌مند به تحصیل در خارج از کشور و در رشته کشاورزی هستید، دانشگاه کشاورزی چین (China agricultural university) می‌تواند یه گزینه قابل تأمل برای شما باشد. هر چند این دانشگاه در سایر رشته‌ها از جمله اقتصاد، علوم انسانی، علوم اجتماعی، مدیریت و … نیز فعالیت آموزشی حرفه‌ای دارد، اما به طور خاص در زمینه کشاورزی زبانزد است. دانشگاه کشاورزی کشور چین در مجموع 13 کالج دارد که در حوزه‌های گوناگون خدمات آموزشی منحصر به فردی را ارائه می‌دهند. نکته خوب این است که این دانشگاه برای دانشجویان بین الملل نیز شرایط و امکاناتی فراهم کرده تا بتوانند از بهترین خدمات آموزشی و رفاهی بهره ببرند. در ادامه با این مرکز آموزش عالی بیشتر آشنا خواهیم شد.

دانشگاه کشاورزی چین (CAU) از کجا شروع به کار کرد؟

China-agricultural-university-logo
China-agricultural-university-logo

این دانشگاه تاریخچه‌ای طولانی مدت دارد. به همین دلیل اعتبار و سابقه‌ای قابل توجه به دست آورده است. می‌توان تأسیس دانشگاه کشاورزی را به سال 1905 نسبت داد. در آن سال دانشکده کشاورزی پکن تأسیس گشت که بعدها با نام دانشگاه کشاورزی پکن شناخته می‌شد.

در سال 1995 دو دانشگاه مهندسی کشاورزی پکن و دانشگاه کشاورزی پکن با یکدیگر ادغام شدند. به این ترتیب دانشگاهی با نام رسمی دانشگاه کشاورزی چین تأسیس شد که تا این لحظه به فعالیت آموزشی و تحقیقاتی خود ادامه داده است. با این حساب می‌توان گفت این دانشگاه نزدیک به 120 سال قدمت دارد که به نوبه خود مثال زدنی است.

دلایلی که باعث می‌شود این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید

این روزها افراد زیادی در کشورهای مختلف جهان به دنبال فرصتی برای ادامه تحصیل در یک دانشگاه خارجی خوب هستند. می‌توان گفت گزینه‌های پیش رو برای تحصیل خارج از کشور به قدری متعدد است که انتخاب یک مقصد مناسب گاهی سخت‌ترین انتخاب است. اما بدون شک بررسی شرایط و امکانات دانشگاه‌ها (از جمله دانشگاه کشاورزی چین) و البته شرایط و هزینه‌های زندگی در کشورهای مختلف بهترین راه برای انتخابی هوشمندانه است. در سال‌های اخیر چین توانسته در این فضای پررقابت، به جایگاه خوبی دست یابد و طرفداران بسیاری پیدا کند. خصوصاً اگر دانشگاه کشاورزی کشور چین مدنظر شما باشد، می‌توانید از مزایای بی‌نظیر تحصیل در این دانشگاه و این کشور بهترین و بیشترین بهره را ببرید.

زندگی در در قدرتمندترین کشور آسیایی را تجربه کنید

چه کسی می‌تواند انکار کند که این سال‌ها چین به یک ابرقدرت در آسیا و حتی جهان تبدیل شده است؟ تحصیل در دانشگاه کشاورزی چین فرصتی را برای شما مهیا می‌سازد تا در این کشور نیرومند با فرهنگ و تاریخی اصیل و طولانی، زندگی کنید. بدون شک این تجربه‌ای شگفت انگیز در کل زندگی شما خواهد بود.

با هزینه‌ای معقول، خارج از کشور تحصیل کنید

لزومی ندارد برای تحصیل در یک کشور خارجی زیر بار هزینه‌های هنگفت دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی بروید. این در حالی است که می‌توان بهترین امکانات آموزشی را با هزینه کمتر در دانشگاه های معتبر چین، خصوصاً دانشگاه کشاورزی چین، پیدا کرد. شهریه دانشگاه‌ها و همین‌طور هزینه زندگی در کشور چین به مراتب معقول‌تر از سایر کشورهای خارجی است. از این جهت می‌توان گفت پذیرش در داننشگاه های برتر چین فرصتی استثنایی برای افرادی است که با محدودیت بودجه روبرو هستند.

به راحتی از حمایت‌های مالی چین برخوردار شوید

حتی اگر با وجود مناسب بودن هزینه‌های تحصیل در دانشگاه کشاورزی چین، باز هم با تأمین این هزینه‌ها مشکل دارید، راه حل‌های متعددی پیش روی شماست. زیرا چین با فراهم نمودن انواع بورسیه‌های جزئی و کامل تمام تلاش خود را به کار بسته تا شرایط را برای تحصیل دانشجویان خارجی فراهم نماید. علاوه بر این شما می‌توانید از خوابگاه‌های دانشجویی نیز برای صرفه جویی در هزینه‌های اقامت خود کمک بگیرید.

با تحصیل در دانشگاه کشاورزی چین، از بهترین امکانات آموزشی بهره ببرید

تحصیل در دانشگاهی که بهترین و کامل‌ترین تجهیزات و امکانات آموزشی را برای دانشجویان فراهم کرده یک فرصت بی‌نظیر به حساب می‌آید. وجود مراکز تحقیقاتی عالی، آزمایشگاه‌های مجهز، کتابخانه‌های غنی و … از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه‌های چین به حساب می‌آید.

با دانشگاه کشاورزی چین بیشتر آشنا شویم

China-agricultural-university-campus
China-agricultural-university-campus

این دانشگاه در شهر پکن، پایتخت بزرگ و پرجمعیت چین واقع شده است. نزدیک به 20 هزار دانشجو در دانشگاه کشاورزی کشور چین در حال تحصیل هستند. بیشتر از 60 رشته در مقطع کارشناسی و 170 رشته در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه ارائه می‌گردد. همین تنوع رشته به انضمام امکانات آموزشی و رفاهی عالی باعث شده است دانشگاه کشاورزی چین به یکی از پرطرفدارترین دانشگاه‌های این کشور تبدیل شود. کالج‌های فعال این دانشگاه عبارتند از:

 • مهندسی
 • اقتصاد و مدیریت
 • علوم
 • علوم غذایی و مهندسی تغذیه
 • دامپزشکی
 • بیوتکنولوژی و زراعت
 • مهندسی برق و اطلاعات
 • علوم سیاسی و ایدئولوژی
 • توسعه و علوم انسانی
 • علوم محیط زیست و منابع
 • علوم زیستی
 • مهندسی عمران و حفاظت آب
 • کالج بین الملل پکن

جایگاه این دانشگاه در رده بندی جهانی

بدیهی است تمام متقاضیان تحصیل در یک کشور خارجی، به دنبال دانشگاهی با موقعیت علمی و اعتبار آموزشی بالا هستند. در واقع تنها در این صورت است که زندگی و تحصیل در یک کشور غریبه به سختی‌های آن می‌ارزد. در سال‌های اخیر با توجه به سیاست‌های دولت چین، دانشگاه‌های این کشور از جمله دانشگاه کشاورزی چین، توانسته‌اند جایگاه خوبی را در رده بندی‌های جهانی به دست آوردند و روز به روز در حال پیشرفت باشند. تا جایی که نام برخی از این دانشگاه‌ها را می‌توان در لیست صد دانشگاه برتر جهان نیز مشاهده کرد.

دانشگاه کشاورزی کشور چین در رتبه بندی QS در سال 2022 جایگاه 36 در داخل چین و جایگاه 601 تا 650 در جهان را به دست آورده است. همچنین در رتبه بندی Time نیز این دانشگاه رتبه 601-800 را به دست آورده که در میان صدها دانشگاه جهان، رتبه قابل توجهی به حساب می‌آید.

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه کشاورزی چین با متخصصان ما تماس بگیرید

آشنایی با امکانات دانشگاه کشاورزی چین

China-agricultural-university-facilities
China-agricultural-university-facilities

یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام انتخاب دانشگاه باید مورد توجه قرار گیرد، امکانات آموزشی و رفاهی است. از این جهت دانشگاه کشاورزی کشور چین به دلیل داشتن کتابخانه‌ای غنی و کامل، شهرت خوبی دارد. این کتابخانه بیش از 21500 متر مربع وسعت دارد و حدود 17 جلد کتاب را در خود جای داده است. با این حساب دانشجویان و اساتید می‌توانند بدون مشکل منابع علمی مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشند. خوب است بدانید کتابخانه این دانشگاه دارای دو بخش مجزای غربی و شرقی است.

یکی دیگر از امکانات عالی دانشگاه کشاورزی چین، سالن ورزشی بزرگ و سرپوشیده‌ای است که ساخت آن در سال 2007 میلادی تمام شد. در سال 2008 چین در این سالن میزبان مسابقات المپیک کشتی بود و همین امر شهرت این دانشگاه را بیشتر کرده است.

شهریه دانشگاه

همان‌طور که پیش‌‎تر گفتیم، شهریه این دانشگاه و سایر دانشگاه‌های چین بسیار مناسب‌تر از دانشگاه‌های اروپا یا آمریکاست. با این حساب می‌توانید بدون نگرانی تحصیل در چین را انتخاب کنید. به طور حدودی شهریه دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه کشاورزی چین معادل 30000 یوان در سال است. اما خبر خوب این است که انواع بورسیه در نظر گرفته شده برای دانشجویان بین الملل، این شهریه را به طور کامل پوشش می‌دهد.

آشنایی با بورسیه‌ها

در کشور چین بورسیه‌های متعددی برای دانشجویان خارجی وجود دارد. مهم‌ترین و مشهورترین آن‌ها، بورسیه دولت چین است. این بورسیه تمام هزینه‌های تحصیل از جمله شهریه دانشگاه، هزینه اقامت در خوابگاه، بیمه و … را پوشش می‌دهد. علاوه بر آن مبلغی را نیز به عنوان کمک هزینه ماهانه زندگی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید در دانشگاه کشاورزی چین تحصیل کنید و موفق به دریافت بورسیه دولت نشده‌اید جای نگرانی وجود ندارد. زیرا می‌توانید برای بورسیه دولت محلی، بورسیه کنفوسیوس و یا بورسیه دانشگاهی درخواست دهید. هر چقدر سوابق علمی شما پربارتر و درخشان‌تر باشد، شانس شما برای تأیید درخواست بورسیه بالاتر خواهد بود.

شرایط پذیرش دانشجویان بین الملل

China-agricultural-university-international-students
China-agricultural-university-international-students

کالج مخصوص دانشجویان بین الملل در سال 1995 یعنی دقیقاً در زمان ادغام دانشگاه‌های کشاورزی و مهندسی کشاورزی پکن، تأسیس شد. از آن موقع دانشگاه کشاورزی چین چند هزار دانشجوی بین الملل را میزبانی کرده است. این دانشجویان از کشورهای مختلف جهان از جمله آمریکا، تایلند، کره جنوبی، پاکستان، ویتنام و … در این قسمت شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش در این دانشگاه خوش‌نام چینی را معرفی خواهیم کرد.

 • فرم مربوط به درخواست پذیرش
 • ترجمه مدارک تحصیلی قبلی و ریزنمرات
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل برای رشته‌های انگلیسی زبان
 • مدرک زبان چینی HSK 4 برای رشته‌های چینی زبان
 • گواهی‌های مربوط به سلامت جسم و عدم سوء پیشینه
 • توصیه نامه از استادان قبلی برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی
 • طرح تحقیقی برای متقاضیان کارشناسی ارشد
 • مقالات و مدارک علمی قبلی و …

درخواست ویزا پس از تأیید پذیرش دانشگاه کشاورزی چین

chinese-visa
chinese-visa

تمام مراحل درخواست برای پذیرش در دانشگاه و همچنین درخواست بورسیه باید به صورت آنلاین و در زمان‌های مقرر شده توسط مؤسسه بنیاد چین و منابع مربوطه انجام شود. در ادامه بنابر صلاح‌دید دانشگاه ممکن است نیاز باشد برخی از مدارک خود را ارسال نمایید. در نهایت هنگامی که نامه پذیرش را دریافت نمودید می‌توانید با ارائه آن، برای دریافت ویزای دانشجویی چین اقدام کنید.

ویزای دانشجویی چین در دو نوع X1 و X2 ارائه می‌شود. اگر متقاضی دوره‌های تحصیلی بیش از 6 ماه در دانشگاه کشاورزی چین هستید باید برای دریافت ویزای X1 اقدام نمایید.  ویزای X2 به متقاضیان دوره‌های کوتاه مدت اختصاص دارد. نامه پذیرش، گواهی تمکن مالی، پاسپورت معتبر، فرم درخواست ویزا و … از جمله مدارکی است که باید برای ارائه به سفارت و اخذ ویزا آماده کنید. می‌توانید لیست دقیق و کامل مدارک را در سایت سفارت چین ببینید.

پس از ارائه مدارک مربوطه حدود 2 هفته بعد ویزای دانشجویی چین در اختیار شما خواهد بود و می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه کشاورزی چین وارد این کشور شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021