تحصیل در دانشگاه پزشکی انهویی چین

اگر می‌خواهید پزشکی را در یک دانشگاه معتبر خارحی بیاموزید، دانشگاه پزشکی آنهویی چین می‌تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی، استفاده از انواع بورسیه تحصیلی، اقامت در خوابگاه و … از مزایای تحصیل پزشکی در این دانشگاه است.

Anhui-Medical-University
Anhui-Medical-University
شهر
شهر
تعداد دانشجو
تعداد دانشجو
رنک دانشگاهی
رنک دانشگاهی
سال تاسیس
سال تاسیس

اگر علاقه‌مند به رشته پزشکی هستید و ترجیح می‌دهید بدون کنکور وارد این رشته شوید، تحصیل در دانشگاه پزشکی آنهویی چین (Anhui Medical University)، یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست. در سال‌های اخیر دانشگاه‌های چین به رتبه‌های بالایی در سطح جهانی دست یافته‌اند. از این رو تحصیل در این کشور یک راه مطمئن و عالی برای دستیابی به بهترین امکانات آموزشی به شمار می‌رود. خصوصاً برای افرادی که توانایی پرداخت هزینه‌های هنگفت دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی را ندارند. دانشگاه آنهویی و دیگر دانشگاه های معتبر چین امروزه به عنوان مقصدی بسیار عالی برای ادامه تحصیل دانشجویان بین الملل شناخته می‌شوند. در ادامه درباره مزایای تحصیل پزشکی در چین و شرایط و امکانات دانشگاه پزشکی آنهویی چین بیشتر صحبت خواهیم کرد.

چرا تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های چین بهترین انتخاب است؟

china
china

رشته پزشکی را می‌توان یکی از محبوب‌ترین و البته کاربردی‌ترین رشته‌ها در تمام کشورهای جهان دانست. به همین اندازه نیز حساسیت این رشته نسبت به سایر رشته‌ها بیشتر است. به همین دلیل همیشه توجه و تمرکز بیشتری متوجه رشته پزشکی و سایر رشته‌های مرتبط با حوزه درمان بوده است. اما چرا باید برای تحصیل در چنین رشته حساس و البته پرطرفداری، کشور چین را انتخاب نمایید؟ پاسخ به این سؤال می‌تواند تعیین کننده بسیاری از تصمیمات شما باشد.

تحصیل با هزینه پایین

نه فقط در دانشگاه پزشکی آنهویی چین، بلکه در اغلب دانشگاه‌های این کشور، هزینه تحصیل به مراتب پایین‌تر از سایر دانشگاه‌های مطرح دنیاست. این در حالی است که کیفیت و سطح آموزشی در چین دست کمی از مشهورترین دانشگاه‌های دنیا ندارد. به همین دلیل تحصیل در چین برای افرادی که با محدودیت‌های مالی مواجه هستند بهترین گزینه است.

سطح بالا بودن دانشگاه‌های چین

اگر نگاهی به لیست دانشگاه‌های برتر دنیا بیندازید، نام بسیاری از دانشگاه‌های کشور چین را در میان صد دانشگاه برتر خواهید یافت. این به معنای اعتبار و سطح بالای این دانشگاه‌ها در مقیاس جهانی است.

امکان استفاده از بورسیه‌های تحصیلی

برای تحصیل در دانشگاه پزشکی آنهویی چین و دیگر دانشگاه‌های این کشور، می‌توانید از انواع بورسیه تحصیلی جزئی و کامل نیز استفاده نمایید. این به مثابه یک فرصت استثنایی است. خصوصاٌ که مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی طولانی‌تر از سایر رشته‌هاست و به مراتب هزینه آن نیز بالاتر است. اما دولت چین، دولت‌های محلی و دانشگاه‌ها و مؤسسات، انواع مختلف بورسیه تحصیلی را در اختیار دانشجویان بین الملل قرار داده‌اند تا افراد بتوانند بدون دغدغه مالی در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند.

تحصیل در کشوری پیشرفته و ابرقدرت

علاوه بر تمام موارد ذکر شده تا اینجا، تحصیل در دانشگاه پزشکی آنهویی چین در واقع تحصیل در یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیاست که در کل آسیا نیز به یک ابرقدرت تبدیل شده است. با این وجود چه کسی دوست ندارد در چنین کشوری زندگی و تحصیل نماید؟

درباره دانشگاه پزشکی آنهویی چین چقدر می‌دانید؟

Anhui-University
Anhui-University

تحصیل در رشته پزشکی رویای بزرگ بسیاری از جوانانی است که دوست دارند در یک دانشگاه خارجی معتبر ادامه تحصیل دهند. دانشگاه آنهویی چین با فراهم کردن شرایط و امکانات لازم بستر مناسبی را برای ادامه تحصیل دانشجویان بین الملل آماده کرده ‌است. این دانشگاه یک مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی به شمار می‌رود که تا سال 1952 با نام دانشگاه پزشکی دونگنان شناخته می‌شده است. دانشگاه پزشکی آنهویی چین در مرکز استان آنهویی، یعنی شهر هفئی قرار دارد. بیش از 9000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

دانشگاه آنهویی علاوه بر رشته پزشکی، رشته‌های متنوع دیگری را نیز ارائه می‌دهد. البته بسیاری از این رشته‌ها به نحوی مرتبط با حوزه سلامت و درمان هستند . بیشتر از 10 دانشکده و دپارتمان در این دانشگاه مستقر هستند که عبارتند از:

 • دانشکده پزشکی بالینی
 • دانشکده داروسازی
 • دپارتمان دندان پزشکی
 • دانشکده آموزش عمومی
 • دپارتمان آموزش بین الملل دانشگاه پزشکی آنهویی چین
 • دانشکده علوم پزشکی
 • دانشکده علوم زندگی
 • مدرسه سلامت عمومی
 • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
 • دانشکده بهداشت عمومی
 • و …

رشته‌های تحصیلی گوناگون در دانشگاه پزشکی آنهویی

تعداد رشته‌های تحصیلی ارائه شده در مقاطع گوناگون در دانشگاه پزشکی آنهویی چین، بسیار است و تنها به پزشکی محدود نمی‌شود. این رشته‌ها عبارتند از:

 • سلامت عمومی
 • داروسازی
 • پرستاری
 • فارماکولوژی
 • روانپزشکی
 • روانشناسی
 • توانبخشی
 • مهندسی پزشکی
 • طب سنتی شرقی
 • مراقبت از کودکان
 • زیست شناسی
 • علوم اجتماعی
 • علوم انسانی
 • و …

برای کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه انهویی چین با متخصصان ما تماس بگیرید

درباره دوره تحصیلی پزشکی در دانشگاه آنهویی چین

Anhui-Medical-University-students
Anhui-Medical-University-students

تحصیل پزشکی در این دانشگاه، مانند دیگر دانشگاه‌های چین در دوره‌های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است. دوره کارشناسی پزشکی در دانشگاه پزشکی آنهویی چین دوره‌ای شش ساله است که با عنوان دوره پزشکی عمومی و جراحی یا MBBS شناخته می‌شود. تحصیل در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد هر کدام سه سال زمان می‌برد.

تحصیل به زبان چینی یا انگلیسی؟

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های افراد برای تحصیل در یک کشور خارجی، دانش زبانی مورد نیاز است. خصوصاً وقتی صحبت از زبان چینی باشد. هر چند یادگیری زبان چینی می‌تواند یک امتیاز مثبت در رزومه تحصیلی و حرفه‌ای شما به حساب بیاید. اما واقعیت این است که به تلاش و پشتکار نسبتاً زیادی نیاز دارد. اما خبر خوب است است که دانشگاه پزشکی آنهویی چین، این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده است تا به زبان انگلیسی تحصیل کنند. به همین دلیل نیاز نیست برای پذیرش در این دانشگاه به زبان چینی مسلط باشید. هر چند برای گذراندن دوره کارآموزی در بیمارستان، به دانش نسبی زبان چینی نیاز دارید تا بتوانید با بیماران ارتباط برقرار نمایید.

شرایط اقامت دانشجویی در زمان تحصیل

Anhui-Medical-University-dorm
Anhui-Medical-University-dorm

دانشگاه پزشکی آنهویی چین امکانی فراهم کرده است تا دانشجویان بین الملل در خوابگاه‌های این دانشگاه مستقر شوند. همین امر تا حد زیادی از هزینه‌های زندگی دانشجویان می‌کاهد. هزینه خوابگاه برای یک اتاق دونفره حدود 4 هزار یوان در سال خواهد بود که بدون شک از اجاره آپارتمان داخل شهر کمتر است. خوب است بدانید اسکان در خوابگاه مخصوص دانشجویان بین الملل در اولین سال تحصیلی، تقریباً الزامی است. پس از آن دانشجویان می‌توانند برای اقامت در خوابگاه یا آپارتمان مستقل، تصمیم بگیرند.

خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه پزشکی آنهویی چین تمام امکانات اولیه مورد نیاز را برای دانشجویان مهیا کرده‌اند. هر اتاق دارای بالکن، یخچال، تلویزیون، اینترنت، تخت خواب و … است. همچنین در تمام خوابگاه‌های آشپزخانه عمومی و اتاقی برای شستشوی لباس در نظر گرفته شده است.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه آنهویی چین چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته‌های مختلف و مقاطع گوناگون تحصیلی متفاوت است. اما در ادامه مقدار تقریبی شهریه دانشگاه پزشکی آنهویی چین را ارائه خواهیم داد:

 • کارشناسی: سالیانه 30 هزار یوان
 • کارشناسی ارشد: سالیانه 30 هزار یوان
 • دکتری: سالیانه 40 هزار یوان

البته به جز شهریه دانشگاه باید سایر هزینه‌ها مانند هزینه مسکن و اقامت، خوراک، پوشاک، خدمات اجتماعی، درمان و … را نیز در نظر داشته باشید. خوب است بدانید شهر هفئی، شهر چندان گران قیمتی نیست و هزینه زندگی در آن به مراتب از شهرهایی مانند شانگهای یا پکن کمتر است.

چگونه می‌توان از بورسیه تحصیلی استفاده کرد؟

پیش‌تر نیز در این باره صحبت شد که در چین بورسیه‌های تحصیلی متعددی در اختیار دانشجویان بین الملل قرار می‌گیرد. دانشگاه پزشکی آنهویی چین نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر می‌خواهید هزینه‌های تحصیل خود را کاهش دهید و یا حتی به صفر برسانید می‌توانید برای این بورسیه‌ها درخواست دهید.

بورسیه دولت چین پرطرفدارترین بورسیه تحصیلی در این کشور است زیرا بسیاری از دانشگاه‌ها را پوشش می‌دهد و به طور کامل تمام هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجو را در بر می‌گیرد. برای اخذ این بورسیه باید به صورت اینترنتی در وب‌سایت CSC ثبت نام کرده و مدارک مورد نیاز را ارسال نمایید. علاوه بر این از بورسیه دولت محلی آنهویی نیز می‌توانید استفاده کنید.

برای تحصیل در دانشگاه پزشکی آنهویی چین به چه شرایطی نیاز است؟

تحصیل در این دانشگاه منوط بر داشتن شرایط اولیه‌ای است که برای همه متقاضیان الزامی است. برای مثال همین‌طور که در بخش‌های قبل به آن اشاره شد، دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. پس برای تحصیل در دانشگاه آنهویی باید مدارک زبان انگلیسی معتبری ارائه دهید. داشتن حداقل نمره معادل 5.5 آیلتس و 61 تافل برای ورود به این دانشگاه الزامی است.

علاوه بر این اتمام دوره دبیرستان با نمرات مورد قبول یکی دیگر از شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی آنهویی چین به شمار می‌رود. اگر می‌خواهید وارد این دانشگاه شوید باید در دروس تخصصی مانند زیست شناسی، فیزیک و شیمی، نمراتی بالاتر از 70 درصد نمره کل کسب کرده باشید.

مدارکی که باید برای اخذ پذیرش آماده کنید

Anhui-Medical-University-application
Anhui-Medical-University-application

برای اخذ پذیرش از دانشگاه پزشکی آنهویی چین، لازم است نامه درخواست خود را به همراه مدارک مورد نیاز برای دانشگاه ارسال نمایید. می‌توانید لیست کامل این مدارک را به طور دقیق در سایت دانشگاه نیز مطالعه کنید. اما در این بخش به مهم‌ترین مدارکی که باید ارائه نمایید اشاره خواهیم کرد.

 • گواهی سلامت جسمی
 • مدرک تحصیلی مقطع قبلی
 • ریزنمرات مقاطع قبل
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • رضایت نامه کتبی والدین برای متقاضیان زیر 18 سال
 • مدرکی گواه بر تمکن مالی
 • توصیه نامه از اساتید (دو مورد) برای مقاطع بالاتر از کارشناسی

آخرین قدم برای تحصیل در دانشگاه پزشکی آنهویی چین

هنگامی که مدارک مورد نیاز را در وب‌سایت دانشگاه، در ددلاین مشخص شده، ارسال کردید باید منتظر نتیجه باشید. در صورت تأیید درخواست، برای گرفتن ویزای دانشجویی بلند مدت اقدام خواهید کرد. مدارکی که برای اخذ ویزا نیاز دارید به طور دقیق در سایت سفارت ارائه می‌گردد. خوشبختانه دریافت ویزای دانشجویی چین بیشتر از 2 هفته زمان نخواهد برد. با این حساب می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن برای ادامه تحصیل عازم کشور چین شوید و بخش جدیدی از زندگی خود را در این کشور بزرگ و پرماجرا، آغاز نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 28424824-021